Oleksii Levchenko

Uciekł przed wojną, ale swoją walkę toczy każdego dnia

Cześć,

choroby,  niepełnosprawność, a do tego brutalna napaść Rosji na mój ukochany kraj. Życie dość mocno mnie doświadcza…  Mimo, że mam 28 lat muszę liczyć na stałą pomoc mojej ukochanej mamy i 79-letniej babci. Od urodzenia zmagam się z mózgowym porażeniem dziecięcym, głuchotą i porażeniem dolnych kończyn. W ostatnim czasie polscy lekarze zdiagnozowali krótkowzroczność, astygmatyzm, zwyrodnienie siatkówki dziedziczne. Mama podjęła pracę w Polsce, ale koszty mojej rehabilitacji przewyższą nasze możliwości. Proszę Was o pomoc. Będę wdzięczny za każdą złotówką. Pilnie potrzebuję butów ortopedycznych, stałej rehabilitacji i Waszego wsparcia!

201zł/5000zł

4.02%

Potrzebne jeszcze: 4799 zł    Dane płatności

    Twoje dane osobowe będą użyte do przetworzenia twojej wpłaty,
    obsługi twojej wizyty na naszej stronie oraz dla innych celów,
    o których mówi nasza polityka prywatności.

Dane płatności

Podsumowanie

Anonimowa wpłata 0,00 zł
Suma płatności 0,00 zł
Płacę

Twoje zamówienie

Wpłata
Ilość
Suma
Suma płatności 0,00 
Całkowita suma płatności 0,00 
  • Płać z Przelewy24

Twoje dane osobowe będą użyte do przetworzenia twojego zamówienia, obsługi twojej wizyty na naszej stronie oraz dla innych celów, o których mówi nasza polityka prywatności.

Cel zbiórki - Zakup butów ortopedycznych i okularów, rehabilitacja ruchowa, konsultacje audiologiczne
Organizator - Sursum Corda
Oleksii Levchenko - ur. 1994 r.
Mózgowe porażenie dziecięce, głuchota, astygmatyzm, krótkowzroczność
Kijów,
woj. obecnie przebywa w Krynicy Zdroju

PILNE

Zakończenie zbiórki 14 listopada 2023KRS 00000 20 382 Cel szczegółowy:
20375 Oleksii Levchenko
Wsparło: 5Promuj zbiórkę na swojej stronie

Wizytówki

Pobierz i wydrukuj

Plakat

Pobierz i wydrukuj

Zakładka do książek

Pobierz i wydrukuj

Baner na stronę

Pobierz i udostępnij

Obrazek na Facebook

Pobierz i udostępnij

O mnie

O nas 2

Kiedy Oleksii miał trzy miesiące, neurolog postawił diagnozę: mózgowe porażenie dziecięce. Po roku, gdy chłopiec nie reagował na dźwięki, lekarze przeprowadzili badanie słuchu i stwierdzili obustronną głuchotę. Oleksii ma dość spore problemy z poruszaniem się. 17 lat temu przeszedł operację obu nóg – szpotawość stóp, depligia spastyczna, skrócenie lewej nogi. Dodatkowo Oleksii zmaga się z wadą wzroku.

Na szczęście, za sprawą aparatów słuchowych problem z głuchotą został po części rozwiązany. Oleksii słyszy i potrafi się porozumiewać. Ale być może za chwilę potrzebna będzie wymiana aparatów. W Polsce lekarze zdiagnozowali u Oleksii: zwyrodnienie siatkówki dziedziczne, krótkowzroczność, astygmatyzm – konieczne są dalsze badania.

Jesteśmy z Ukrainy, mieszkaliśmy w Kijowie.  24 lutego 2022 roku stało się najgorsze, co może się w życiu wydarzyć – wojna. Od pierwszego dnia Rosja ostrzeliwała i bombardowała Kijów. Przez pierwszych osiem nocy ukrywaliśmy się w piwnicy szkoły, na parkingu pod sąsiednim domem – mówi Pani Alla, mama Oleksiia.  Nie mogliśmy spać, jeść, było głośno, przerażająco ciemno. Słyszeliśmy te straszne wybuchy i widzieliśmy na własne oczy, jak zadrżała ziemia i dom. Uciekliśmy przed ostrzałem bez dobytku, ubrań, tylko z plecakiem na ramionach. Pojechaliśmy do Lwowa, myśląc, że możemy poczekać i wojna się skończy, ale tam też miasto zostało zbombardowane. W ten sposób dotarliśmy do Polski. Jesteśmy  bardzo wdzięczni za wszelką pomoc dla nas, za spokój i ciszę. Codziennie modlimy się za naszą Ukrainę – dodaje Pani Alla.

Tato Oleksii opuścił nas, gdy syn miał niecałe 2 lata. W żaden sposób nie interesuje się synem, w dodatku nie pomaga w wychowaniu, leczeniu czy też nie wspiera finansowo. Samotnie wychowuję syna – pomaga mi bardzo moja 79-letnia mama. Musimy liczyć sami na siebie – choć Polacy okazali nam tak wielkie wsparcie.

W Polsce znalazł dach i schronienie przed wojną. Ale swoją walkę toczy każdego dnia. Razem możemy wesprzeć leczenie Oleksii i okazać dobro. Aktualne potrzeby: zakup butów ortopedycznych i okularów, konsultacje audiologiczne, rehabilitacja ruchowa.

Wspieraj nas

O nas 2
Zbiórka (ok) 3
Zebrana kwota