Odkryj emocje związane z grą na Automaty do gier na pieniądze. Przetestuj swoje szczęście i ciesz się każdą wygraną!
> Aktualności > Stowarzyszenie Sursum Corda. Prowadzimy Chcepomagac.org

Aktualności

Stowarzyszenia Sursum Corda. Prowadzimy serwis Chcepomagac.org

10 lutego 2022

Stowarzyszenie Sursum Corda. Prowadzimy Chcepomagac.org

Od 2020 roku podmiotem prowadzącym serwis Chcepomagac.org jest Stowarzyszenie SURSUM CORDA z Nowego Sącza, dla którego jest to zupełnie nowy etap w działalności. Historia organizacji rozpoczyna się w 2000 roku a podejmowane inicjatywy zawsze były ukierunkowane na wsparci i pomoc dla potrzebujących. 

Sursum Corda. Kim jesteśmy? 

Od 2000 roku przekazujemy dobro innym na wszelkie sposoby i zamieniamy je w konkretną pomoc. To wtedy połączyliśmy siły, pomysły i energię osób, które kilka lat wcześniej tworzyły grupę wsparcia dla Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Mszanie Dolnej. Taka jest historia powstania Stowarzyszenia Sursum Corda, którego zespół w znacznej części skupiony był wokół ówczesnego duszpasterstwa młodzieżowego przy Parafii Kolejowej w Nowym Sączu.

Od samego początku działamy non profit (nie działamy dla zysku) i trzymamy się z daleka od polityki. Nasza wielka siła to wolontariusze i pasja pomagania. Każdego dnia zajmujemy się szeroko rozumianą pomocą społeczną, profilaktyką i edukacją na rzecz osób chorych i niepełnosprawnych. Niesiemy pomoc każdemu, kto znajdzie się w sytuacji, która bez wsparcia życzliwych i dobrych ludzi jest beznadziejna, wspieramy też opuszczających zakłady karne.

Więcej o Stowarzyszeniu SURSUM CORDA: www.sc.org.pl

Chcepomagac.org zastępuje Program "Na ratunek"

Od 1 lutego 2022 serwis zyskał nową szare graficzną oraz nowe funkcjonalności i zastąpił prowadzony dotychczas przez Stowarzyszenie Program "Na ratunek".

- Od teraz nasi podopieczni mogą liczyć na pomoc i wsparcie w szerszym zakresie. Serwis Chcepomagac.org w nowej odsłonie daje nam naprawdę duże możliwości, które pozwalają na pozyskiwanie 1% podatku, ale także na przyjmowanie bezpośrednich wpłat na wybranego podopiecznego lub na rozwój naszego portalu zbiórkowego - wyjaśnia Marcin Kałużny, prezes Stowarzyszenia SURSUM CORDA.

Dzięki Chcepomagac.org Stowarzyszenie może tworzyć zbiórki na konkretny cel dla swoich podopiecznych. Jest to więc sposób na pozyskiwanie środków na pomoc, skierowaną do konkretnej osoby w potrzebie. Profil w serwisie Chcepomagac.org to również sposób na to, aby każdy z naszych podopiecznych mógł być dostrzeżony, prosząc w ten sposób o wsparcie ludzi dobrej woli.

- Wierzymy, że dobro wyświadczone innym, zawsze do nas wraca -mówi prezes Marcin Kałużny i dodaje, że plany rozwoju serwisu na najbliższe lata są bardzo ambitne i obejmują kolejne funkcjonalności, które pozwolą w transparentny sposób pomagać tym, którzy bardzo na tą pomoc czekają.