Fundacja Frater Pomoc dla rodzinnej opieki zastępczej

CELEM FUNDACJI JEST DOBROCZYNNOŚĆ NA RZECZ RODZIN ZASTĘPCZYCH I DZIECI Z PIECZY ZASTĘPCZEJ, RÓWNIEŻ TYCH PRZEBYWAJĄCYCH POZA PLACÓWKĄ OPEKUŃCZO-WYCHOWAWCZĄ (MOW, MOS, SOW, SOSW I INNYCH) ZWANYCH DALEJ POOPIECZNYMI, 2.FUNDACJA REALIZUJE SWOJE DOBROCZYNNE CELE POPRZEZ: A)TWORZENIA SYSTEMÓW (czytaj więcej)

Stowarzyszenie Emaus Rzeszów

Wspólnota Jesteśmy osobami z różnymi trudnościami, które wspierając się wzajemnie podejmują odważną próbę odbudowy własnego życia oraz pracę na rzecz społeczności lokalnej, uczciwą i konkretną pracą stopniowo odzyskujemy zaufanie do siebie i rozwijamy indywidualne predyspozycje, (czytaj więcej)

Stowarzyszenie Oblacka Pomoc Misjom Lumen Caritatis

Nasza nazwa LUMEN CARITATIS znaczy ŚWIATŁO MIŁOŚCI. Chcemy nieść to światło do wielu ludzkich serc, do tych wszystkich rejonów świata, gdzie piętrzy się fala obojętności, materializmu, konsumpcjonizmu, egoizmu i nienawiści. Chcemy być Światłem Miłości wobec nienawiści i zła. Wiemy, (czytaj więcej)

FUNDACJA SILNA POLSKA

Nadrzędnym celem Fundacji "Silna Polska" jest integracja społeczeństwa we wspólnym działaniu na rzecz naszej Ojczyzny. "Jestem Polakiem i jestem z tego dumny" Uświadomienie, iż patriotyzm jest niejako obowiązkiem i powinnością, przekazywaną szczególnie młodemu (czytaj więcej)

Stowarzyszenie Psi Głos

Inicjatywa stworzenia stowarzyszenia powstała w odpowiedzi na potrzebę pomocy zwierzętom z terenu gminy Kruszwica. Działamy w wolontariacie , znalazłyśmy domki dla wielu porzuconych i nie chcianych . Codziennie same się nimi zajmujemy. Karmimy, wyprowadzamy na spacer sprzątamy, socjalizujemy. (czytaj więcej)

Fundacja Przyjaciół Dzieci ARIADNA

ARIADNA jest fundacją, której celem jest pomoc społeczna, w tym pomoc rodzinom z dziećmi ciężko chorymi i osobami niepełnosprawnymi będących w trudnej sytuacji życiowej, oraz wyrównywanie szans tych rodzin i osób. Pozyskiwane środki przeznaczamy na leczenie - zakup leków, opłaty za usługi (czytaj więcej)

Fundacja Nasze Bezdomniaki

Fundacja zajmuje się pomocą zwierzętom- przede wszystkim psom i kotom ale też koniom. W razie potrzeby zwierzęta są leczone, wszstkie są kastrowane lub sterylizowane, czipowane i oddawane do adopcji. Pod opieką fundacji znajduje się obecnie ok.30 psów, z których wiele o staruszki lub psy potrzebujące (czytaj więcej)

Fundacja Grupy PKP

Fundacja Grupy PKP została założona w 2013 roku w celu prowadzenia działalności społecznie użytecznej i dobroczynnej. Jej celem nadrzędnym jest efektywne rozwiązywanie problemów społecznych, edukacja dzieci i młodzieży czy przeciwdziałanie marginalizacji różnych grup społecznych. Misja, (czytaj więcej)

Przyjaciele Szpitali Dziecięcych w Warszawie

Naszą misją jest doposażanie szpitali pediatrycznych w Warszawie w sprzęt diagnostyczny, aby dzieci mogły wrócić jak najszybciej do zdrowia. W ciągu ostatnich 24 lat przekazaliśmy ponad 25 milionów złotych na zakup urządzeń medycznych, remonty oddziałów i szkolenia dla personelu medycznego. W (czytaj więcej)

Fundacja Dominikański Ośrodek Liturgiczny

Jesteśmy przekonani, że siła Kościoła zależy od tego, w jaki sposób celebruje się liturgię. Dla większości katolików udział we mszy jest podstawową formą przeżywania wiary. Od tego, co zobaczą, usłyszą i przeżyją na mszy zależy jakość ich wiary. Dlatego uczymy wiary i udostępniamy (czytaj więcej)