Międzynarodowy Dzień Dobroczynności

Wczoraj obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Dobroczynności, to niezwykła okazja, by spróbować zaangażować się w pomoc osobom potrzebującym - możliwości jest wiele od pomocy rzeczowej, wolontariatu czy wsparcia finansowego za pośrednictwem. Wszystko to znajdziecie na platformie chcepomagac.org.

W Polsce istnieje bardzo wiele organizacji charytatywnych i wolontariackich. Wśród tych najbardziej rozpoznawalnych jest wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, Caritas Polska, Szlachetna Paczka, Polska Akcja Humanitarna, ale nie brakuje tych mniejszych - działających lokalnie, z mniejsza medialną siłą przebicia, w których każde wsparcie jest na wagę złota. Na chcepomagac.org znajdziecie przede wszystkim te mniejsze i średnie organizacje charytatywne, które często proszą o pomoc finansową, rzeczową.

Dobroczynność ma wiele wymiarów i nie ogranicza się tylko do materialnego wsparcia, czego najlepszym dowodem jest wolontariat np. w hospicjach, szpitalach, schroniskach albo wolontariat misyjny. Dawcy krwi, potencjalni dawcy szpiku to także ludzie zaangażowani w pomaganie. Nie sposób wymienić wszystkich  pięknych projektów na rzecz potrzebujących, chorych, skrzywdzonych czy bezdomnych, które są prowadzone. Wiele z nich znajdziecie w zakładce akcje charytatywne, warto je wspierać, gdyż sa przez nas sprawdzone pod względem autentyczności, celowości - możecie mieć pewność, ze Wasze wsparcie trafi w odpowiednie ręce. Intuicyjna wyszukiwarka pozwoli odnaleźć cel w okolicy, w który warto się zaangażować lub organizacje, której działania są wam bliskie.

Międzynarodowy Dzień Dobroczynności obchodzony jest w rocznicę śmierci Matki Teresy. Święto ma zwrócić uwagę na znaczenie pomoc charytatywną i działania wolontariackie także na wartość pomocy humanitarnej. Zbiega się z rocznicą śmierci kobiety, która była bardzo mocno zaangażowana w międzynarodową dobroczynność - św. Matki Teresy z Kalkuty.