Międzynarodowy Dzień Wolontariusza przypada 5 grudnia. To święto z przeszło trzydziestoletnią tradycją zostało ustanowione, by wyrazić uznanie dla pracy milionów osób bezinteresownie niosących pomoc.

5 grudnia 2018 | Anita Trochimiuk

Na ulice Warszawy kilka dni temu wyjechał Mobilny Punkt Poradnictwa, czyli autobus, w którym osoby bezdomne otrzymują pomoc od specjalistów z organizacji pozarządowych. Linia kursująca 6 razy w ciągu dnia ma pomóc w przemieszczaniu się pomiędzy łaźniami, ogrzewalniami a jadłodajniami. Będzie aktywna przez pół roku – aż do kwietnia.

22 listopada 2018 | Anita Trochimiuk

Wczoraj obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Dobroczynności, to niezwykła okazja, by spróbować zaangażować się w pomoc osobom potrzebującym – możliwości jest wiele od pomocy rzeczowej, wolontariatu czy wsparcia finansowego za pośrednictwem. Wszystko to znajdziecie na platformie chcepomagac.org.

6 września 2018 | Chce Pomagać

. Opowiemy Ci jak przetwarzamy Twoje dane osobowe. . . Bezpieczeństwo Twoich danych jest dla nas priorytetem, dostosowaliśmy platformę chcepomagac.org do nowych standardów ochrony danych osobowych, zgodnie z wymogami europejskiego ogólnego rozporządzenia o ochronie danych (RODO). W dniu 25 maja 2018 roku zaczną obowiązywać przepisy Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27(czytaj więcej)

25 maja 2018 | Chce Pomagać

  Psycholodzy są zgodni, że pomaganie innym ludziom jest nieodłączną potrzebą każdego człowieka. Pomaganie wprowadza w dobry humor, poprawia samopoczucie i wzmaga wiarę we własne możliwości. Sprawdź w jaki sposób wspierać potrzebujących bez ryzyka nieuprawionego wykorzystania przekazanych środków.

5 lutego 2018 | Chce Pomagać

Ogromne zainteresowanie, rodzinna atmosfera i co najważniejsze, realne wsparcie finansowe rodziny, która walczy o środki na rehabilitację i powrót do zdrowia sądeckiego sportowca Tomasza Brzeskiego. Z myślą o sądeckim sportowcu i triatloniście, któremu zbiórka pozwoli na sfinansowanie kilku tygodni rehabilitacji, zorganizowaliśmy Rajd Charytatywny.

28 lipca 2017 | Chce Pomagać

Pomoc rzeczowa, wolontariat czy wsparcie finansowe to nie jedyna forma, na którą można się zdecydować, chcąc pomagać potrzebującym. Warto pamiętać o zakorzenionym w polskiej tradycji, darze krwi – szczególnie ważnym w okresie urlopowym. Jak duża jest potrzeba wsparcia obrazują komunikaty o zapasach w poszczególnych centrach.

14 lipca 2017 | Chce Pomagać

Fundacja Chcę Pomagać oraz agencja ubezpieczeniowa Alwis & Secura z Nowego Sącza 22 lipca organizują Rajd Charytatywny dedykowany walczącemu o powrót do sprawności sportowcowi Tomkowi Brzeskiemu.

12 lipca 2017 | Chce Pomagać

Połącz wolontariat z praktykami studenckimi! Wakacje to doskonały okres na zdobycie doświadczenia i poznanie nowych ludzi, ceniących podobne wartości. Wybierając staż w organizacji charytatywnej, możesz pogodzić te dwa aspekty.

16 czerwca 2017 | Chce Pomagać

13 marca prezydent podpisał zmianę ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych. Znowelizowane zapisy ułatwiają przekazanie 1% podatku na OPP, dzięki czemu bez zbędnych formalności będą mogły to zrobić osoby starsze – emeryci i renciści. W Polsce z roku na rok zwiększa się liczba osób, które przy rozliczaniu PIT-a przekazują 1% swojego podatku różnego rodzaju(czytaj więcej)

5 kwietnia 2017 | Chce Pomagać