Dawidek potrzebuje specjalistycznego wózka, który nie jest refundowany przez NFZ

Dawidek potrzebuje specjalistycznego wózka, który nie jest refundowany przez NFZ

Hej, od urodzenia zmagam się z ciężką chorobą, jaką jest rozszczep kręgosłupa. Dzielnie walczę o swoją samodzielność i sprawność. Przeszedłem już kilka operacji. Niestety, grozi mi kolejna operacja, ponieważ pogłębia się u mnie skolioza. Aby oddalić ją w czasie, potrzebuje nowego, specjalistycznego wózka. Nowatorska technologia wózka Krabat Sherif wspomaga samodzielne przemieszczanie się dzieci z dysfunkcjami neuromotorycznymi, a także skutecznie zapobiega wystąpieniu kolejnych powikłań i dysfunkcji. Jednym słowem, ten aktywny sprzęt jest wręcz stworzony dla mnie. Jak zwykle bywa, niestety nie jest refundowany przez NFZ. Bardzo proszę o pomoc. Wierzę, że dzięki Wam uda się zebrać środki na zakup wózka.

320zł/22000zł

1.45%

Potrzebne jeszcze: 21680 zł    Dane płatności

    Twoje dane osobowe będą użyte do przetworzenia twojej wpłaty,
    obsługi twojej wizyty na naszej stronie oraz dla innych celów,
    o których mówi nasza polityka prywatności.

Dane płatności

Podsumowanie

Anonimowa wpłata 0,00 zł
Suma płatności 0,00 zł
Płacę

Twoje zamówienie

Wpłata
Ilość
Suma
Suma płatności 0,00 
Całkowita suma płatności 0,00 
  • Zapłać poprzez System płatności online Blue Media: płatność kartą płatniczą, przelewem bankowym on-line lub szybkim przelewem bankowym.

Twoje dane osobowe będą użyte do przetworzenia twojego zamówienia, obsługi twojej wizyty na naszej stronie oraz dla innych celów, o których mówi nasza polityka prywatności.

Cel zbiórki - Specjalistyczny wózek Krabat Sheriff
Organizator - Sursum Corda
Dawid Cebula - ur. 2015 r.
Przepuklina oponowo-rdzeniowa
Maszkowice,
woj. małopolskie

PILNE

Zakończenie zbiórki 16 grudnia 2023KRS 00000 20 382 Cel szczegółowy:
5031 Dawid Cebula
Wsparło: 7Promuj zbiórkę na swojej stronie

Wizytówki

Pobierz i wydrukuj

Plakat

Pobierz i wydrukuj

Zakładka do książek

Pobierz i wydrukuj

Baner na stronę

Pobierz i udostępnij

Obrazek na Facebook

Pobierz i udostępnij

O mnie

O nas 2

W dniu narodzin okazało się, że ma przepuklinę oponowo-rdzeniową kręgosłupa. Został przewieziony do Szpitala Uniwersyteckiego w Prokocimiu. Tam przeszedł dwie operacje, które na szczęście się udały, ale stan był bardzo ciężki.

Kiedy wydawało się, że już będzie dobrze, zachorował na zapalenie płuc i musiał być pod respiratorem ponad trzy tygodnie. Od tej pory wymaga ciągłego wsparcia tlenu. Po półtora miesiąca opuścił oddział intensywnej terapii i był na oddziale neurochirurgii.

Obecnie dzięki rehabilitacji zaczął ruszać nóżkami, ale na razie są to minimalne ruchy. Aby mógł kiedyś normalnie chodzić potrzebuje stałej rehabilitacji. Ze względu na schorzenia często ma wizyty u neurologa, urologa, nefrologa, ortopedy i rehabilitacja. Mimo wszystkich tych schorzeń, rozwija się prawidłowo i potrafi się uśmiechać.

– Dawidek ma dużą szansę aby wyzdrowieć, ale by tak się stało nie wolno zaniedbać leczenia i rehabilitacji, a więc nie ma mowy o oczekiwaniu na terminy jakie obowiązują przy zabiegach refundowanych przez NFZ. Teraz dochodzi jeszcze kwestia sprzętu, który może sprawić, iż nas syn będzie miał jeszcze większą szansę – apelują rodzice.

Dawid przeszedł już kilka operacji. Niestety, grozi mu kolejna operacja, ponieważ pogłębia się skolioza. Szansą na przesunięcie operacji w czasie jest skorzystanie z nowego, specjalistycznego sprzętu. Aktywny wózek  Krabat Sherif  jest ogromną szansą dla chłopca. Wielofunkcyjne Siodło Krabat Sheriff®, dzięki odpowiednim ustawieniom, wyzwala łańcuchy reakcji ułatwiające pacjentowi samodzielne funkcjonowanie i zwiększające jego aktywność w grupie rówieśników. Przeznaczone jest również do rehabilitacji pionizacyjnej dzieci i młodzieży z dysfunkcjami motorycznymi i neuromotorycznymi. Działa profilaktycznie i terapeutycznie na układ kostno – szkieletowy, szczególnie w obrębie miednicy i kręgosłupa, reguluje napięcia mięśniowe, poprawia krążenie i przepływ płynów przez tkanki miękkie w obrębie tułowia i górnej części ciała. Niestety, sprzęt nie jest refundowany przez NFZ.

Dawidek sprawdzał, czy wózek będzie dla niego odpowiedni.  Zobaczcie sami! Poniżej zdjęcie z przymiarek wózka.  Tak wspaniale i pięknie utrzymuje pion. Wiemy jedno. Naprawdę, Dawid potrzebuje nowego wózka! Przekaż dobrowolną kwotę i ufunduj szczęście!

Dzielnie walczy z ciężką chorobą! 5

Prosimy o pomoc dla Dawidka. Każda złotówka będzie miała wielką moc! 

Zbiórka archiwalna
Dawid Cebula, ID 5031
Cel zbiórki: Leczenie i rehabilitacja

Termin zbiórki: 31.12.2022 r.
Wynik zbiórki: 15020 / 65000 zł

Wspieraj nas

O nas 2
Zbiórka (ok) 3
Zebrana kwota