Stowarzyszenie Rada Ogrodów Botanicznych i Arboretów w Polsce

Stowarzyszenie zrzesza przedstawicieli polskich ogrodów botanicznych (w tym także ogrodów wyspecjalizowanych, m.in. arboretów, palmiarni, ogrodów roślin leczniczych, ogrodów górskich). Celem naszego stowarzyszenia jest wspieranie polskich ogrodów (czytaj więcej)

Fundacja na Rzecz Zwierząt "Przytul Psa"

Fundacja na Rzecz Zwierząt "Przytul Psa" działa od marca 2009 roku. Każdego roku udzielamy pomocy ponad 100 zwierzętom, głównie psom i kotom. Wśród nich są bezdomne zwierzęta znalezione w lasach, na działkach, wyrzucone na pastwę losu bezdomne suki ze szczeniakami, (czytaj więcej)

Fundacja Truckerslife

Wierzymy, że zdrowy kierowca to bezpieczny kierowca! Dlatego pomagamy zawodowym kierowcom aut ciężarowych dbać o swoje zdrowie i kondycję fizyczną budując zewnętrzne siłownie treningowe dla kierowców, zapewniając potrzebną pomoc medyczną kierowcom będącym w trasie, a także (czytaj więcej)

Fundacja Instytut Rozwoju Regionalnego

Fundacja Instytut Rozwoju Regionalnego (FIRR) jest organizacją pozarządową typu non-profit działającą od 26.08.2003 r. działającą w celu wspierania osób niepełnosprawnych, w szczególności z dysfunkcją wzroku. Podstawową misją jest zapewnienie tym osobom równych (czytaj więcej)

Fundacja Zwierzeca Polana

Fundacja w swojej definicji to forma prawna organizacji pozarządowej, której kapitał przeznaczony jest na określony cel. Cel fundacji musi być społecznie lub gospodarczo użyteczny. W naszym przypadku jest to ochrona zwierząt. Z punktu prawnego sprawa wydaje się prosta. A jak wyglądał (czytaj więcej)