Jedno marzenie - sprawność ręki, a reszta sama się ułoży 1

Jedno marzenie – sprawność ręki, a reszta sama się ułoży

Hej! Jestem Michał i jestem asymetryczny. Jedna moja ręka jest sprawna, druga nie. Podobnie jest z nogami, choć udało mi się tę „nieposłuszną” trochę ujarzmić, więc chodzę. Moje kłopoty to efekt choroby, która ujawniła się w dzieciństwie. W skrócie: MPD, dla dociekliwych: porażenie mózgowe. Postanowiłem oswoić moją inność i chyba się udało. Skończyłem studia, spełniam się w dziedzinie, która jest moją pasją – czyli w sztuce. Do pełni szczęścia przydałaby mi się druga działająca ręka. Z pomocą serdecznych ludzi mam szansę zebrać fundusze na rehabilitację.

18826,5zł/7200zł

261.47%

Potrzebne jeszcze: 0 zł    Dane płatności

    Twoje dane osobowe będą użyte do przetworzenia twojej wpłaty,
    obsługi twojej wizyty na naszej stronie oraz dla innych celów,
    o których mówi nasza polityka prywatności.

Dane płatności

Podsumowanie

Anonimowa wpłata 0,00 zł
Suma płatności 0,00 zł
Płacę

Twoje zamówienie

Wpłata
Ilość
Suma
Suma płatności 0,00 
Całkowita suma płatności 0,00 
  • Płać z Przelewy24

Twoje dane osobowe będą użyte do przetworzenia twojego zamówienia, obsługi twojej wizyty na naszej stronie oraz dla innych celów, o których mówi nasza polityka prywatności.

Cel zbiórki - Rehabilitacja
Organizator - Sursum Corda
Michał Bałdyga - ur. 1980 r.
Mózgowe porażenie dziecięce
Bielsko-Biała,
woj. śląskie

ZAKOŃCZONE

Zakończenie zbiórki 31 grudnia 2023KRS 00000 20 382 Cel szczegółowy:
5114 Michał Bałdyga
Wsparło: 0Promuj zbiórkę na swojej stronie

Wizytówki

Pobierz i wydrukuj

Plakat

Pobierz i wydrukuj

Zakładka do książek

Pobierz i wydrukuj

Baner na stronę

Pobierz i udostępnij

Obrazek na Facebook

Pobierz i udostępnij

O mnie

O nas 2

Gdy był bardzo małym – kilkumiesięcznym dzieckiem, jego bliskich zaniepokoiło, że chłopiec bawiąc się posługuje się tylko jedną – lewą rączką. Obawy, że coś jest z chłopcem nie tak, okazały się słuszne. To były pierwsze objawy dziecięcego porażenia mózgowego. Michał urodził się zdrów. Zachorował po podaniu szczepionki. To była feralna partia szczepionek sprowadzonych w latach 80. zza wschodniej granicy.

Mózgowe porażenie dziecięce jest chorobą, na którą nie ma skutecznego lekarstwa. Diagnoza to jednoczesne wskazanie do żmudnej rehabilitacji, która daje szanse na względną sprawność. Jeśli rehabilitacja zostanie zaniedbana, szanse na samodzielność są nikłe. Michał był silny. Nauczył się żyć w zgodzie z nieposłuszną prawą ręką i trudną do opanowania prawą nogą. Ćwiczył. Co więcej – odnalazł talent, który pielęgnował.

W 2006 r. ukończył studia na kierunku edukacji artystycznej, a cztery lata później na kierunku projektowania graficznego na Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu. Projektuje grafiki, rysuje maluje, tworzy performance.

– Powiedziałem że pójdę na ASP mając 5 lat. Tak naprawdę nic poza sztuką nie potrafię. Żyję nią – mówi.

Talent to skarb Michała, jednak w trudnym – szczególnie dla chorych czasie nawet talent to za mało, aby zapewnić sobie możliwość ciągłej, specjalistycznej rehabilitacji neurologicznej. Koszt terapii jest nie do udźwignięcia dla młodego człowieka i jego najbliższych. Jak mówi – nieustannie poddaje się terapii sztuką…

– Mam niestety taką strukturę ciała, że jestem asymetryczny z powodu prawostronnego porażenia mózgowego. Spowodowało to, że tematy które podejmowałem, były często związane z tym czym żyję – z asymetrią. W pewnym momencie zorientowałem się, że sztuka którą uprawiam, jest dla mnie terapią – tłumaczy.

Michał jest pomysłodawcą i autorem kampanii artystyczno – społecznej pod hasłem: „Wszyscy jesteśmy superbohaterami”. To projekt na rzecz pozytywnego postrzegania niepełnosprawności, promujący osoby niepełnosprawne, jako inspirację do pięknego życia. Na plakatach zaprojektowanych przez Michała zostali uwiecznieni m.in.: niewidomy chłopiec Ben Underwood, który rozwinął zdolność echolokacji, kompozytor Ludwig van Beethoven, naukowiec Stephen Hawking, muzyk Stevie Wonder, malarka Frida Kahlo, aktor Christopher Reeve, sportowcy – Natalia Partyka i Michał Chrobak, modelka Aimee Moullins. Każdy z nich, mimo niepełnosprawności bądź choroby, realizował swoje pasje, osiągał godne podziwu mistrzostwo.

Michał – superbohater jest naszym podopiecznym, ponieważ prócz terapii sztuką potrzebuje terapii neurologicznej, bez której jego stan będzie się pogarszał. Rehabilitacja daje natomiast nadzieję na złagodzenie skutków skutków choroby, z którymi przyszło mu się mierzyć.

Wspieraj nas

O nas 2
Zbiórka (ok) 3
Zebrana kwota