Zwiększ swoje zyski z handlu kryptowalutami dzięki zaawansowanym narzędziom od Neoprofit AI.
> Aktualności > Pomóż przetransportować 13 034 paczki pomocowe do Ukrainy

Aktualności

Pomóż przetransportować 13 034 paczki pomocowe do Ukrainy

23 czerwca 2022

Pomóż przetransportować 13 034 paczki pomocowe do Ukrainy

Nie wszyscy mogą, nie wszyscy zdążyli, nie wszyscy podjęli taką decyzję, by opuścić tereny wschodniej Ukrainy. Tak jak Pani Olga, która jest seniorką i opiekuje się chorym mężem. Zostali na miejscu. Gdy są bombardowania wiele czasu spędzają w piwnicy swojego domu, nie mając nikogo bliskiego. Mogą liczyć wyłącznie na pomoc sąsiadów i wolontariuszy. Takich historii jest wiele. Chcemy i możemy pomóc. Zapraszamy też Ciebie – dostarczmy razem paczki żywnościowe, higieniczne oraz dla małych dzieci do Ukrainy.

To już mamy:

  • Przyznane do dystrybucji ponad 178 ton pomocy humanitarnej w formie indywidualnych paczek żywnościowych, higienicznych oraz paczek dla dzieci do 3. roku życia. To 13034 specjalnie spakowane pakiety. Pozwoli to przez 3 miesiące zapewnić byt dla ponad 7000 osób. Wartość tej pomocy przekracza milion złotych, a darczyńcą jest Fundacja Biedronki. Stowarzyszenie Sursum Corda z Nowego Sącza jest w gronie 3 wybranych organizacji w Polsce, którym powierzono misję doręczenia pomocy.

  • Znaleźliśmy ukraińską organizację pozarządową i przygotowaliśmy sieć dystrybucji na terenie objętym wojną, by paczki skutecznie trafiły do osób w najtrudniejszej sytuacji (seniorów, niepełnosprawnych i matek z dziećmi).

  • Jest gotowa do wyjazdu firma spedycyjna, choć mało kto chce wysyłać auta i kierowców do Ukrainy. Ogółem 12 tirów, z podziałem na 3 transporty – tak pojadą paczki z magazynów spod Warszawy do Lwowa. Tam już czekają magazyny na przeładunek paczek i auta na dalszą podróż w głąb Ukrainy.

Potrzebujemy:

  • Części kwoty na pokrycie kosztów transportu. Połowę potrzebnej kwoty pozyskaliśmy od Fundacji Biedronki, jako Stowarzyszenie finansujemy kwotę 40 tys. zł. Obecnie brakuje nam jeszcze 18 tys. zł. Koszty transportu 178 ton pakietów pomocowych to ok. 10%wartości dystrybuowanej pomocy humanitarnej.

Pięknie prosimy – dowieźmy razem paczki na Ukrainę. Już niewiele brakuje!

Zbiórka brakującej kwoty na transport odbywa się w naszym portalu chcepomagac.org/transport-ukraina

Wpłat można też dokonać bezpośrednio na konto: Stowarzyszenie Sursum Corda 11 8805 0009 0018 7596 2017 0003, z dopiskiem: „transport Ukraina”. Każda darowizna podlega odliczeniu podatkowemu.

Wierzymy, że wspólnie zrealizujemy ambitny cel doręczenia pomocy. Każde 147 zł z brakującej kwoty to 1km przejazdu 12 tirów z pomocą humanitarną.