Michałek chciałby mówić, bawić się z innymi dziećmi i nie bać się głośnych dźwięków 1

Światełko nadziei dla Misiowego dzieciństwa. Potrzebne Twoje wsparcie!

Witajcie! Mam na imię Michałek, rodzina nazywa mnie – Misiem. Mam cudownych rodziców i młodszą siostrzyczkę Zosię. Jestem wesołym, pogodnym chłopcem. Moje problemy zaczęły się gdy skończyłem 2 lata… Brak mowy, kontaktu wzrokowego, w końcu diagnoza – autyzm. Nie czuje strachu. W mojej głowie roi się niezliczona ilość myśli. Czasami się złoszczę i nie panuje nad swoim zachowaniem. Niekiedy krzyczę i płacze bez powodu. Nie lubię gdy coś zmienia się w moim otoczeniu. Chciałbym wyrosnąć na sprawnego, zdrowego chłopca. Czy pomożesz mi w tym…?

50zł/15000zł

0.33%

Potrzebne jeszcze: 14950 zł    Dane płatności

    Twoje dane osobowe będą użyte do przetworzenia twojej wpłaty,
    obsługi twojej wizyty na naszej stronie oraz dla innych celów,
    o których mówi nasza polityka prywatności.

Dane płatności

Podsumowanie

Anonimowa wpłata 0,00 zł
Suma płatności 0,00 zł
Płacę

Twoje zamówienie

Wpłata
Ilość
Suma
Suma płatności 0,00 
Całkowita suma płatności 0,00 
  • Płać z Przelewy24

Twoje dane osobowe będą użyte do przetworzenia twojego zamówienia, obsługi twojej wizyty na naszej stronie oraz dla innych celów, o których mówi nasza polityka prywatności.

Cel zbiórki - Terapia i rehabilitacja
Organizator - Sursum Corda
Michał Bodziony - ur. 2019
Autyzm
Nowy Sacz,
woj. małopolskie

PILNE

Zakończenie zbiórki 31 grudnia 2024KRS 00000 20 382 Cel szczegółowy:
18844 Michał Bodziony
Wsparło: 25Promuj zbiórkę na swojej stronie

Wizytówki

Pobierz i wydrukuj

Plakat

Pobierz i wydrukuj

Zakładka do książek

Pobierz i wydrukuj

Baner na stronę

Pobierz i udostępnij

Obrazek na Facebook

Pobierz i udostępnij

O mnie

O nas 2

Michałek urodził się w 2019 roku. Ma cudownych rodziców i młodszą siostrzyczkę Zosię. Jest wesołym, pogodnym chłopcem, choć czasem bywa uparciuszkiem.  Problemy Michałka zaczęły się gdy skończył 2 lata. Mama chłopczyka długo martwiła się tym, dlaczego Jej synek jeszcze nie mówi.

Michałek chciałby mówić, bawić się z innymi dziećmi i nie bać się głośnych dźwięków

Zaczęliśmy terapie logopedyczną. Potem pojawiła się diagnoza integracji sensorycznej, aż 26 maja w dzień mamy pani psychiatra potwierdziła ostateczna diagnozę – autyzm. Autyzm nie jest chorobą, nie ma żadnego lekarstwa. To zaburzenie powodujące, że Michałek spostrzega świat inaczej. Autyzm charakteryzuje się trudnościami w relacjach z ludźmi, komunikacji oraz powtarzalnymi i streotypowymi zachowaniami. Zdarza się że nie rozumie, iż niektóre sytuacje mogą być niebezpieczne. Nie czuje strachu – mówi Pani Katarzyna, mama chłopca.

W głowie Michałka roi się niezliczona ilość myśli. Nie potrafi bawić się z dziećmi. Czasami się złości i nie panuje nad swoim zachowaniem. Niekiedy krzyczy i płacze bez powodu. Nie rozumie dlaczego ktoś się do niego uśmiecha. Trudno mu patrzeć komuś w oczy. Nie lubi, gdy coś zmienia się w znanym mu otoczeniu. Najbezpieczniej czuje się w domu. Musi zażywać lekarstwa na alergie i zaburzenia snu oraz priobiotyki na bóle brzuszka.

Michałek boryka się z niedoborami witamin, więc mama codziennie podaje mi dodatkowo witaminy w kropelkach. Poza alergiami ma wybiorczość pokarmową. Nie lubi smaku wielu potraw oraz ich konsystencji. Szczególnie przeszkadza mu zapach wędlin. Ma zaburzenia integracji sensorycznej. Nieprawidłowa integracja sensoryczna przejawia się określonymi dysfunkcjami. Pojawiają się one, gdy układ nerwowy niewłaściwie organizuje bodźce zmysłowe. Dysfunkcje te nie są związane z uszkodzeniem narządów zmysłów, np. z niedosłuchem czy krótkowzrocznością. Dysfunkcje integracji sensorycznej dotyczą nieprawidłowości w zakresie przetwarzania bodźców sensorycznych w obrębie systemów: czuciowego, przedsionkowego, słuchowego, wzrokowego, węchowego i smakowego. Mimo obniżonego poziomu koordynacji ruchowej lubi biegać, skakać, tańczyć, bawić się na placu zabaw. Jest wrażliwy na niektóre bodźce dźwiękowe. Bywa rozkojarzony, ma problemy z koncentracją i poziomem uwagi. Szybko się męczy i łatwo się rozprasza. Zazwyczaj bawi się w samotności. Lubi bawić się klockami, układać puzzle, słuchać muzyki, szczególnie takiej, która pomaga mi zasnąć. Uwielbia, gdy rodzice czytają mi bajki przed snem.

Michałek uczęszcza na terapie integracji sensorycznej, trening umiejętności społecznych i terapie neurologopedyczną. Trening umiejętności społecznych uczy wspólnej zabawy, podstawowych umiejętności prospołecznych oraz strategii radzenia sobie z emocjami. Chciałabym, aby Syn potrafił mówić, bawić się z dziećmi i nie bać się głośnych dźwięków, jeść to co lubią inne dzieci.  Proszę o wsparcie terapii Michałka. Z góry  pięknie dziękujemy za każdą pomoc – dodaje Pani Katarzyna.

Zbiórka archiwalna
Michał Bodziony, ID 18844
Cel zbiórki: Leczenie

Termin zbiórki: 31.12.2023 r.
Wynik zbiórki: 3811 zł / 15000 zł

Wspieraj nas

O nas 2
Zbiórka (ok) 3
Zebrana kwota