Stowarzyszenie Pomoc Za Jeden Uśmiech

Czynimy wszelkie starania, by trudny proces leczenia nowotworowego był choć po części doświadczeniem mniej traumatycznym. Pragniemy dać chorym dzieciom chwile, kiedy będą mogły czuć radość i siłę do dalszych zmagań z chorobą. Pragniemy, by na ich twarzach zagościł uśmiech – jeden (czytaj więcej)

Stowarzyszenie Pomoc Wzajemna

Działamy na rzecz osób niepełnosprawnych i wykluczonych społecznie.   Szczególną opieką obejmiemy osoby w podeszłym wieku opiekując się nimi w miejscu zamieszkania.    Działamy na rzecz wyrównywania szans edukacyjnych dzieci i młodzieży ze środowisk marginalizowanych, ze szczególnym (czytaj więcej)

Fundacja Mała Orkiestra Wielkiej Pomocy

Jak to się zaczęło? MOWP koncertowała po raz pierwszy dla Patryka Wieczorka. Chory na mukowiscydozę chłopiec miał wtedy 2,5 roku. 7 lutego 2009 na scenie OCK zaśpiewał Marek Piekarczyk (TSA), a zagrali m. in. Paweł Mąciwoda (Scorpions) i Joachim Mencel. Tamtej soboty Orkiestra zebrała ponad (czytaj więcej)

Fundacja Jesus Christ Security

Fundacja Jesus Christ Security powołana została do zwalczania zagrożeń i skutków wykluczenia społecznego. Celem działalności Fundacji jest między innymi resocjalizacja osób bezdomnych, osób uzależnionych nie tylko od środków psychoaktywnych, ale też od zachowań i osób. Realizowana (czytaj więcej)

Stowarzyszenie na rzecz forum inicjatyw pozarządowych

Ogólnopolskie Forum Inicjatyw Pozarządowych (OFIP) jest wydarzeniem, które co trzy lata gromadzi w Warszawie kilkuset przedstawicieli organizacji pozarządowych z całej Polski. Jego celem jest dyskusja o najważniejszych kwestiach dla sektora pozarządowego oraz zaprezentowanie mieszkańcom Warszawy (czytaj więcej)

Fundacja Dziecięca Fantazja

Fundacja Dziecięca Fantazja to organizacja non-profit posiadająca status organizacji pożytku publicznego, której jedynym celem jest wnoszenie odrobiny radości w życie nieuleczalnie chorych dzieci poprzez spełnianie ich najskrytszych marzeń i fantazji. Dla większości dzieci, dzieciństwo to (czytaj więcej)

Fundacja Godne Życie

Fundacja Godne Życie została założona w 2002 r. przez Państwa Irenę i Lechosława Juszczyków oraz Marka Cupiała. Powstała by pomagać rodzinom i osobom w trudnej sytuacji życiowej, a przede wszystkim otaczać opieką dzieci i młodzież ze środowisk potrzebujących wsparcia. Fundacja zaspokaja (czytaj więcej)

Fundacja Zmienmy Świat

Działamy na rzecz humanitarnego traktowania zwierząt oraz ekologii głębokiej. Naszą misją i celem jest zmiana świadomości i nastawienia do świata zwierząt i przyrody. Prowadzimy wiele akcji na rzecz pomocy i ratowania zwierząt. Zapraszamy do odwiedzenia naszej strony internetowej (czytaj więcej)

Żywiecka Fundacja Rozwoju

"Celem Fundacji jest przyczynianie się do społecznego, ekonomicznego i gospodarczego rozwoju lokalnego i regionalnego, w szczególności Żywca i okolic." Żywiecka Fundacja Rozwoju jest pierwszą organizacją pozarządową w Beskidzie, ufundowaną wspólnie w 2002 roku, przez (czytaj więcej)