To jest walka o jego życie! 1

To jest walka o jego życie!

Halo! Jestem Darek. Od dwóch lat staram się wygrać z ciężką chorobą – przewlekłą białaczką szpikową. To jest gra o życie, więc nie ma mowy o tym, aby się poddać. Na szczęście mam wielu przyjaciół, którzy nie pozwolili, abym walczył sam. Dzięki nim i ich pomocy każdy dzień zbliża mnie do celu. Wierzę, że będę kiedyś zupełnie zdrowy, a jeśli tak się stanie – będę mógł pomagać znaleźć siły do zwycięstwa innym ludziom, którzy zachorują. Może Ty też zechcesz być jednym z moich przyjaciół?

21896,35zł/7800zł

280.72%

Potrzebne jeszcze: 0 zł    Dane płatności

    Twoje dane osobowe będą użyte do przetworzenia twojej wpłaty,
    obsługi twojej wizyty na naszej stronie oraz dla innych celów,
    o których mówi nasza polityka prywatności.

Dane płatności

Podsumowanie

Anonimowa wpłata 0,00 zł
Suma płatności 0,00 zł
Płacę

Twoje zamówienie

Wpłata
Ilość
Suma
Suma płatności 0,00 
Całkowita suma płatności 0,00 
  • Płać z Przelewy24

Twoje dane osobowe będą użyte do przetworzenia twojego zamówienia, obsługi twojej wizyty na naszej stronie oraz dla innych celów, o których mówi nasza polityka prywatności.

Cel zbiórki - Kosztowne leczenie i rehabilitacja
Organizator - Sursum Corda
Dariusz Malec - ur. 2002 r.
Białaczka
Nowy Sącz,
woj. małopolskie

ZAKOŃCZONE

Zakończenie zbiórki 31 grudnia 2023KRS 00000 20 382 Cel szczegółowy:
5028 Dariusz Malec
Wsparło: 0Promuj zbiórkę na swojej stronie

Wizytówki

Pobierz i wydrukuj

Plakat

Pobierz i wydrukuj

Zakładka do książek

Pobierz i wydrukuj

Baner na stronę

Pobierz i udostępnij

Obrazek na Facebook

Pobierz i udostępnij

O mnie

O nas 2

Darek ma głowę pełną marzeń, radość w oczach i to, co najcenniejsze: miłość rodziców oraz drużynę przyjaciół gotowych walczyć o jego życie. Trzeba walczyć z białaczką.

Wcześniej właściwie nie chorował. Najpoważniejszymi jego dolegliwościami były do niedawna niegroźne przeziębienia. Z wyzwaniem pokonania białaczki  przyszło się zmierzyć po rutynowym, kontrolnym badaniu krwi zrobionym na wszelki wypadek. Bystry Anioł Stróż musiał podpowiedzieć tę wizytę u lekarza. Dzięki temu można było poznać wroga. Gdyby choroba rozwijała się dłużej w ukryciu,  szanse na wygraną byłby mniejsze z każdym dniem.

Chłopiec urodził się w Limanowej. Teraz jest uczniem Szkoły Podstawowej nr 2 im. Królowej Jadwigi w Nowym Sączu. Jest bardzo  życzliwym, uczuciowym dzieckiem. Lubi zwierzęta, jazdę na rowerze,  grę w piłkę i  strategiczne wyzwania związane z grami komputerowymi. Jest dobrym uczniem i największym skarbem swojego taty – Jana, który tak wspomina najtrudniejsze chwile w swoim życiu:

– Wzięliśmy go do lekarza rodzinnego na badanie prewencyjne. Jeszcze tego samego dnia dowiedziałem się, że Darek ma  bardzo wysoki poziom leukocytów, że to na pewno białaczka. Grom z jasnego nieba! Od razu pojechaliśmy do szpitala w Nowym Sączu gdzie ponowiono badania. Dodatkowo stwierdzono powiększoną wątrobę i śledzionę. Przewieziono nas karetką do kliniki uniwersyteckiej w Prokocimiu. Tam potwierdzono diagnozę:  to przewlekła białaczka szpikowa. Leczenie  potrwa latami – martwi się tato Darka.

Lekarze robią wszystko, co możliwe, aby poprawić parametry krwi –  obniżyć liczbę białych krwinek. Gdy się uda – chłopiec będzie mógł wrócić do domu i realizować dalszy plan kuracji: przyjmować leki, przygotowywać się do przeszczepu szpiku, który będzie konieczny.

– Na początku po wyjściu ze szpitala będziemy co dwa tygodnie jeździć na badania do Krakowa, a później, jeżeli wszystko pójdzie dobrze, raz w miesiącu. Musimy dbać aby Darek nie złapał żadnej infekcji, dlatego nie będzie mógł chodzić do szkoły. Nie przerwie jednak nauki – będzie ją kontynuował w domu dopóki będzie trzeba – opowiada Jan.

– Marzę tylko o jednym, aby mój synek wyzdrowiał i mógł cieszyć się życiem – dodaje.

Koszty leczenia będą bardzo wysokie.  Rodzina i przyjaciele bez wsparcia nie poradzą sobie z tym wyzwaniem. Uruchomiliśmy subkonto na którym gromadzimy fundusze na ten cel.  Pomożesz?


Wspieraj nas

O nas 2
Zbiórka (ok) 3
Zebrana kwota