Newsletter
ALE JAJA – PROJEKT KURNIK
Pomogło 2 osób kwotą 200 zł (40%)
Pomogło 2 osób kwotą 200 zł (40%)
Potrzebne jeszcze:
300 zł

ALE JAJA – PROJEKT KURNIK

Podopieczni Domu Na Granicy w Winiarczykówce proszą ludzi dobrej woli o wsparcie. Bliska nam jest zasada „wędka zamiast ryby” dlatego prosimy o wsparcie budowy kurnika, a nie na zakup jaj czy mięsa. Chcemy sami sobie wyhodować kurczaki i mieć swoje jajka. To dla nas wyzwanie, ale tego uczą się podopieczni naszego Domu, by w swoim życiu podejmować aktywność i nabywać nowych umiejętności społecznych. Dlatego prosimy pomóż nam zbudować kurnik i nakarmić kurczaki.
Dom w Winiarczykówce to miejsce gdzie osoby bezdomne, uzależnione i w trudnej sytuacji życiowej mają szansę na zmianę swojego dotychczasowego życia. Szczególnie ważna to szansa dla osób 50+ i więcej, osób niepełnosprawnych fizycznie czy umysłowo oraz chorych psychicznie, którym niezwykle trudno jest wyjść z bezdomności niż młodym i sprawnym. Misja Teren Challenge w Winiarczykówce w Domu Na Granicy stworzyła odpowiednie warunki ku temu by pomóc takim osobom. Innowacyjne podejście do tematu wychodzenia z bezdomności pomaga w tym trudnym zadaniu (www.winiarczykowka.teenchallenge.pl).
W Domu powstała już Pracownia Bezdomnych Rękodzielników, to projekt który prężnie się rozwija (www.wjakwiniarczykowka.blogspot.com). Nasz kolejny udany projekt to „Ogródek”, w którym bezdomni z Winiarczykówki uprawiają warzywa, zamiast czekać z wystawioną ręką po pomoc (na ten cel zbieraliśmy finanse także na Chcepomagac). Teraz postawiliśmy na kolejny projekt, planujemy hodować kury. Dostaliśmy 45 jaj białych kur o niebieskich nóżkach oraz inkubator. Wykluło się nam osiem kurczaków. W przyszłym roku planujemy poszerzyć hodowlę o kolejne kurczaki. To pomysł, który pozwoli nam uruchomić aktywność naszych beneficjentów, dzięki temu będą mogli nabyć nowe umiejętności. Korzyści będą też takie, że owoce tej pracy będą bardzo wymierne, jajka i mięso, z których można przygotowywać posiłki. Większa część prac została już wykonana, z darowizny którą uzyskaliśmy od indywidualnego darczyńcy. Jest przygotowane ogrodzenie i część wyposażenia.

By móc dalej realizować ten projekt, potrzebujemy jeszcze finansów na wykończenie kurnika i paszę dla kurczaków na najbliższe miesiące. Przed nami zima, więc trzeba kurnik porządnie przygotować na mrozy, które na naszym terenie bywają dość znaczne.

Dlatego PROSIMY LUDZI DOBREJ WOLI O „wędkę, a nie rybę”. Potrzebujemy na ten cel 500zł.

Serdecznie dziękujemy


Możesz pomóc inaczej Pomogli nam
~ Anonimowy Darczyńca
100 zł
~ Anonimowy Darczyńca
100 zł