Fundacja Laurentius

Misją Fundacji jest działalność na rzecz bliźniego, niesienia pomocy ludziom starszym, chorym, potrzebującym opieki oraz wsparcia duchowego a także wdrażanie wszelkich systemów, które udogodnią życie ludziom starszym i niepełnosprawnym. Fundacja jest również założycielem (czytaj więcej)

Podkarpackie Stowarzyszenie Rodzicielstwa Zastępczego Wielkie Serce

Podkarpackie Stowarzyszenie Rodzicielstwa Zastępczego Wielkie Serce   powstało w 2006 roku  z inicjatywy  kilku rodzin zastępczych, które szukając pomocy i wsparcia zaczęły się rozglądać za osobami o podobnych  zainteresowaniach. W roku 2010 otrzymaliśmy status (czytaj więcej)

Fundacja Nauki i Wychowania

Fundacja Nauki i Wychowania została powołana przez Salezjanów z ulicy Wodnej w Łodzi celem wsparcia działań edukacyjnych: Salezjańskiego Gimnazjum im. Księdza Bosko, Salezjańskiego Liceum Ogólnokształcącego im. Księdza Bosko, Salezjańskiej Wyższej Szkoły Ekonomii i Zarządzania, Oratorium (czytaj więcej)

Gliwicki Klub Rekreacyjno-Sportowy "STOKROTKA"

Działamy w Gliwicach od 1957 roku. Przez ten czas mieliśmy przyjemność organizować ogromną ilość mniejszych i większych imprez sportowych i rekreacyjnych w mieście dla osób w każdym wieku. Staramy się utrzymywać wysoki poziom prowadzonych przez nas treningów i imprez. Pracujemy (czytaj więcej)

Gliwicki Klub Karate Kyokushin

Gliwicki Klub Karate Kyokushin zajmuje się szkoleniem sportowym i rekreacyjnym we wszystkich grupach wiekowych. Historia Gliwickiego Karate sięga końca lat sześćdziesiątych ubiegłego wieku. Wraz z pierwszymi informacjami o karate, które zaczęły się pojawiać w Polsce, znaleźli (czytaj więcej)

Edukacyjna Fundacja im. prof. Romana Czerneckiego EFC

Zgodnie z wynikami pierwszego Raportu o Kapitale Intelektualnym Polski (lipiec 2008) przygotowanego przez Zespół Doradców Strategicznych Premiera RP: "obecny model szkoły opiera się na jednolitym przygotowaniu dużych grup na potrzeby rozwijającego się przemysłu, podczas gdy (czytaj więcej)

Stowarzyszenie PRO-EKOPLANET

Stowarzyszenie „Pro – ekoplanet” prowadzi działania społeczno – edukacyjne w zakresie: -ochrony przyrody (prowadzimy eko-bibliotekę, organizujemy konkursy przyrodnicze, kontynuujemy kampanię na rzecz objęcia całej puszczy białowieskiej parkiem narodowym) -pracy z (czytaj więcej)

Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom i Młodzieży Niepełnosprawnej w Radzionkowie

Działania na rzecz dzieci i młodzieży niepełnosprawnej. Stowarzyszenie powołało Zespół Dziennych Ośrodków tj. placówkę edukacyjną i placówkę medyczną. Cel działania placówki jak najwcześniejsze wykrywanie i zapobieganie niepełnosprawności poprzez (czytaj więcej)

Stowarzyszenie Rodzin i Przyjaciół Osób Niepelnosprawnych Intelektualnie "Jesteśmy!"

Jesteśmy Stowarzyszeniem skupiającym 30 członków, działającym na terenie gminy Wiązowna od lutego 2005 roku. Nie prowadzimy działalności gospodarczej, a jedynym stałym źródłem dochodów są składki członkowskie. Działalność na rzecz osób niepełnosprawnych (czytaj więcej)

Fundacja Na Rzecz Dzieci

Fundacja została założona jako miejsce odpowiedzialnej współpracy i troski dla ratowania spraw zdrowia środowiskowego dzieci. Jej praca obejmuje wiele miast i gmin aglomeracji górnośląskiej. Istotą działania Fundacji jest kompleksowe i zintegrowane rozwiązywanie problemów. W zakresie skali (czytaj więcej)