Emilka walczy o swoją sprawność  i samodzielność! Pomożesz? 2

Emilka walczy o swoją sprawność i samodzielność! Pomożesz?

Witajcie! Choć jeszcze jestem taka mała, tak wiele czasu spędziłam w szpitalu. Na szczęście mam kochających Rodziców, którzy są zawsze przy mnie. Choruję na padaczkę lekooporną, obustronną głuchotę czuciowo-nerwową, encefalopatię nieokreśloną oraz hipoplazję mostowo – móżdżkową. Tak, wiem, sporo tego. Potrzebuję codziennej i intensywnej rehabilitacji. Jestem pod opieką wielu specjalistów, którzy bardzo o mnie dbają. Wierzę, że mogę na Was liczyć, w mojej walce o przyszłość i samodzielność. Z całego serca dziękuję za okazaną pomoc!

16080zł/25200zł

63.81%

Potrzebne jeszcze: 9120 zł    Dane płatności

    Twoje dane osobowe będą użyte do przetworzenia twojej wpłaty,
    obsługi twojej wizyty na naszej stronie oraz dla innych celów,
    o których mówi nasza polityka prywatności.

Dane płatności

Podsumowanie

Anonimowa wpłata 0,00 zł
Suma płatności 0,00 zł
Płacę

Twoje zamówienie

Wpłata
Ilość
Suma
Suma płatności 0,00 
Całkowita suma płatności 0,00 
  • Płać z Przelewy24

Twoje dane osobowe będą użyte do przetworzenia twojego zamówienia, obsługi twojej wizyty na naszej stronie oraz dla innych celów, o których mówi nasza polityka prywatności.

Cel zbiórki - Leczenie i rehabilitacja
Organizator - Sursum Corda
Emilia Oratowska - ur. 2020 r.
Obustronna głuchota czuciowo-nerwowa, encefalopatia nieokreślona, hipoplazja mostowo-móżdżkowa, padaczka lekooporna
Wojnarowa,
woj. małopolskie
Zakończenie zbiórki 31 grudnia 2024KRS 00000 20 382 Cel szczegółowy:
5961 Emilia Oratowska
Wsparło: 52Promuj zbiórkę na swojej stronie

Wizytówki

Pobierz i wydrukuj

Plakat

Pobierz i wydrukuj

Zakładka do książek

Pobierz i wydrukuj

Baner na stronę

Pobierz i udostępnij

Obrazek na Facebook

Pobierz i udostępnij

O mnie

O nas 2

Emilka urodziła się 28.04.2020 roku z 9 punktami w skali Apgar. Nic nie wskazywało, że w późniejszym czasie będzie zmagać się z tak wieloma problemami.

Już w szpitalu w badaniach przesiewowych dowiedzieliśmy się, że nasza córeczka prawdopodobnie nie będzie słyszeć. Niestety diagnoza się potwierdziła a zarazem pojawiła się nadzieja na wszczep implantów ślimakowych dzięki, którym nasza Emilka mogłaby nas usłyszeć. W trzecim miesiącu życia po przebytej infekcji nastąpiły pierwsze napady padaczkowe, które z czasem zaczęły zwiększać swoje nasilenie i częstotliwość. Kolejny cios… Usłyszeliśmy, że nasza ukochana córeczka zmaga się z zespołem Westa – mówi Pani Magdalena, mama dziewczynki.

W późniejszym czasie lekarze zdiagnozowali dodatkowo encefalopatię nieokreśloną, padaczkę lekooporną, cechy hipoplazji mostowo- móżdżkowej, wtórną niedoczynność kory nadnerczy, pecherz neurogenny i wiele innych. Oczywiście leczenie wiąże się z licznymi pobytami w szpitalach. Obecnie Emilka jest w trakcie dalszej diagnostyki. Niestety, ze względu na częste napady padaczkowe, chwilowo zrezygnowano z wszczepu implantów ślimakowych. W tym momencie priorytetem jest opanowanie napadów padaczkowych.

Nasza córeczka często choruje na infekcje układu oddechowego. Każda taka infekcja wiąże się z kolejnym pobytem w szpitalu. W 2021 roku nasza córeczka trafiła na intensywna terapię, gdzie 3 miesiące walczyła dzielnie o życie. Niestety, konsekwencją tego pobytu było założenie tracheostomii i konieczność korzystania z respiratora w domu – wspomina mama dziewczynki.  Emilka jest karmiona przez PEG, dużo śpi, ponieważ każdy napad padaczkowy odbiera jej mnóstwo sił i energii. Nasza córeczka nie komunikuje się z otoczeniem, nie wodzi wzrokiem za zabawkami, nie rusza spontanicznie kończynami. Emi jest osobą leżącą, wymagająca opieki wielu specjalistów i wizyt w poradniach: neurologicznej, endokrynologicznej, gastrologicznej, nefrologicznej, urologicznej, ortopedycznej, żywienia, okulisycznej, metabolicznej, szczepień. Konieczna jest również rehabilitacja, która zapobiega powstawaniu przykurczy i bólu z nimi związanymi. Wymaga całodobowej opieki, sprzętu rehabilitacyjnego, zaopatrzenia medycznego,  dlatego nasz dom przypomina oddział intensywnej terapii dodaje mama Emi, jednocześnie dziękując za każdą dotychczasową pomoc.

Potrzebna jest pomoc.

Wspieraj nas

O nas 2
Zbiórka (ok) 3
Zebrana kwota