Kiedy skóra zaczyna palić... 1

Kiedy skóra zaczyna palić…

Hej! Jestem Oliwier. Chciałbym cieszyć się wszystkim, co się wokół mnie dzieje. Dziś jest z tym problem, bo jestem chory. Gdyby to była jedna choroba, nie byłoby źle, ale mam cały komplet: astmę, alergię i najgorsze ze wszystkiego – atopowe zapalenie skóry. Lekarze nie znaleźli przyczyn moich kłopotów. Mam problem z jedzeniem, bo prawie na wszystko jestem uczulony, do tego nie mogę spać, bo budzi mnie ból. Szansą dla mnie jest zagraniczne leczenie, ale to bardzo dużo kosztuje. Jeśli uda się zebrać pieniążki na moją terapię, jest szansa, że będę mógł się bawić i spać spokojniej.

40297,34zł/44500zł

90.56%

Potrzebne jeszcze: 4203 zł    Dane płatności

    Twoje dane osobowe będą użyte do przetworzenia twojej wpłaty,
    obsługi twojej wizyty na naszej stronie oraz dla innych celów,
    o których mówi nasza polityka prywatności.

Dane płatności

Podsumowanie

Anonimowa wpłata 0,00 zł
Suma płatności 0,00 zł
Płacę

Twoje zamówienie

Wpłata
Ilość
Suma
Suma płatności 0,00 
Całkowita suma płatności 0,00 
  • Płać z Przelewy24

Twoje dane osobowe będą użyte do przetworzenia twojego zamówienia, obsługi twojej wizyty na naszej stronie oraz dla innych celów, o których mówi nasza polityka prywatności.

Cel zbiórki - Leczenie i rehabilitacja
Organizator - Sursum Corda
Oliwier Kasperowicz - ur. 2013 r.
Ciężkie atopowe zapalenie skóry, erytodermia
Krynica-Zdrój,
woj. małopolskie
Zakończenie zbiórki 31 grudnia 2023KRS 00000 20 382 Cel szczegółowy:
5124 Oliwier Kasperowicz
Wsparło: 0Promuj zbiórkę na swojej stronie

Wizytówki

Pobierz i wydrukuj

Plakat

Pobierz i wydrukuj

Zakładka do książek

Pobierz i wydrukuj

Baner na stronę

Pobierz i udostępnij

Obrazek na Facebook

Pobierz i udostępnij

O mnie

O nas 2

Oliwier urodził się jako zdrowy chłopiec. Dopiero w 3. miesiącu życia choroba dała o sobie znać. Na początku były to tylko nieliczne zmiany skóry na ciele. Obecnie ma zajęte całe ciało tzw. erytodermię. Choruje na AZS – atopowe zapalenie skóry oraz na powiązane z atopią choroby, tj. astma, alergia (pokarmowa, kontaktowa), alergiczny nieżyt nosa.

Oliwier był w wielu klinikach w Polsce, ale niestety nigdzie nie leczono i nie szukano przyczyny atopii, tylko jej skutek, jakim jest swędząca, sucha, czerwona skóra. Musi być pod opieką wielu specjalistów: alergologa, dermatologa, okulisty, immunologa, laryngologa, pulmonologa, gastrologa, dietetyka. Ponieważ atopia to bardzo przebiegła choroba i nie wiadomo, kiedy może zaatakować różne narządy ciała.

Leczenie u Oliwiera polega na stosowaniu diety eliminacyjnej, gdyż jest uczulony m.in. na gluten, mleko, jajka, ziemniaki. To bardzo kosztowna dieta. Dostaje również leki na wszystkie powyższe choroby. Konieczna jest stała opieka jednego z rodziców, ponieważ jego skóra wymaga ciągłej pielęgnacji w postaci stosowania tzw. mokrego opatrunku oraz smarowania maściami, kremami co 2 godziny zarówno w dzień, jak i w nocy. Maści i kremy wystarczają na dwa dni, z powodu zajęcia chorobą całego ciała, a są to bardzo drogie preparaty.

Oliwier próbuje być pogodnym dzieckiem, ale niestety choroba zdominowała całe jego młodziutkie życie. W zabawie przeszkadza mu swędząca skóra oraz zmęczenie spowodowane niewyspaniem, ponieważ choroba zakłóca również jego sen. W nocy świąd jest tak mocny, że wybudza go ze snu. Niestety leki i maści, które przyjmuje na świąd, na niego nie działają i szybko się uodparnia.

Jest szansa na to, aby złagodzić objawy choroby, ale do tego potrzebne są specjalistyczne, kosztowne badania oraz terapia za granicą, które pomogą znaleźć przyczynę atopii u Oliwiera.

– Na razie niestety nie znamy przyczyny i leczymy tylko objawy, które nie maleją, a wręcz się nasilają, dlatego zwracamy się do Państwa o wsparcie leczenia naszego Synka. Będziemy wdzięczni za każdą wpłaconą złotówkę. – mówią rodzice Oliwiera.

Wspieraj nas

O nas 2
Zbiórka (ok) 3
Zebrana kwota