Fundacja Dom w Łodzi

Fundacja „Dom w Łodzi” działa od sierpnia 2006 roku i jest organizacją pożytku publicznego. Powstała po to, aby pomagać tym, którzy tej pomocy potrzebują bardziej niż ktokolwiek inny. Pomagamy dzieciom, którym los odebrał nie tylko zdrowie ale i miłość osób najbliższych. Naszym celem (czytaj więcej)

Fundacja DZIECI AFRYKI

Fundacja DZIECI AFRYKI została założona 15 kwietnia 2009 r. i jest owocem wizyty jej fundatorów w Afryce na przełomie stycznia i lutego 2009 r. Paweł Werakso i Robert Noga podróżując po Czarnym Lądzie z każdym dniem na nowo odkrywali ludzką biedę; w tym głód, choroby, cierpienie, prymitywne (czytaj więcej)

Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom z Ukrytymi Niepełnosprawnosciami im. H. Aspergera

Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom z Ukrytymi Niepełnosprawnościami  im. Hansa Aspergera.   Celem stowarzyszenia jest pomoc dzieciom z ukrytymi niepełnosprawnościami, które uniemożliwiają im prawidłowe funkcjonowanie społeczne, emocjonalne oraz zakłócają procesy uczenia się.   Zaburzenia (czytaj więcej)

Fundacja Rozwiązać Autyzm

Fundacja Rozwiązac Autyzm powstała z inicjatywy dwóch matek z autyzmem, które poszukiwały alternatywy w terapii dla swoich dzieci. Rezultatem ich działań było "odkrycie" metody HANDLE® oraz RDI®, którymi obie zaczęły pracować. Ponieważ chciały ułatwić innym rodzicom dostęp do tych (czytaj więcej)

Fundacja Otwórz Serce

Choroba dziecka to dla wielu polskich rodzin dramat nie tylko w wymiarze emocjonalnym, ale i materialnym. Drogie leczenie, środki farmaceutyczne czy skomplikowana rehabilitacja wiążą się z kosztami, które często przekraczają finansowe możliwości rodziców i opiekunów. Państwowa służba zdrowia (czytaj więcej)

Fundacja Dzieło Miłosierdzia Bożego PORT

Miliony pomysłów kilogramy optymizmu radośc w sercu uśmiech na twarzy entuzjazm o poranku odwaga w dzialaniu TO MY ekipa Fundacji PORT. Zapraszamy Cię w niesamowitą podróż dzięki której poznasz co to zabawa, ufnośc, nadzieja i sukces.  W podróży z nami drogę wskażą Ci :   Pomoc (czytaj więcej)

Stowarzyszenie "Ku Dobrej Nadziei"

Stowarzyszenie "Ku Dobrej Nadziei", jako zarejestrowane w KRS stowarzyszenie, działa pod obecną nazwą od 1 czerwca 2009 r. Wcześniej od 23 maja 2006 r. działaliśmy pod nazwą "Klub Dobrej Nowiny". Oto obszary naszej działalności: Praca z dziećmi z rodzin zagrożonych wykluczeniem społecznym. (czytaj więcej)

Fundacja dla Zwierząt "Akity w Potrzebie"

Celem i myślą przewodnią naszych działań jest pomoc wszystkim bezdomnym akitom i ich mixom. Wszystkim tym, które stały się ofiarami chęci zysku, mody czy pochopnych ludzkich decyzji. Wszystkim tym, które z powodu ludzkiej bezmyślności i braku empatii żyją w ciasnych boksach i budach schronisk. (czytaj więcej)

Fundacja Hospicjum Onkologiczne św. Krzysztofa

Fundacja Hospicjum Onkologiczne św. Krzysztofa (FHO) istnieje od 1990 roku.  Od 28 października 2004 roku jesteśmy Organizacją Pożytku Publicznego. Od ponad 20 lat opiekujemy się pacjentami będącymi pod opieką domową oraz w hospicjum stacjonarnym, udzielając  im pomocy medycznej, (czytaj więcej)

Stowarzyszenie Transformator Kultury

Stowarzysznie Transformator Kultury powstało z inicjatywy wolontariuszy pełnych pasji i pomysłów, którzy zauważali pewne braki i problemy jeśli chodzi o działanie związane z rozwojem wolontariatu czy kształtowaniem społeczeństwa obywatelskiego w Polsce. Postanowiliśmy za główną grupę (czytaj więcej)