Była w śpiączce, teraz walczy o sprawność 1

Była w śpiączce, teraz walczy o sprawność

Cześć! Wygrałam walkę o życie, które znalazło się w niebezpieczeństwie, gdy zdiagnozowano u mnie guza móżdżku. Przeżyłam operację i pokonałam prawostronny niedowład ciała. Następnie zaczęłam tracić słuch, w 2018 roku przeszłam operację wszczepienia implantu ślimakowego. Dziś mogę cieszyć się sukcesem. Słyszę już wszystkie dźwięki, rozumiem zdania. Trudność sprawia mi rozmowa w grupie, w hałaśliwym otoczeniu, ale wiem, że dzięki ćwiczeniom, dam radę. Jestem pod stałą opieką lekarzy. Dziękuję za wszystko.

120zł/41000zł

0.29%

Potrzebne jeszcze: 40880 zł    Dane płatności

    Twoje dane osobowe będą użyte do przetworzenia twojej wpłaty,
    obsługi twojej wizyty na naszej stronie oraz dla innych celów,
    o których mówi nasza polityka prywatności.

Dane płatności

Podsumowanie

Anonimowa wpłata 0,00 zł
Suma płatności 0,00 zł
Płacę

Twoje zamówienie

Wpłata
Ilość
Suma
Suma płatności 0,00 
Całkowita suma płatności 0,00 
  • Płać z Przelewy24

Twoje dane osobowe będą użyte do przetworzenia twojego zamówienia, obsługi twojej wizyty na naszej stronie oraz dla innych celów, o których mówi nasza polityka prywatności.

Cel zbiórki -
Organizator - Sursum Corda
Ilona Legutko - ur. 1987 r.
Guz móżdżku
Łazy Biegonickie,
woj. małopolskie

PILNE

Zakończenie zbiórki 31 grudnia 2023KRS 00000 20 382 Cel szczegółowy:
5051 Ilona Legutko
Wsparło: 2Promuj zbiórkę na swojej stronie

Wizytówki

Pobierz i wydrukuj

Plakat

Pobierz i wydrukuj

Zakładka do książek

Pobierz i wydrukuj

Baner na stronę

Pobierz i udostępnij

Obrazek na Facebook

Pobierz i udostępnij

O mnie

O nas 2

Gdy zaczęła klasę zerową jako sześciolatek, nagle stała się tragedia. Po szeregu badań diagnoza lekarzy – guz móżdżku. Najpierw była operacja, później 3 miesięczny okres w stanie śpiączki, a po przebudzeniu żmudna praca nad sobą, aby pokonać prawostronny niedowład ciała, odzyskać mowę i wrócić do sprawności sprzed operacji.

 

Stopniowy powrót do normalnego życia był możliwy dzięki rodzicom. Ilona osiągnęła olbrzymi postęp w intensywnej rehabilitacji. Na początku wymagała pomocy we wszystkich czynnościach: nauce mówienia, samodzielnego jedzenia, siedzenia i chodzenia.

 

Ukończyła szkołę podstawową, gimnazjum integracyjne, liceum profilowane integracyjne i 2-letnie studium informatyczne.

 

W 2005r. koszmar powrócił. Stopniowo zaczęła tracić słuch, prawdopodobnie wskutek przebytej operacji. Na początku aparat słuchowy pomagał w komunikowaniu się z otoczeniem, ale z czasem słuch tak się pogorszył, że przesłała słyszeć na prawe ucho.

 

W 2016r. po konsultacji lekarzy w Światowym Centrum Słuchu w Kajetanach nadzieja powróciła, ponieważ wyznaczono operację wszczepienia implantu ślimakowego. Po dwóch latach oczekiwań, w 2018 roku w Światowym Centrum Słuchu Instytucie Fizjologii i Patologii Słuchu w Kajetanach, Ilona poddana została operacji wszczepienia implantu ślimakowego. Był to bardzo stresujący i długo wyczekiwany dzień. Operację i przebieg pooperacyjny przeszła bez powikłań, po siedmiu dniach została wypisana do domu. Natomiast 14 stycznia 2019 r. ponownie udała się do Kajetan, w celu dopasowania procesora mowy, po którym zaczęła już słyszeć dźwięki.

 

Obecnie może cieszyć się sukcesem. Słyszy już wszystkie dźwięki, rozumiem zdania. Trudność sprawia rozmowa w grupie, w hałaśliwym otoczeniu, ale wierzymy, że dzięki ćwiczeniom ulegnie to zmianie. Ilona jest pod stałą opieką lekarzy z Kajetan. Wymaga rehabilitacji w poradni logopedycznej.

 

Prosimy o przekazanie 1% podatku na leczenie Iwony.

Wspieraj nas

O nas 2
Zbiórka (ok) 3
Zebrana kwota