Psycholodzy są zgodni, że pomaganie innym ludziom jest nieodłączną potrzebą każdego człowieka. Pomaganie wprowadza w dobry humor, poprawia samopoczucie i wzmaga wiarę we własne możliwości. Sprawdź w jaki sposób wspierać potrzebujących bez ryzyka nieuprawionego wykorzystania przekazanych środków.

5 lutego 2018 | Chce Pomagać

Ogromne zainteresowanie, rodzinna atmosfera i co najważniejsze, realne wsparcie finansowe rodziny, która walczy o środki na rehabilitację i powrót do zdrowia sądeckiego sportowca Tomasza Brzeskiego. Z myślą o sądeckim sportowcu i triatloniście, któremu zbiórka pozwoli na sfinansowanie kilku tygodni rehabilitacji, zorganizowaliśmy Rajd Charytatywny.

28 lipca 2017 | Chce Pomagać

Pomoc rzeczowa, wolontariat czy wsparcie finansowe to nie jedyna forma, na którą można się zdecydować, chcąc pomagać potrzebującym. Warto pamiętać o zakorzenionym w polskiej tradycji, darze krwi – szczególnie ważnym w okresie urlopowym. Jak duża jest potrzeba wsparcia obrazują komunikaty o zapasach w poszczególnych centrach.

14 lipca 2017 | Chce Pomagać

Fundacja Chcę Pomagać oraz agencja ubezpieczeniowa Alwis & Secura z Nowego Sącza 22 lipca organizują Rajd Charytatywny dedykowany walczącemu o powrót do sprawności sportowcowi Tomkowi Brzeskiemu.

12 lipca 2017 | Chce Pomagać

Połącz wolontariat z praktykami studenckimi! Wakacje to doskonały okres na zdobycie doświadczenia i poznanie nowych ludzi, ceniących podobne wartości. Wybierając staż w organizacji charytatywnej, możesz pogodzić te dwa aspekty.

16 czerwca 2017 | Chce Pomagać

13 marca prezydent podpisał zmianę ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych. Znowelizowane zapisy ułatwiają przekazanie 1% podatku na OPP, dzięki czemu bez zbędnych formalności będą mogły to zrobić osoby starsze – emeryci i renciści. W Polsce z roku na rok zwiększa się liczba osób, które przy rozliczaniu PIT-a przekazują 1% swojego podatku różnego rodzaju(czytaj więcej)

5 kwietnia 2017 | Chce Pomagać

Z roku na rok zwiększa się liczba osób, angażujących się w pomoc innym. Już ponad 40% Polaków deklaruje, że bierze udział w różnego rodzaju akcjach charytatywnych. W okresie okołoświątecznym odsetek ten wzrasta do ponad 70%. Procharytatywne nastroje Polaków już od wielu lat dostrzegają rozmaite fundacje, organizacje pozarządowe oraz organizacje pożytku publicznego. W grudniu i styczniu(czytaj więcej)

6 stycznia 2017 | Chce Pomagać

W pomoc osobom starszym zazwyczaj zaangażowana jest rodzina, dlatego w szczególnie trudnej sytuacji są osoby samotne – zdane na samorządy i instytucje do tego powołane. Pomysłów jak wspierać seniorów i zapobiegać ich wykluczeniu jest coraz więcej. Znalezienie osoby w podeszłym wieku, której można pomóc lub inicjatywy, w którą warto się zaangażować jest teraz łatwiejsze, dzięki(czytaj więcej)

19 sierpnia 2016 | Chce Pomagać

W ostatnim czasie coraz większą popularność zdobywa sobie idea CSR (z ang. Corporate Social Responsibility), co w polskich warunkach zwykło się tłumaczyć jako społeczną odpowiedzialność biznesu. Zakłada ona, że firma – działając w określonym środowisku i wpływając na życie określonej grupy ludzi, czyli swoich pracowników i konsumentów – jest zobowiązana do troski o tę społeczność.(czytaj więcej)

11 czerwca 2016 | Chce Pomagać

Nie wiesz jaką ścieżkę edukacyjną wybrać? Masz pasję, które rozwijasz, albo którą chciał(a)byś rozwijać, jednak nie wiesz jak? A może po prostu chciał(a)byś zwiedzić Warszawę, poznać interesujące osoby z całej Polski i przeżyć z nimi 4 niezapomniane dni? Jeżeli chociaż na jedno z tych pytań odpowiedziałeś/odpowiedziałaś twierdząco i dodatkowo jesteś uczniem III klasy gimnazjum lub(czytaj więcej)

28 kwietnia 2016 | Chce Pomagać