Fundacja Mała Orkiestra Wielkiej Pomocy

Jak to się zaczęło? MOWP koncertowała po raz pierwszy dla Patryka Wieczorka. Chory na mukowiscydozę chłopiec miał wtedy 2,5 roku. 7 lutego 2009 na scenie OCK zaśpiewał Marek Piekarczyk (TSA), a zagrali m. in. Paweł Mąciwoda (Scorpions) i Joachim Mencel. Tamtej soboty Orkiestra zebrała ponad (czytaj więcej)

Fundacja Jesus Christ Security

Fundacja Jesus Christ Security powołana została do zwalczania zagrożeń i skutków wykluczenia społecznego. Celem działalności Fundacji jest między innymi resocjalizacja osób bezdomnych, osób uzależnionych nie tylko od środków psychoaktywnych, ale też od zachowań i osób. Realizowana (czytaj więcej)

Stowarzyszenie na rzecz forum inicjatyw pozarządowych

Ogólnopolskie Forum Inicjatyw Pozarządowych (OFIP) jest wydarzeniem, które co trzy lata gromadzi w Warszawie kilkuset przedstawicieli organizacji pozarządowych z całej Polski. Jego celem jest dyskusja o najważniejszych kwestiach dla sektora pozarządowego oraz zaprezentowanie mieszkańcom Warszawy (czytaj więcej)

Fundacja Dziecięca Fantazja

Fundacja Dziecięca Fantazja to organizacja non-profit posiadająca status organizacji pożytku publicznego, której jedynym celem jest wnoszenie odrobiny radości w życie nieuleczalnie chorych dzieci poprzez spełnianie ich najskrytszych marzeń i fantazji. Dla większości dzieci, dzieciństwo to (czytaj więcej)

Fundacja Godne Życie

Fundacja Godne Życie została założona w 2002 r. przez Państwa Irenę i Lechosława Juszczyków oraz Marka Cupiała. Powstała by pomagać rodzinom i osobom w trudnej sytuacji życiowej, a przede wszystkim otaczać opieką dzieci i młodzież ze środowisk potrzebujących wsparcia. Fundacja zaspokaja (czytaj więcej)

Fundacja Zmienmy Świat

Działamy na rzecz humanitarnego traktowania zwierząt oraz ekologii głębokiej. Naszą misją i celem jest zmiana świadomości i nastawienia do świata zwierząt i przyrody. Prowadzimy wiele akcji na rzecz pomocy i ratowania zwierząt. Zapraszamy do odwiedzenia naszej strony internetowej (czytaj więcej)

Żywiecka Fundacja Rozwoju

"Celem Fundacji jest przyczynianie się do społecznego, ekonomicznego i gospodarczego rozwoju lokalnego i regionalnego, w szczególności Żywca i okolic." Żywiecka Fundacja Rozwoju jest pierwszą organizacją pozarządową w Beskidzie, ufundowaną wspólnie w 2002 roku, przez (czytaj więcej)

Fundacja Pokonać Alergię

Fundacja Pokonać Alergię powstała dla wszystkich, których dotyczy temat alergii, jej objawów i wpływu na organizm pacjenta. Z fundacją związani są ludzie, którzy alergią zajmują się na co dzień: naukowcy immunolodzy prowadzący badania dotyczące mechanizmów powstawania alergii oraz lekarze. Nasze (czytaj więcej)

Fundacja Miej Serce

Fundacja Miej Serce powstała by pomagać i wspierać. Realizujemy nasze cele poprzez pomoc tym najbardziej bezbronnym. Naszą misją jest by mogli choć na chwilę zapomnieć o przeszłości, lub złośliwościach losu i cieszyć się życiem jak nigdy dotąd. Nasz główne cele to: Dofinansowywanie (czytaj więcej)

Stowarzyszenie Empatia

Empatia działa na rzecz wszystkich zwierząt: zarówno tych, które ludzie wybrali na przyjaciół, a mimo to często zaniedbują, jak i tych programowo wykorzystywanych i zabijanych przez ludzi do celów spożywczych, konsumenckich, rozrywkowych, hobbystycznych, sportowych, pseudoedukacyjnych i edukacyjnych, (czytaj więcej)