Zwiększ swoje zyski z handlu kryptowalutami dzięki zaawansowanym narzędziom od Neoprofit AI. Immediate Aspect Bitchain Profit AI
> Aktualności > To był ważny rok dla nas i naszych Podopiecznych

Aktualności

To był ważny rok dla nas i naszych Podopiecznych

04 stycznia 2023

To był ważny rok dla nas i naszych Podopiecznych

Choć już minął i stał się historią, a my patrzymy zdecydowanie w przyszłość, to warto podkreślić, że 2022 rok był dla naszego serwisu, a przede wszystkim dla naszych Podopiecznych szczególnie ważny. Powodów jest wiele, ale najważniejszy jest taki, że nasi Darczyńcy nadal są z nami i wspierają dobro, które przekazujemy potrzebującym. 

2022 rok. Znowu jesteśmy

W pierwszych dniach lutego 2022 roku serwis Chcepomagac.org rozpoczął swoją działalność w nowej odsłonie. Można powiedzieć, że zaczął swoje drugie życie. To dlatego miniony już rok jest dla nas tak ważny i z pewnością stał się symbolem nowego podejścia do pomagania.

- Po dwóch latach pracy nad nową odsłoną serwisu z wielką radością informujemy, że adres Chcepomagac.org znowu działa i przez kolejne lata będzie kojarzył się z pomaganiem tym, którzy tej pomocy szczególnie potrzebują - tak wówczas powrót Chcepomagac.org do działalności charytatywnej komentował Marcin Kałużny, prezes Stowarzyszenia Sursum Corda, które zarządza pomocowym portalem. 

Cel działania portalu jest nadal taki sam, to przekazywanie dobra innym, którzy czekają na naszą pomoc. W tym przypadku są to podopieczni Stowarzyszenia Sursum Corda, którzy wcześniej byli pod opieką programu „Na ratunek”. W sposób naturalny kontynuacją programu stał się serwis Chcepomagac.org w nowej odsłonie. 

Pomoc dla Ukrainy 

Bardzo szybko, bo już pod koniec lutego pojawiło zarówno przed nami, jak i przed wieloma organizacjami pozarządowymi w Polsce ogromne wyzwanie. Pomoc dla uciekających przed wojną Ukraińców na skalę, jakiej wcześniej nie znaliśmy. Portal od razu uruchomił kilka zbiórek, które wspierały zbieranie środków i organizację bezpośredniej pomocy na Ukrainie, którą realizowało Stowarzyszenie Sursum Corda. 

Cele prowadzonych zbiórek to między innymi doraźna pomoc w pierwszym okresie pobytu obywateli Ukrainy w Polsce, nie tylko poprzez zbiórki i zakup artykułów spożywczych, kosmetycznych czy chemii gospodarczej, ale także poprzez przekazywanie bonów zakupowych dla osób potrzebujących. Jedną z form pomocy były także zbiórki środków na zakup materiałów medycznych i opatrunkowych, które były następnie przekazywane na rzecz osób rannych w Ukrainie.

Jednocześnie rozwijaliśmy działalność opartą na cyklicznej pomocy dla naszych podopiecznych, którzy każdego dnia, tygodnia i miesiąca potrzebowali wsparcia, a to pozwalało na leczenie i rehabilitację w niejednokrotnie ciężkich chorobach. Taki jest też główny kierunek naszej działalności, który jest i będzie rozwijany również poprzez kolejne formy i rozwiązania służące realizacji celów charytatywnych oraz dobroczynnych. 

Nasze akcje i działania

Rok 2022 był kolejnym kiedy Stowarzyszenie Sursum Corda, jako organizacja pożytku publicznego, pozyskiwało 1% podatku w ramach rozliczenia rocznego PITu z przeznaczeniem na leczenie i rehabilitację swoich podopiecznych. To działanie, które będzie miało swoją kontynuację w 2023 roku oraz w latach kolejnych. Jednak istotne, że od tego roku zamiast 1% będziemy mogli przekazać wyższą wartość, bo 1,5% naszego rocznego podatku za rok 2022. To szczególnie ważna informacja dla rodzin naszych podopiecznych, które często borykają się z bardzo prozaicznymi problemami, wynikającymi z braku środków finansowych. Wyższa wartość przekazanego podatku, to większe środki na leczenie, a przez to także lepsza jakość życia i perspektywa powrotu do zdrowia. 

Kończący się okres pandemii COVID-19 sprawił, że wreszcie otworzyły się możliwości do organizowania wydarzeń i akcji, których celem jest wspieranie naszych podopiecznych. Były to bardzo różne inicjatywy, które zawsze miały wspólny mianownik, czyli wrażliwość na potrzeby osób chorych i niepełnosprawnych. 

W ostatnią niedzielę maja, po dwuletniej przerwie, udało się zorganizować piknik rodzinny dla podopiecznych Stowarzyszenia Sursum Corda. Wydarzenie po raz pierwszy odbyło się w ramach działalności serwisu Chcepomagac.org, który zastąpił program „Na ratunek”. 

Kilka dni później odbył się, organizowany od wielu lat przez WSB-NLU w Nowym Sączu, Międzynarodowy Bieg Charytatywny „Run 4 a Smile - Biegnij z nami po uśmiech. Zebrane w ten sposób środki finansowe w wysokości aż 66200 zł zostały przekazane na rzecz podopiecznej Chcepomagac.org - Julii Bodziony, która zmaga się z Medulloblastomą, czyli złośliwym guzem mózgu. 

Do niezwykle udanych należy zaliczyć także kolejne już zawody wędkarskie „Puchar Ani”. To wydarzenie charytatywne na rzecz naszej podopiecznej Ani Szafraniec, które odbywa się cyklicznie za sprawą wędkarzy z Koła PZW "Nowy Sącz - Centrum" oraz z Koła PZW nr 33 Stary Sącz. Podczas akcji zorganizowanej w lipcu 2022 roku udało się zebrać rekordową kwotę 30000 zł na leczenie i rehabilitację Ani, która od wielu lat zmaga się z niepełnosprawnością po wypadku i niedotlenieniu mózgu.  

Jak się okazuje, na szczególną pomoc mógł liczyć również Krystian Cabała. Wsparcie naszego podopiecznego i jego rodziny zaoferowała firma Marpol, która w dniach od 30 sierpnia do 2 września 2022 roku zorganizowała akcję „Przystanek na pomoc Krystianowi”. Wsparcie i konkretną pomoc poprzez wpłaty można było przekazywać w punkcie sprzedaży biletów miesięcznych firmy Marpol. Każdy darczyńca otrzymywał w zamian ciasteczko DOBRA, a zebrane środki w wysokości 1962,11 zł zostały przekazane na leczenie i rehabilitację Krystiana. 

Dziękujemy za okazane serce w 2022 roku 

Miniony rok, choć nie był łatwy, to z pewnością bardzo ważny dla serwisu Chcepomagac.org. Dziękujemy wszystkim firmom i osobom indywidualnym za otwarte serca i wszelką pomoc, którą mogliśmy przekazywać naszym podopiecznym.

Życząc samych dobrych chwil w nowym 2023 roku, zapraszamy do częstego odwiedzania naszej strony internetowej oraz profili w mediach społecznościowych. A niebawem, bo już na początku lutego będziemy świętować pierwszy rok działalności Chcepomagac.org w nowej odsłonie.