Odkryj emocje związane z grą na Automaty do gier na pieniądze. Przetestuj swoje szczęście i ciesz się każdą wygraną!
> Aktualności > To było wyjątkowe i radosne spotkanie naszych Podopiecznych

Aktualności

To było wyjątkowe spotkanie naszych Podopiecznych

01 czerwca 2022

To było wyjątkowe i radosne spotkanie naszych Podopiecznych

To było wyjątkowe spotkanie, bo pierwsze po długim okresie pandemii. W niedzielę 29 maja na placu Szkoły Podstawowej im. św. Ojca Stanisława Papczyńskiego w Podegrodziu odbył się piknik rodzinny dla Podopiecznych Stowarzyszenia Sursum Corda i serwisu zbiórkowego Chcepomagac.org. Nie brakowało atrakcji, niespodzianek i nagród przygotowanych dla wszystkich uczestników, także tych najmłodszych.

- Długo czekaliśmy na taką możliwość, abyśmy znowu mogli się spotkać, tak wspólnie, bez ograniczeń i po prostu cieszyć się obecnością naszych Podopiecznych. Wreszcie się udało, a do tego mogliśmy cieszyć się naprawdę piękną pogodą i wieloma atrakcjami – podkreśla Halina Rams, wiceprezes Stowarzyszenia Sursum Corda, która wraz z dyrektor szkoły Anną Kołodziejczyk powitała uczestników pikniku.

- Spotkanie w Podegrodziu miało jeszcze jeden ważny aspekt, bo było pierwszym w historii w ramach działającego od lutego tego roku serwisu Chcepomagac.org, który zastąpił dotychczasowy program „Na ratunek”. Jest to nowe i duże wyzwanie dla naszego Stowarzyszenia i wierzymy, że przy dużym zaangażowaniu jesteśmy w stanie stworzyć nową przestrzeń do niesienia pomocy, która będzie przez kolejne lata służyć osobom chorym i potrzebującym – dodaje Halina Rams.

Program pikniku nikomu nie pozwolił się nudzić. Przez cały czas dostępne były atrakcje dla najmłodszych, a wśród nich: malowanie twarzy, skręcanie balonów, kącik malucha, zabawy z chustami, bańki mydlane czy dmuchana zjeżdżalnia. Na chętne rodziny czekały też konkursy z atrakcyjnymi nagrodami, natomiast dla wszystkich organizatorzy przygotowali pyszny poczęstunek.

O stronę artystyczną wydarzenia zadbali młodzi artyści z Zespołu Regionalnego „Małe Podegrodzie”, którzy przez niemal godzinę prezentowali swoje artystyczne umiejętności wraz z pięknem sądeckiego folkloru.

- Bez wątpienia dla wielu rodzin był to czas relaksu i odskoczni od tych trudnych sytuacji i problemów, z którymi muszą sobie radzić na co dzień. Naszych chorych podopiecznych staramy się wspierać nie tylko taką bezpośrednią pomocą, w tym środkami finansowymi, ale także poprzez organizowanie wspólnych spotkań. To dzięki temu możemy lepiej się poznać, a przez to także lepiej współpracować dla wspólnego celu – mówi Halina Rams.

Jednym z punktów programu niedzielnego pikniku było spotkanie rodziców i opiekunów podopiecznych serwisu Chcepomagac.org. Był to czas prezentacji nowej przestrzeni pomocowej w Internecie, która pozwoli na jeszcze skuteczniejsze pomaganie wszystkim tym, którzy potrzebują pilnego leczenia i rehabilitacji w ciężkiej chorobie. Warto dodać, że Chcepomagac.org jest obecnie prowadzony przez Stowarzyszenia Sursum Corda i w połowie lutego tego roku zastąpił dotychczas działający program „Na ratunek”.