Było przed nią całe życie... 1

Było przed nią całe życie…

To miał być wymarzony urlop w Finlandii. Chwila beztroski, nieuwagi, feralny zbieg okoliczności i omal nie utonęłam. Wyciągnięto mnie z wody, przywrócono akcję serca, uratowano życie, ale ze skutkami wypadku i niedotlenienia mózgu zmagam się do dzisiaj. Wszystkiego muszę uczyć się od nowa: oddychania, połykania, mówienia. Wypadek odebrał mi sprawność, ale na szczęście nie straciłam wiary w siebie, którą umacniają rodzina i przyjaciele. Mozolna, kosztowna rehabilitacja przynosi efekty. Jest nadzieja, że kiedyś znów będę mogła cieszyć się pełnią życia.

4440zł/17500zł

25.37%

Potrzebne jeszcze: 13060 zł    Dane płatności

    Twoje dane osobowe będą użyte do przetworzenia twojej wpłaty,
    obsługi twojej wizyty na naszej stronie oraz dla innych celów,
    o których mówi nasza polityka prywatności.

Dane płatności

Podsumowanie

Anonimowa wpłata 0,00 zł
Suma płatności 0,00 zł
Płacę

Twoje zamówienie

Wpłata
Ilość
Suma
Suma płatności 0,00 
Całkowita suma płatności 0,00 
  • Płać z Przelewy24

Twoje dane osobowe będą użyte do przetworzenia twojego zamówienia, obsługi twojej wizyty na naszej stronie oraz dla innych celów, o których mówi nasza polityka prywatności.

Cel zbiórki - Rehabilitacja
Organizator - Sursum Corda
Anna Szafraniec - ur. 1981 r.
Niepełnosprawność po wypadku i niedotlenieniu mózgu
Nowy Sącz,
woj. małopolskie

PILNE

Zakończenie zbiórki 30 marca 2025KRS 00000 20 382 Cel szczegółowy:
5018 Anna Szafraniec
Wsparło: 52Promuj zbiórkę na swojej stronie

Wizytówki

Pobierz i wydrukuj

Plakat

Pobierz i wydrukuj

Zakładka do książek

Pobierz i wydrukuj

Baner na stronę

Pobierz i udostępnij

Obrazek na Facebook

Pobierz i udostępnij

O mnie

O nas 2

Ania od dziecka uchodziła za gadułę. Znakiem rozpoznawalnym był piękny uśmiech i pomocna dłoń. Znajomi wiedzieli, że Ania to wesoła, radosna i pełna pasji osoba. Zarażona pasją wędkowania, często wyjeżdżała na ryby. W 2010 roku wraz ze swoim chłopakiem, zaplanowali wyjazd do Finlandii, gdzie są sławne łowiska ryb. Bardzo cieszyli się na ten wyjazd. Jednak ten wymarzony wypad, który miał być realizacją pasji i miłości do przyrody, okazał się tragicznym w skutkach.

Podczas pięknego dnia, Ania poszła popływać w jeziorze. Wtedy zdarzył się ten niefortunny wypadek. Ania zaczęła się topić. Pomoc przybyła bardzo szybko. Helikopterem została przetransportowana do szpitala w miejscowości Oulu, gdzie znajdowała się pod profesjonalną opieką. Mimo tego, lekarze postawili druzgocącą diagnozę: niedotlenienie mózgu. I wtedy zaczął się koszmar.

NFZ bardzo długo zwlekał z decyzją o transporcie Ani do domu. Finowie sfinansowali powrót specjalistycznym samolotem do Polski, którym do podjęcia działa wystarczyła jedynie Europejska Karta Zdrowia.

Po powrocie do kraju, Ania przebywała na Oddziale Intensywnej Terapii, a następnie na Oddziale Wewnętrznym nowosądeckiego szpitala. Stan fizyczny zaczął się poprawiać i wtedy przyszedł kryzys, brzmiał jak wyrok: gronkowiec, który zagrażał jej życiu. W efekcie, monitorowanie funkcji życiowych, respirator i śpiączka farmakologiczna. Po tygodniu Ania wyszła ze śpiączki farmakologicznej i zaczęła mozolną rehabilitację. Odżywianie sondą żołądkową i pierwsza radość: Ania je łyżeczką. Pod koniec października Ania została wypisana ze szpitala.

Tylko systematyczna i intensywna rehabilitacja jest jedyną drogą do sprawności. Ania spędziła 4-tygodniowy turnus rehabilitacyjny na oddziale rehabilitacyjnym w Rzeszowie. Jednak to był początek starań o odzyskanie sprawności. Ania cały czas ćwiczy pod okiem rehabilitanta, co wiąże się z wielkimi wydatkami. Do tego dochodzą jeszcze koszty leków, badań czy też materiałów higienicznych.

Było przed nią całe życie... 2

Wspólnie możemy sprawić, żeby Ania dostała swoją szansę. Szansę na odzyskanie sprawności i samodzielności. Pomożesz?

Zbiórka archiwalna
Anna Szafraniec, ID 5018
Cel zbiórki: Rehabilitacja

Termin zbiórki: 31.10.2023
Wynik zbiórki: 9 944 / 9 000 zł
Zbiórka archiwalna
Anna Szafraniec, ID 5018
Cel zbiórki: Rehabilitacja

Termin zbiórki: 31.12.2022
Wynik zbiórki: 29 916 / 22 000 zł

Wspieraj nas

O nas 2
Zbiórka (ok) 3
Zebrana kwota