Marlenka próbuje nadążyć za rówieśnikami 2

Marlenka dzielnie walczy i pokonuje swoje trudności

Urodziłam się z wadą genetyczną. Wszystkie umiejętności zdobywam znacznie wolniej niż moi rówieśnicy. Mając 6 lat, osiągnęłam poziom rozwoju odpowiedni dla dwulatków. Umiem już samodzielnie chodzić i mówić – choć często słyszę, że moja mowa jest niewyraźna. Dla mnie liczy się to, że mogę porozumiewać się z innymi. Codziennie walczę i pokonuję swoje trudności. Przeszłam kilkanaście ciężkich operacji. Potrzebuję systematycznej rehabilitacji i stałej kontroli wielu lekarzy. Jeśli nie braknie życzliwych ludzi, to mam szansę na szczęśliwe dzieciństwo. Wesprzesz moje leczenie?

205zł/14000zł

1.46%

Potrzebne jeszcze: 13795 zł    Dane płatności

    Twoje dane osobowe będą użyte do przetworzenia twojej wpłaty,
    obsługi twojej wizyty na naszej stronie oraz dla innych celów,
    o których mówi nasza polityka prywatności.

Dane płatności

Podsumowanie

Anonimowa wpłata 0,00 zł
Suma płatności 0,00 zł
Płacę

Twoje zamówienie

Wpłata
Ilość
Suma
Suma płatności 0,00 
Całkowita suma płatności 0,00 
  • Płać z Przelewy24

Twoje dane osobowe będą użyte do przetworzenia twojego zamówienia, obsługi twojej wizyty na naszej stronie oraz dla innych celów, o których mówi nasza polityka prywatności.

Cel zbiórki - Turnusy rehabilitacyjne i logopedyczne
Organizator - Sursum Corda
Marlena Sroka - ur. 2012 r.
Aberracja chromosomowa, wada serca
Limanowa,
woj. małopolskie
Zakończenie zbiórki 31 maja 2024KRS 00000 20 382 Cel szczegółowy:
5107 Marlena Sroka
Wsparło: 13Promuj zbiórkę na swojej stronie

Wizytówki

Pobierz i wydrukuj

Plakat

Pobierz i wydrukuj

Zakładka do książek

Pobierz i wydrukuj

Baner na stronę

Pobierz i udostępnij

Obrazek na Facebook

Pobierz i udostępnij

O mnie

O nas 2

Marlenka jest bardzo silną dziewczynką, mimo przeciwności – opóźnienie psychoruchowe, intelektualne i problemy z mową spowodowane dodatkowym chromosomem 9 – stara się dorównać rówieśnikom. Jest bardzo ruchliwym i wesołym dzieckiem, lubi się uczyć, chodzić na spacery, tańczyć, oglądać bajki. Bardzo lubi chodzić do szkoły, jest koleżeńska i pomocna.

Choruje od urodzenia. Najpierw wykryto u niej wrodzoną wadę serca. Później – dzięki badaniom genetycznym – zdiagnozowano aberrację chromosomową. Genetyczna wada wrodzona ma swoją konsekwencję – spowodowała opóźnienie w rozwoju psychoruchowym Marlenki. Gdy miała sześć lat osiągnęła poziom rozwoju dwuletniego dziecka.

Marlenka jest pod opieką audiologa i laryngologa z powodu częstych infekcji i zapaleń ucha (wysiękowe zapalenie ucha, krzywa i niedrożna przegroda nosowa), kardiologa (ubytek międzyprzedsionkowy), ortopedy (wada stóp, hiperkifoza, skolioza i lordoza), okulisty (astygmatyzm, wada wzroku), neurologa, gastrologa (niskorosłość i wymioty), chirurga dziecięcego (rozszczep pod śluzówkowy, liczne torbiele i kaszaki), ortodonty (ścieranie zębów) i genetyka (dodatkowy chromosom 9).

Marlenka miała wiele zabiegów i poważnych operacji pod narkozą (ok. 15). Czeka ją w najbliższym roku 2024 sanacja zębów stałych z powodu małej szczęki oraz operacja stóp. Dziewczynka wiele wycierpiała, mimo to jest bardzo wesołą dziewczynką. Dużym problemem dla Marlenki jest również zaburzona mowa, która jest niezrozumiała, komunikacja z rówieśnikami jest bardzo utrudniona, dlatego wymaga konsultacji i zajęć z neurologopedami specjalizującymi się w rozszczepach podśluzowkowych oraz elektrostymulacji narządów mowy co jest bardzo kosztowne. Dziewczynka uczęszcza na zajęcia z logopedą, pedagogiem, psychologiem i korekcyjne, a także rehabilitację oraz zajęcia z fizjoterapeuta na basenie.

Jeśli pozwalają na to fundusze jeździmy na turnusy rehabilitacyjne i logopedyczne.
Walczymy o Marlenkę z wszystkich sił, o jej lepszy rozwój psychoruchowy i o zdrowie – mówi mama dziewczynki.

Dziewczynka dzielnie walczy i pokonuje swoje trudności. Aby nadal mogła tak pięknie pokonywać przeciwności, potrzebna jest pomoc życzliwych ludzi.

Zbiórka archiwalna
Marlena Sroka, ID 5107
Cel zbiórki: Leczenie i rehabilitacja

Termin zbiórki: 04.10.2023 r.
Wynik zbiórki: 17390/44000 zł

Wspieraj nas

O nas 2
Zbiórka (ok) 3
Zebrana kwota