Wiola musiała przewartościować swoje plany i marzenia 1

Wiola wymaga 24-godzinnej opieki

Dzień dobry! Jestem Wiola. Jeszcze kilkanaście lat temu jak każda młoda kobieta miałam mnóstwo marzeń i planów. Chciałam otworzyć własną kwiaciarenkę, założyć rodzinę, mieć gromadkę dzieci. Dziś marzę o tym, aby być kiedyś samodzielna, aby moi rodzice, którzy całą codzienność poświęcają opiece nade mną, mogli wreszcie pomyśleć o sobie. Powodem mojej niepełnosprawności jest choroba Wilsona. Długo żyłam z nią w zgodzie… do czasu, gdy spowodowała zatrucie organizmu odkładającą się miedzią. Jedyną szansą jest dla mnie wieloletnia rehabilitacja.

731zł/5000zł

14.62%

Potrzebne jeszcze: 4269 zł    Dane płatności

    Twoje dane osobowe będą użyte do przetworzenia twojej wpłaty,
    obsługi twojej wizyty na naszej stronie oraz dla innych celów,
    o których mówi nasza polityka prywatności.

Dane płatności

Podsumowanie

Anonimowa wpłata 0,00 zł
Suma płatności 0,00 zł
Płacę

Twoje zamówienie

Wpłata
Ilość
Suma
Suma płatności 0,00 
Całkowita suma płatności 0,00 
  • Płać z Przelewy24

Twoje dane osobowe będą użyte do przetworzenia twojego zamówienia, obsługi twojej wizyty na naszej stronie oraz dla innych celów, o których mówi nasza polityka prywatności.

Cel zbiórki - 6-miesięczna rehabilitacja i zakupów leków
Organizator - Sursum Corda
Wioletta Fryc - ur. 1979 r.
Choroba Wilsona
Chochorowice,
woj. małopolskie
Zakończenie zbiórki 31 grudnia 2024KRS 00000 20 382 Cel szczegółowy:
5161 Wioletta Fryc
Wsparło: 8Promuj zbiórkę na swojej stronie

Wizytówki

Pobierz i wydrukuj

Plakat

Pobierz i wydrukuj

Zakładka do książek

Pobierz i wydrukuj

Baner na stronę

Pobierz i udostępnij

Obrazek na Facebook

Pobierz i udostępnij

O mnie

O nas 2

Wiola Fryc urodziła się w lipcu 1979r. W 1995 roku, kiedy miała 16 lat, zdiagnozowana została u niej Choroba Wilsona. Kolejne 15 lat życia nic nie wskazywało na to, co się może stać. Wiola jest przykuta do łóżka przez nasilającą się chorobę. Jej marzenia: otwarcie dużej kwiaciarni z bukiecikami dla dzieci, strojenie imprez (ślubów, zabaw itp.) legły w gruzach. Wiola z dnia na dzień traciła siły witalne.

Po przewiezieniu do Instytutu Psychiatrii i Neurologii w Warszawie potwierdzono uszkodzenia powstałe na skutek odkładającej się miedzi w organizmie, czego następstwem było usuniecie śledziony. Kilkumiesięczna rehabilitacja w Warszawie przynosiła efekty. Wiola zaczęła sama wstawać z łóżka, z pomocą rodziców i rodzeństwa spacerować na krótkich odcinkach. Każdy dzień polepszał jej wymowę, wszystko było piękne do momentu, gdy organizm Wioli poprzez osłabienie silnymi lekami zaczął stawać się celem ataku wszelkich możliwych wirusów.

Niestety, ale system ochrony zdrowia nie pozwolił na dalsze leczenie Wioli w bezpłatnych zakładach opieki medycznej. Od grudnia 2010 roku Wiola stała się „pensjonariuszem” swojego własnego domu, w którym w rehabilitacji i powrocie do zdrowia pomaga jej cała rodzina.

Obecnie u Wioli stwierdzono częściowy zanik mięśni twarzy i całego ciała, co utrudnia jej mowę i poruszanie się. W chwili obecnej Wiola jest żywiona drogą pozajelitową poprzez pega. Operacja związana z założeniem pega była dla niej kolejnym osłabieniem. W związku z tym po zabiegu po raz drugi dostała zapalenia płuc. Z kolei zapalenie płuc było dla jej organizmu dodatkowym obciążeniem. Wiola w tym stanie zaawansowania choroby wymaga nieustannej, 24 godzinnej opieki.

Codzienna rehabilitacja ruchowa i rehabilitacja logopedyczna jest bardzo kosztownym przedsięwzięciem, mającym na celu powrót Wioli do normalnego życia. Ze względu na jej stan zdrowia, niską odporność na wirusy i kłopoty z transportowaniem, istnieje możliwość jej rehabilitacji wyłącznie w domu. Prosimy wszystkich znajomych, przyjaciół Wioli o pomoc w rehabilitacji.

Zbiórka archiwalna
Wioletta Fryc, ID 5161
Cel zbiórki: Rehabilitacja

Termin zbiórki: 31.12.2022
Wynik zbiórki: 24273,35 / 21600 zł

Wspieraj nas

O nas 2
Zbiórka (ok) 3
Zebrana kwota