KRS: 0000124918

Adres:
Lwowska 55
33-100 Tarnów
woj.


Telefon: 515634338
www.fundacjazmienmyswiat.tarnow.pl/

NIP: 8732923429

Status OPP od 2004


Fundacja Zmienmy Świat

Co u nas słychać?

05/01/2016
2.07.2011

Od czerwca jestesmy na chcepomagac.pl Istniejemy od 2002 roku, aktualnosci sprzed 14.06.2011 można znalezc na naszej stronie pod http://www.fundacjazmienmyswiat.tarnow.pl/aktualnosci-news.php W menu po lewej są linki do innych naszych stron

05/01/2016
29.07.2011

Pies który wraz z kotem został odebrany włascicielowi w trakcie interwencji przeprowadzonej w asyscie policji w jednej z podtarnowskich wsi, jest już w dobrej kondycji fizycznej i psychicznej i już niedługo zoreganizujemy dla niego osobną akcję adopcyjną. Inne trzy psy z tego podwórka zostały zabite - niestety nie udało się znależc zwłok mimo iż sąsiedzi wiedzą gdzie je zakopał. Co stało się z psami własciciel nie umiał powiedzieć ani wytłumaczć. Takich przypadków jest bardzo wiele, jednak w ich większosci sąsiedzi udają że nic nie widzą i nic nie słyszą. Kot z w/w interwencji jest już w nowym domku od dwóch tygodni. Kończy leczenie zapalenia górnych dróg oddechowch.

05/01/2016
30.07.2011

Jak zawsze w okresie wakacyjnym pojawił się problem wyrzucania ciężarnych kotek, kotek z małymi kociętami albo wyrzuconch oderwanch od kotek małych kociąt. W ostatnim okresie kotka z małymi kociętami wyrzucona pod przedszkolem trafiła do azylu, trzy inne przpadki (ciężarne kotki i kotka z małymi) trafiły do nas. W ostatnim okresie udało się odchować siedem małych kociąt, pięć już się nadawało do adopcji i już mają nowych włascicieli. Pozostałe jeszcze są za małe. W kolejce czekają kolejne jednak niestety już brak domów tymczasowch. Dzięki zaangażowaniu naszej wolontariuszki w pracę z mediami udało sie też znależć w lipcu nowy dom kilkunastu psom z azylu.

05/01/2016
10.08.2011

Z powodu problemów lokalowych oraz braku nowych domów tymczasowych nie jestesmy w stanie przyjąć więcej kotów ani psów. Zgłoszenia dotyczące bezdomnych kotów i psów które wymagają pomocy prosimy zgłaszać do Straży Miejskiej albo do Azylu (dane kontaktowe na stronie głównej). Kotom które tam trafią i wymagać będą szczególnej opieki, zapewnimy niezbędną pomoc. Wpływy z 1% pozwoliły tylko na spłatę zaległych faktur za karmę oraz usługi weterynarjne. Zostawiamy małą rezerwę na dorażną pomoc weterynaryjną oraz sterylizacje. Dopóki nie uda się pozyskać nowych srodków, nie możemy rozpocząć prac przy adpaptacji pomieszczenia na azyl/miejsce czasowego pobytu dla kotów i dlatego nie możemy przyjmować więcej kotów. Podobnie z wolierami dla psów, ten projekt musi zostać przesunięty na przyszły rok.

05/01/2016
22.08.2011

20 Sierpnia odbyła się trzecia edycja naszej akcji "SZUKAM DOMU". Współorganizatorami byli Echo Investments SA z Kielc oraz Tarnowski Azyl dla Zwierząt. Partnerami akcji był Sklep Zoologiczny "Szczeniak" na ul. Słonecznej oraz Coffe News Tarnów. W trakcie akcji zachęcalismy do adopcji zwierząt, mówwilismy o odpowiedzialnej opiece nad zwierzętami oraz humanitarnym ich traktowania. Goscmi specjalnymi byli motocyklisci z Tarnowskiej Konfederacji Motocyklistów WATAHA. Nasz materiał filmowy z akcji jest dostępny pod linkiem http://www.youtube.com/watch?v=qwUq9-viYEE Relacja z akcji była też w IMAV TV http://www.imav.tv/278/wydarzenia.html

05/01/2016
28.08.2011

Ogłosilismy na facebooku akcję " PEŁNA MISKA DLA BEZDOMNIAKÓW". Karmę bedziemy sukcesywnie rozdawać spoełcznym opiekunom kotów którzy mają minimu dziesieć kotów na swoim podwórku jak też przeznaczać dla domów tymczasowych tak dla kotów jak psów oraz kotów które są pod naszą opieką w trakcie leczenia, po zabiegach itd. Akcja będzie trwać do końca roku 2011. Szczegóły akcji na http://www.facebook.com/event.php?eid=132612536832598

05/01/2016
12.09.2011

Ograniczamy zabiegi weterynaryjne na koszt fundacji tylko do przypadków ratujących życie. Niestety srodki jakimi dysponowalismy są już wyczerpane. Wpływy z 1% wystarczyły tylko na okres wakacji (sterylizacje, kastracje, leczenie) oraz zapłate faktur za karmę, leki, witaminy, srodki higieniczne itd. Aktualnie leczymy koty zarażone panleukopenią, kota z problemami neurologicznmymi, koty z kocim katarem, kota ze słabą krzepliwoscią krwi (komplikacje po zabiegu), kota z podejrzeniem białaczki. W domach tymczasowych jest obecnie 24 koty i 3 psy.

05/01/2016
14.09.2011

Prezes fundacji "Kromka chleba" pani Anna Czech interweniowała w urzedzie miasta domagając się usunięcia kotów z podwórka. Zostalismy o tym fakcie poinformowani przez magistrat. Koty na tym podwórku są od wielu lat. Nigdy nikomu nie przeszkadzały. Prezes pani Czech w pismie pisze że koty "stanowią zagrożenie dla bezpieczeństwa ludzi" jak też "blokują wejscie do pomieszczeń uniwersytetu trzeciego wieku". Urząd Miasta zoorganizował spotkanie które odbyło sie w siedzibie fundacji Kromka chleba. Ustalono że nie ulega wątpliwosci że "uciążliwy zapach" na który powoływała się pani Czech nie pochodzi od kotów a jest pozostałoscią po ludzkim moczu. Wyjasnilismy że nie ma podstaw do wyłapania kotów i umieszczenia ich w schronisku czego domgała się pani Czech. Od dawna monitorujemy sytuacje kotów na tym podwórku, dostarczamy karmę i sterylizujemy.

05/01/2016
17.09.2011

Opublikowalismy na Youtube nowy film o naszej ostatniej akcji czyli III Edycji akcji "Szukam Domu". Współorganizatorem akcji byli Echo Investment z Kielc oraz tarnowski Azyl dla Zwierząt. Partnerem był CoffeNews Tarnów i Sklep Zoologiczny Szczeniak w Tarnowie. Film jest dostępny pod linkiem http://www.youtube.com/watch?v=qwUq9-viYEE

05/01/2016
20.09.2011

Niestety zwierzaków potrzebujących pomocy jest coraz więcej, potrzeby przerastają nasze możliwosci. Ze względu na epidemie panleukopeni z która walczylismy, mamy bardzo trudną sytuację, mamy do spłacenia faktury za leczenie a w kolejce czekają kolejne zwierzaki potrzebujące pomocy. W fundacji mamy obecnie 17 kotów, w domach tymczasowych 21, kilkanaście innych czeka na dt a kilkanaście innych na sterylizacje. Na sterylizacje czeka też siedem psów. Przyjaciele fundacji zorganizowali dla nas AUKCJĘ CEGIEŁKOWĄ na ALLEGRO. Aby pomóc naszym zwierzakom można teraz to zrobić to kupując jedną symboliczną cegiełkę za 9 zł. Linko do aukcji na Allegro: http://allegro.pl/koty-bardzo-potrzebuja-pomocy-zbieramy-fundusze-i1833148947.html oraz do wydarzenia na Facebooku http://www.facebook.com/zmienmyswiat#!/event.php?eid=143099042452295 Można też pomóc nam poprzez www.siepomaga.pl/fzs przez paypal albo wpłacając bezposrednio na konto bankowe. Wszystkim przyjaciołom fundacji bardzo dziękujemy za wspieranie aukcji na Allegro oraz udostepnianie na swoich profilach wydarzenia na facebooku.

05/01/2016
1.10.2011

Wojewoda Małopolski powołał pełnomocnika do spraw ochrony zwierząt. Funkcję tą pełni Pani Namysłowska-Opach. Kilka miesięcy temu wraz z Fundacją Pro-Animals wystąpilismy z wnioskiem o powołanie takiego pełnomocnika do Wojewody Małopolskiego. Wojewoda Pan Kracik odpowiedział na nasz apel i zaprosił na spotkanie. Do koalicji przyłaczyło się kilkanascie innych organizacji pro-zwierzęcych. Największa zasługa należy do Fundacji Pro-Animals która w tej sprawie przygotowała obszerną dokumentację oraz zestawienie gimn w Małopolsce nt postępowania z bezdomnymi zwierzętami. Cieszmy się że nasz wniosek został pozytywnie rozpatrzony. Przedstawilismy do Małopolskiego Urzędu Wojewódzkeigo nasze propozycje działań. Przed pełnomocnikiem bardzo wiele wyzwań, na pewno nie będzie łatwo dotrzeć do wszystkich gmin i przekonać o rzetelnym wywiązaniu sie z obowiązku opracowania programu zapobiegania bezdomnosci zwierzat zgdonie z zapisem w nowej ustawie o ochronie zwierząt. Rozmowy na ten temat w urzędzie wojewódzkim trwają, jest szansa że niektóre z naszych współnych projektów uda się wdrożyć jeszcze w tym roku.

05/01/2016
11.10.2011

Karma jest potrzebna bardziej niż kiedykowlwiek. Na liscie społecznych opiekunów kotów jest 50 osób ale wciąż napływają zgłoszenia o nowych miejscach dokarmiania kotów. Niektóre już sprawdzilismy. Osób spoza listy jest wiele. Nie proszą o karmę, starają sobie radzić własnymi siłami ale pomoc dla nich jest potrzebna. Liczymy że wygramy konkurs Krakvetu, byłoby to wymarzone rozwiązanie problemów z karmą. Wiemy też o osobach dokarmiająych koty poza Tarnowem tam sytuacja jest jeszcze bardziej dramatyczna, niestety w tej chwili nie mamy środków aby im pomóc.

05/01/2016
25.10.2011

Wystosowaliśmy pisma do gmin w powiecie Tarnowskim w związku z nowelizacją Usatawy o Ochronie Zwierząt obowiązującej od 1 Stycznia 2012 roku. Pismo dotyczy opracowania i realizacji programów zapobiegania bezdomnosci zwierząt. Przedstawiliśmy swoje propozycje i ofretę współpracy.

05/01/2016
4.11.2011

Historię Misi przeczytało już prawie 300 osób! Nie jest jeszcze ukonczona, ostatnie części będą dostępne niebawem. Ma zmuszać do myślenia i pomóc wczuć sie w sytuację kotów podwórkowych, porzuconych i skrzywdzonych. Zawarliśmy w niej też troche tresci metafizycznych ale że kot jest według nas związamny z metafizyką, nie mogliśmy tego ominąć. Misia miała szczęście że sie o niej dowiedzieliśmy. Ile jednak jest kotów któryc nikt nie pomoże bo w nieprzyjaznym dla siebie środowisku, zastraszone, przepędzane, chore boją sie ludzi bo nie wiedzą że człowiek może być ich przyjacielem. Kto jeszcze nie zna historii Misi niech ja koniecznie przeczyta. W przyszłosci może uda się wydać w formie e-booka. Link: http://www.fundacjazmienmyswiat.tarnow.pl/historia-misi.php

05/01/2016
8.11.2011

Zbliża się zima. Koty i psy będą jak zawsze potrzebować naszej pomocy. Zapominamy o zwierzętach gospodarskich które bardzo częto są zle traktowane przez swoich włascicieli nie tylko w okresie zimy. Wysyłamy do szkół zaproszenia do organizowania róznych akcji na rzecz zwierząt w okresie zimie. Niektóre są opisane w naszych ulotkach "Moja miska jest pusta", "Bądz odpowiedzialnym opiekunem kota, psa", "Jak zmniejszyć cierpienie zwierząt" oraz akcjach na facebooku dzięki którym możemy pomagać zwierzętom jak "Pełna Miska dla bezdomniaków" i "Rzuć piątaka na zwierzaka". Niestety akcja mająca na celu pozyskanie środków na małe przytulisko dla kotów poszkodowanych po wypadkach, leczonych, po zabiegach nie przyniosła oczekiwanego rezultatu. Najważniejsza w obecnym okresie jest karma na zimę, środki na leczenie i zabiegi (które wykonujemy obecnie na kredyt), domki dla kotów. Akcja "Buda dla psa" została zakończona. Jeżeli będą zaangazowani wolontariusze, znajdą się materiały i środki postaramy sie wznowić tą akcję na wiosnę 2012.

05/01/2016
1.12.2011

Ruszyła WIELKA AKCJA ŚWIĄTECZNEJ POMOCY DLA ZWIERZĄT a dokładnie jej pierwsza zimowa edycja. Opis akcji znajduje sie na http://www.fundacjazmienmyswiat.tarnow.pl/wasp.php Można wziąść w niej udział poprzez wysłanie smsa, ufundowanie paczki dla zwierzaka, przez siepomaga.pl. Paypal itd. Liczymy na udział szkół, innych organizacji pro-zwierzęcych, firm. Utworzyliśmy wydarzenie na facebooku, zaczynamy też rozsyłać zaproszenia do udziału w akcji. Akcja powstała dzięki ludziom dobrej woli, ich nieprzeciętnym umiejetnościom i talentom. Wszystkim którzy przyczynili się do zorganizowania i przygotowania akcji BARDZO BARDZO DZIĘKUJEMY!!!

05/01/2016
10.12.2011

Jako integralna część Akcji Świątecznej Pomocy dla Zwierząt ruszyła akcja Świąteczna Paczka dla Zwierzaka. Zrobiliśmy osobną stronę na której można wybrać zwierzaka któremu chcemy ufundować paczkę: http://paczkadlazwierzaka.weebly.com/

05/01/2016
13.12.2011

Są dostępne nowe ulotki zachęcające do adopcji kota i psa: "10 powodów dla których warto adoptować kota" i "10 powodów dla których warto adoptować psa". Ulotki są dostępne w menu po prawej stronie pod "Pliki do zciągnięcia". Można je drukować, rozpowszechniać pod warunkiem zachowania ich oryginalnej treści i formy graficznej. Bardzo dziękujemy wolontariuszom z Nowego Sącza za ich nieocenioną pomoc i wspaniały projekt graficzny!

05/01/2016
14.12.2011

Pałac Młodzieży razem z Zespołem Szkół Budowlanych wykonał trzy duże domki dla kotów na zimę. Domi zostały ulokowane na działkach koszyckich oraz jednym z tarnowskich osiedli. Domki są duże, w sam raz na działki, może w nim znależć miejsce nawet dziesięć kotów (domki mają parter i piętro). Bardzo dziękujemy za wspaniałą inicjatywę! Więcej domków będzie niebawem

05/01/2016
24.12.2011

W Wigilię oraz dzień wcześniej rozwiezliśmy karmę która została uzbierana albo podarowana w ramach Wielkiej Akcji Świątecznej Pomocy dla Zwierzat, do tarnowskiego azylu oraz w okolice Tarnowa. Szczegóły akcji oraz zdjęcia są na facebooku w wydarzeniu temu poświęconym. Akcja się udała, w zasadzie każdy zwierzak umieszczony na stronie dostał paczkę od św.Mikołaja! Wszystkim którzy w imieniu św.Mikołaja paczki ufundowali, w imieniu zwierzaków bardzo bardzo dziękujemy! Akcję wspierało radio RDN, radio ESKA, lokalne portale internetowe oraz prasa. Dziękujemy sa wsparcie!

05/01/2016
8.01.2012

Kolejne domki dla kotów zostały zrobione i rozmieszczone na terenie miasta. Potrzeba ich jeszcze więcej, na szczęście zima w tym roku jest łagodna. Domki są bardzo solidne, będą służyć kotom przez długie lata.

05/01/2016
14.01.2012

Cieszymy się że mogliśmy pomóc Krotoszyńskiemu Schronisku dla Zwierząt prowadzonego przez Krotoszyński Oddział TOZ, w zorganizowaniu akcji sterylizacji kotów na terenie miasta. Każdy kto się do nas zwróci o taką pomoc, otrzyma ją. Krotoszyński Toz opublikował na facebooku o tym informację: "Krotoszyński Oddział Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami serdecznie dziękuje Fundacji Zmieńmy Świat za pomoc w zorganizowaniu na terenie naszego miasta akcji sterylizacji kotów wolno żyjących. Szczególnie cenne i wyczerpujące były porady otrzymane od Pana Krzysztofa Giemzy, który pilotował powstanie projektu. Reszta w rękach krotoszyńskich urzędników. Wielokrotnie próbowaliśmy taką pomoc uzyskać kontaktując się z innymi organizacjami niestety bezskutecznie. Fundacja Zmieńmy Świat profesjonalnie i z prawdziwą troską podeszła do naszego problemu. Zgodnie stwierdziliśmy, że koty są wszędzie takie same i niesiona im pomoc powinna przychodzić z każdej strony Polski, bez względu na województwo czy też region. Jesteśmy pełni podziwu dla Waszych działań na rzecz zwierząt. Z wyrazami szacunku. Kamila Kamińska, Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami - Krotoszyn".

05/01/2016
13.02.2012

Na okres największych mrozów które nastały zabraliśmy z podwórka osiem kotów które były w najgorszej sytuacji. Kilku z nim niespodziewanie zabito płytą pilśniową jedyne okienko. Jeden spędził noc na 20 stopniowym mrozie, pozostałe zostały uwięzione w piwnicy. Teraz są u nas, przeczekają u nas do wiosny.

05/01/2016
16.02.2012

Ogłosiliśmy akcje zimowej pomocy dla kotów.Pod opieka naszych społecznych opiekunów jest przeszło 500 kotów. W siedzibie fundacji mamy teraz 21 kotów w tym koty które już nie mogą wrócić na podwórku (po amputacjach, innych zabiegach). W domach tymczasowych jest w obecnej chwili 41 kotów. Wciąż jakieś koty są zabierane z podwórek.

05/01/2016
17.02.2012

Nowe trzy koty znalezione na mrozie na polu. Są w domach tymczasowych. Szukamy dla nich stałych dobrych domów.

05/01/2016
10.03.2012

Ruszyły przygotowania do VII Edycji Akcji "Przemów ludzkim gestem". Szkoła już przyjmuje zgłoszenia wolontariuszy. W tym roku nasza akcje wspiera JOANNA KRUPA! Otrzymalismy zgodę na wykorzystanie jej wizerunku w tych oraz innych akcjach naszej fundacji. To także początek współpracy z Fundacją Joanny Krupy Wielkie Serce.

05/01/2016
19.03.2012

Zakończyła się VII Edycja Akcji "Przemów ludzkim gestem" która odbyła się w Tarnowie w dniach 15-18 Marca 2012. Wolontariusze zebrali 11 056 zł oraz 461,57 kg karmy!!! WIELKIE WIELKIE PODZIĘKOWANIA I SŁOWA UZNANIA DLA WOLONTARIUSZY I NAUCZYCIELI ZESPOŁU SZKÓŁ EKONOMICZNO-OGRODNICZYCH W TARNOWIE!!!! Pobito kolejny rekord akcja była wielkim sukcesem! Więcej informacji o przebiegu akcji, zdjęcia z akcji oraz wyniki na stronie http://przemowludzkimgestem.weebly.com

05/01/2016
22.03.2012

Karma zebrana w czasie VII Edycji Akcji PRZEMÓW LUDZKIM GESTEM która od siedmiu lat odbywa się pod patronatem naszej fundacji, została przekazana do Tarnowskiego azylu dla zwierząt. 461 kg!!!! Przekazanie odbyło się w obecności koordynatora akcji mgr Alicji Czerwińska-Franek koordynator akcji oraz wolontariuszy i uczniów Zespołu Szkół Ekonomiczno-Ogrodniczych w Tarnowie, którzy przyjechali do azylu z karmą. Zdjęcia są na stronie akcji oraz facebooku.

05/01/2016
3.04.2012

W marcu ruszyła sterylizacja bezdomnyh kotów jednak w ograniczonym zakresie ze względu na ograniczone środki. Wykonujemy sterylizacje zaplanowane wcześniej. Kotki są sterylizowane z terenu Tarnowa oraz Dąbrowy Tarnowskiej. W Dąbrowie oraz innych gminach niebawem powinny ruszyć programy zapobiegania bezdomności zwierząt, w niektórych wiemy że przeznaczono środki na sterylizacje kotów.

05/01/2016
14.06.2011

Jak zawsze o tej porze zaczyna się problem wyrzucanch zwierząt. Pod blokami nagle pojawiają się wyrzucane z piwnic małe kocięta jeszcze nie zdolne do samodzielnego jedzenia i kotki ciężąrne wyrzucane przy centrach handlowych, dużych sklepach. Tylko niektóre mają szczęscie i trafiają na ludzi którzy lubią koty. Inne przeganiane często trafiają pod koła samochodów, są zagryzane przez psy albo matretowane przez ludzi. Tylko do połowy czerwca trafiło do fundacji dziesieć małych kotów, kilka kolejnych do azylu.

05/01/2016
19.06.2011

W sobotę i niedzielę odbyło się w Krakowie szkoleniu i spotkanie "sieć OFF Ogólnopolskie forum fauna". Wzieło w niej udział 14 organizacji pro-zwierzecych które będą tworzyć forum współpracy oraz lobbować na rzecz zwierząt. Były organizacje z całej Polski w tym TOZ Szczecin, Fundacja Zwierzęta Krakowa, Tatrzanskie OZ, Fundacja AFN, Klub Gaja, Fundacja Koci Pazur, Fundacja Czarny Kot Ostrowskie Stowarzyszenie Animals, Fundacja Kastor, Fundacja Arka i my czyli Fundacja Zmiemy Świat. Organizatorem była Fundacja Czarna Owca Pana Kota z Krakowa. Zapowiada się bardzo ciekawie, projekt jest współfinansowany ze srodków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego

05/01/2016
20.06.2011

W niedzielę odbyła się impreza organizowana przez Komendę Miejską Policji w Tarnowie pt. "BEZPIECZNE WAKACJE". Częscią tej imprezy były konkursy, zabawy, rozmowy z dziecmi nt. humanitarnego traktowania zwierząt, zapewnienia im dobrej opieki w czasie wyjazdu na wakacje. Dzieci wykazały się dużą wiedzą, wszystkie które mają w domu psa, kota czy królika zapewniały że będzie osoba która bedzie się nimi dobrze opiekować w czasie ich nieobecnosci. Odpowiadając na nasze pytania dzieci dowiodły że wiedzą co to jest odpowiedzialna opieka nad zwierzęciem. Zachęcalismy też do do adopcji psów i kotów z tarnowskiego azylu jak też tych które są pod naszą opieką. Sklep zoologiczny "Szczeniak" przy ul.Słonecznej ufundował dla dzieci wiele atrakcyjnych nagród. Zdjecia z imprezy można zobaczyć tutaj: http://www.intermaks.pl/index.html?grp=960&info=24197&strona=0

05/01/2016
24.06.2011

Odebralismy z gospodarstwa w Szarwarku psa i kota po otrzymaniu informacji z kilku zródeł że własciciel zabił trzy inne psy które miał w swoim gospodarstwie. Nie udało się ustalić gdzie psy zostały zakopane, własciciel nie potrafił wyjasnic co sie z psami stało. Pytania o ich los pozostawały bez odpowiedzi. Nie pomogła asysta policji która nie wpłyneła na zeznania gospodarza jak też nie zmusiła go do otwarcia stajni gdzie przebywał koń i inny pies. W związku ż tym że w odniesieniu do zaistniałych zdarzeń i okolicznosci istniało uzasadnione podejrzenie że psa przywiązanego na łanuchu spotka ten sam los co inne, podjelismy decyzje o jego odebraniu. Podobnie kota który nie wiadomo dlaczego był zamknięty w starej chlewni która służyła jako składowisko smieci. Przed naszą interwencją była interwencja innej organizacji ale jej członkowie nie podjeli decyzji o odebraniu zwierząt. Zdjęcie psa z pierwszej interwencji mocno poruszyły członków portalu społecznosciowego FB i wszyscy uznali że psa nalezy natychmiast zabrać. Pies i kot został przebadany, w gorszej kondycji fizycznej był kot. Podejmiemy inne działania celem ustalenia stanu zdrowia konia i drugiego psa.

05/01/2016
29.06.2011

Napłyneło do nas nowe zgłoszenie o administracji która wydała zakaz dokarmiania kotów. Administracja otrzymała stosowne pismo, wyjasnilismy też w trakcie dyskusji nasze stanowisko. Zażądalismy bezwłocznego usuniecia ogłoszenia o zakazie dokarmiania. Konieczna będzie jeszcze nasza interwencja na miejscu razem ze strażą miejską celem pouczenia lokatora który bardzo złosliwie i arogancko zachowuje się wobec osób które dokarmiają koty.

05/01/2016
1.07.2011

Otrzymalismy z dwóch podtarnowskich gmin prosbę o pomoc w odebraniu zwierząt gospodarskich które jak stwierdzono są zaaniedbane i głodzone. Zadeklarowalismy swoją współpracę i wsparcie przy podejmowanych interwencjach. Dziękujemy za pomoc zaprzyjaznionym organizacjom które udzieliły nam prawnego i merytorycznego wsparcia. Doceniamy dobrą wole gmin które rzetelnie podeszły do zagadnienia złego traktowania zwierząt gospodarskich.