Odkryj emocje związane z grą na Automaty do gier na pieniądze. Przetestuj swoje szczęście i ciesz się każdą wygraną!
> 35 tys. zł na rehabilitację chorego Stasia!

Aktualności

35 tys. zł na rehabilitację chorego Stasia!

27 czerwca 2020

35 tys. zł na rehabilitację chorego Stasia!

Mamy to! Organizatorzy VII Międzynarodowego Biegu Charytatywnego „Run 4 a smile” podsumowali tegoroczną edycję wydarzenia. W sumie dzięki otwartym sercom wielu ludzi z całego świata, udało się zebrać ponad 35 tys. zł na rehabilitacje chorego Stasia Gołębia, podopiecznego Stowarzyszenia Sursum Corda.

- To niesamowita informacja, która oznacza, że Staś już teraz ma zapewnioną roczną rehabilitację. Serdecznie dziękuję całej społeczności studenckiej oraz władzom WSB-NLU za ogromne zaangażowanie, które teraz przybiera konkretną formę pomocy dla naszego podopiecznego. Jednak nie byłoby tego wszystkiego gdyby nie uczestnicy biegu, a w tym roku należeli do nich nie tylko biegacze, ale także osoby jeżdżące na rowerach, rolkach, deskorolkach czy hulajnogach – mówi Marcin Kałużny, prezes Stowarzyszenia Sursum Corda.

- Właśnie w takich sytuacjach jak ta, kiedy tak wiele osób sprawiło, że życie jednego chorego chłopca staje się lepsze i piękniejsze, nasze hasło „pomoc ma moc” nabiera zupełnie wyjątkowego znaczenia – dodaje.

Swój udział w całej akcji ma również ekipa Stowarzyszenia Sursum Corda. Pracownicy, współpracownicy i przyjaciele wraz z rodzinami także dorzucili swoje kilometry z tras biegowych i ścieżek rowerowych.

Co istotne, zebrana kwota to nie tylko wpłaty wpisowego uczestników biegu, ale także pieniądze od niezawodnych sponsorów za pokonane kilometry oraz te zebrane podczas prowadzonych na Facebooku licytacji. Jednocześnie każdy, niezależnie od tego czy brał udział w biegu „Run 4 a smile”, czy też nie, mógł wybrać dowolną kwotę i wpłacić swój dar serca na konto Stowarzyszenia Sursum Corda.

Staś Gołąb od urodzenia miał problem ze ssaniem i przełykaniem. Jego choroba to zespół Kabuki, który powoduje, że musi być większości karmiony przez sondę, jest też bardziej podatny na różnego rodzaju infekcje. To dlatego Staś często musi jeździć do szpitala. Pomimo tego, że jego życie nie jest łatwe, on sam jest bardzo pogodnym i uśmiechniętym chłopcem, a co najważniejsze dzielnie walczy z wszelkimi trudnościami. Zebrana kwota ponad 35 tys. zł pozwoli na opłacenie bardzo kosztownej, rocznej rehabilitacji, a także stałego leczenia Stasia. To także wielka ulga dla jego rodziców, którzy bardzo starają się, aby niczego mu nie brakowało.

Szczególne podziękowania kierujemy do patronów honorowych, partnerów i sponsorów biegu „Run 4 a smile”, dzięki którym także tegoroczną edycję – inną niż wszystkie, bo organizowaną w czasach pandemii COVID-19 – możemy uznać za wielki sukces!

Organizatorzy:
Społeczność Akademicka WSB-NLU

Patronat Honorowy:
Witold Kozłowski – Marszałek Województwa Małopolskiego
Ludomir Handzel – Prezydent Miasta Nowego Sącza
Marek Kwiatkowski – Starosta Nowosądecki
Marta Słaby – Wójt Gminy Łabowa
Piotr Stach – Wójt Gminy Laskowa

Partnerzy i organizatorzy:
Instytut Badań i Komercjalizacji WSB-NLU sp. z o.o., Polskie Towarzystwo Tatrzańskie oddział Beskid, Stowarzyszenie Sursum Corda, Business Misja, Muzeum Okręgowe w Nowym Sączu, Kryniczanka – Naturalna Woda Mineralna, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Nowym Sączu, Wisła Kraków, Rowerem po górach, Stowarzyszenie Visegrad Maraton Rytro, Fundacja Młodzież Edukacja Przyszłość, Uzdrowisko Krynica-Żegiestów S.A., RTCK – Rób To Co Kochasz, Dziecięcy Uniwersytet I-ego Wieku, Program Erasmus+, Rada Uczelniana WSB-NLU, Studenckie Forum Business Centre Club Nowy Sącz, Niezależne Zrzeszenie Studentów WSB-NLU.

Sponsorzy strategiczni:
Węglo-Pelet
PPL Koral

Sponsorzy główni:
Drukarnia NETRIUM, ZET Transport sp. z o.o., SKILEDBIKE sp. z o.o., Domek na przełęczy, Park M, EstéeDeri Faustyna Gruca, pufy.pl, Stacja Narciarska TYLICZ.ski, Biurowiec – Sklep z artykułami papierniczymi, GRANDSOL sp. z o.o., AVON Dorota Liszka, Olimp WSB-NLU, Laskopol sp. j., Klub HALNY, Gold Drop, PARTNER – ALMA Stach, Król sp. j., Cama Shopping, Niepubliczne Domowe Przedszkole Integracyjne, PIWNICZANKA, Bank Spółdzielczy w Podegrodziu, NEWAG S.A.

Patronat medialny:
Radio RMF MAXXX, Regionalna Telewizja Kablowa RTK, Twojsacz.pl, Dobry Tygodnik Sądecki, Sadeczanin.info, Starosadeckie.info, MiastoNS.pl.