Zbiórka archiwalna - „Hania do kochania” – tak mówi o niej starsza siostra

Chciałabym mówić i jeść jak moi rówieśnicy

Cześć! Jestem Hania… Od pierwszych dni życia zmagam się z Zespołem Downa, poważną wadą serduszka, wadą wzroku, chorobą Hashimoto i wiotkością mięśni. Mam poważne problemy z jedzeniem. Bardzo długo byłam karmiona sondą. Mimo, że mam kilka lat nie potrafię gryźć, mam trudności z piciem, jem tylko „papkowate” posiłki. Mało mówię, ale potrafię powiedzieć najważniejsze słowo “Kocham Cię”. Bardzo chciałabym tak normalnie jeść i mówić jak moi rówieśnicy. Z pewnością pomoże mi w tym turnus neurologopedyczny, na który chciałabym pojechać, aby uczyć się tego, co sprawia mi największe problemy. Proszę, pomóż mi i przekaż darowiznę lub 1,5% podatku.

140zł/5500zł

2.55%

Potrzebne jeszcze: 5360 zł    Dane płatności

    Twoje dane osobowe będą użyte do przetworzenia twojej wpłaty,
    obsługi twojej wizyty na naszej stronie oraz dla innych celów,
    o których mówi nasza polityka prywatności.

Dane płatności

Podsumowanie

Anonimowa wpłata 0,00 zł
Suma płatności 0,00 zł
Płacę

Twoje zamówienie

Wpłata
Ilość
Suma
Suma płatności 0,00 
Całkowita suma płatności 0,00 
  • Płać z Przelewy24

Twoje dane osobowe będą użyte do przetworzenia twojego zamówienia, obsługi twojej wizyty na naszej stronie oraz dla innych celów, o których mówi nasza polityka prywatności.

Cel zbiórki - Turnus neurologopedyczny
Organizator - Sursum Corda
Hanna Matiaszewska - ur. 2018 r.
Zespół Downa
Szalowa,
woj. małopolskie
Zakończenie zbiórki 30 czerwca 2023KRS 00000 20 382 Cel szczegółowy:
5049 Hanna Matiaszewska
Wsparło: 4Promuj zbiórkę na swojej stronie

Wizytówki

Pobierz i wydrukuj

Plakat

Pobierz i wydrukuj

Zakładka do książek

Pobierz i wydrukuj

Baner na stronę

Pobierz i udostępnij

Obrazek na Facebook

Pobierz i udostępnij

O mnie

O nas 2

Od pierwszych swoich chwil Hania zmaga się z wieloma problemami zdrowotnymi wywołanymi przez Zespół Downa, w tym z poważną wadą serduszka, wadą wzroku, chorobą Hashimoto i wiotkością mięśni. Hania ma poważne problemy z jedzeniem (dysfagia, wybiórczość pokarmowa, alergia). Bardzo długo byłam karmiona sondą. Mimo, że mam kilka lat nie potrafię gryźć, mam trudności z piciem, jem tylko „papkowate” posiłki. BARDZO CHCIAŁABY NORMALNIE JEŚĆ I MÓWIĆ JAK JE RÓWIEŚNICY. W dojściu do tego celu może pomóc TURNUS NEUROLOGOPEDYCZNY, na który Hania bardzo chciałaby pojechać, aby uczyć się tego, co obecnie sprawia jej największe trudności. Prosimy o pomoc, która pomoże Hani zrobić kolejny mały krok w stronę samodzielności. 

Hania urodziła się 22 lutego 2018 roku poprzez cesarskie cięcie. Dzień narodzin Hani miał być jednym z najszczęśliwszych dni w naszym życiu. Okazało się jednak, że nasza córeczka jest chora – ma Zespół Downa i poważną wadę serduszka. Nasze zaskoczenie było tym większe, że badania wykonywane w czasie ciąży nic nie wykazały. Już w 7 tygodniu życia Hania przeszła pierwszą operację serca. Kolejna odbyła się w 11. miesiącu życia.

Zespół Downa spowodował bardzo dużo problemów zdrowotnych, z którymi Hania zmaga się od pierwszych chwil życia. Jest po dwóch operacjach serca, operacji laryngologicznej, ma wadę wzroku, zaburzenia odporności, chorobę Hashimoto, wiotkość mięśni i poważne problemy z jedzeniem (dysfagia, wybiórczość pokarmowa, alergia). Bardzo długo była karmiona sondą.

Mimo, że ma kilka lat nie potrafi gryźć, ma trudności z piciem, je tylko „papkowate” posiłki. Niedawno z powodu problemów stomatologicznych usunięto jej w narkozie 16 zębów. Mimo to, jest bardzo wesołą i pogodną dziewczynką. Lubi chodzić do przedszkola i jeździć na kucykach. Uwielbia bawić się ze starszym rodzeństwem. Siostra Zosia uczy ją rysować i malować, natomiast z bratem Michałem gra w piłkę i uczy się jeździć na rowerze. Nasza córeczka jest pod opieką wielu specjalistów: kardiologa, endokrynologa, okulisty, ortopedy, immunologa, nefrologa, gastroenterologa, neurologopedy, rehabilitanta i fizjoterapeuty. Częste pobyty w szpitalu, jej leczenie, rehabilitacja, wizyty u specjalistów są bardzo kosztowne. Robimy wszystko, aby Hania była zdrowa i samodzielna. Naszym największym marzeniem jest, aby zaczęła jeść „normalnie”, tak jak jej rówieśnicy, bo bardzo chciałaby im dorównać.

Prosimy wszystkich ludzi dobrej woli, którym nie jest obojętny los Hani o pomoc oraz wsparcie. Przekaż darowiznę lub 1,5% podatku i ZOSTAŃ BOHATEREM DLA HANI.

Zbiórka archiwalna
Hanna Matiaszewska, ID 5049
Cel zbiórki: Leczenie i rehabilitacja

Termin zbiórki: 31.12.2022
Wynik zbiórki: 45671 zł / 40000 zł

Wspieraj nas

O nas 2
Zbiórka (ok) 3
Zebrana kwota