kacper_najduch_02

Jego życie to ciągła walka z chorobami

Urodziłem się z licznymi wadami układu moczowego m.in.: zastawką cewki tylnej, torbielą na nerce prawej, wodonerczem i wodobrzuszem. Wczesne dzieciństwo spędziłem w szpitalach. Przeszedłem wiele operacji, m.in: usunięcie torbieli nerki prawej, kilkukrotne przeszczepianie moczowodów, usunięcie zastawki cewki tylnej, wyłonienie różnego rodzaju stomii odbarczających lewą nerkę. Ogromne ilości przyjmowanych leków ratujących życie spowodowały u mnie obustronną głuchotę. Mam niedobór wagi i wzrostu… sporo tego. Potrzebuję Twojego wsparcia w dalszym leczeniu, pomożesz?

516,18zł/13800zł

3.74%

Potrzebne jeszcze: 13284 zł    Dane płatności

    Twoje dane osobowe będą użyte do przetworzenia twojej wpłaty,
    obsługi twojej wizyty na naszej stronie oraz dla innych celów,
    o których mówi nasza polityka prywatności.

Dane płatności

Podsumowanie

Anonimowa wpłata 0,00 zł
Suma płatności 0,00 zł
Płacę

Twoje zamówienie

Wpłata
Ilość
Suma
Suma płatności 0,00 
Całkowita suma płatności 0,00 
  • Zapłać poprzez System płatności online Blue Media: płatność kartą płatniczą, przelewem bankowym on-line lub szybkim przelewem bankowym.

Twoje dane osobowe będą użyte do przetworzenia twojego zamówienia, obsługi twojej wizyty na naszej stronie oraz dla innych celów, o których mówi nasza polityka prywatności.

Cel zbiórki - Leczenie i rehabilitacja
Organizator - Sursum Corda
Kacper Najduch - ur. 1997 r.
Wady rozwojowe, nowotwór układu chłonnego
Nowy Sącz,
woj. małopolskie
Zakończenie zbiórki 31 grudnia 2023KRS 00000 20 382 Cel szczegółowy:
5073 Kacper Najduch
Wsparło: 0Promuj zbiórkę na swojej stronie

Wizytówki

Pobierz i wydrukuj

Plakat

Pobierz i wydrukuj

Zakładka do książek

Pobierz i wydrukuj

Baner na stronę

Pobierz i udostępnij

Obrazek na Facebook

Pobierz i udostępnij

O mnie

O nas 2

Kacper urodził się z licznymi wadami układu moczowego m.in.: zastawką cewki tylnej, torbielą na nerce prawej, wodonerczem i wodobrzuszem. Wczesne dzieciństwo spędził głównie w szpitalach. Przeszedł wtedy wiele poważnych operacji takich jak: usunięcie torbieli nerki prawej, kilkukrotne przeszczepianie moczowodów, usunięcie zastawki cewki tylnej, wyłonienie różnego rodzaju stomii odbarczających lewą nerkę. Ogromne ilości przyjmowanych leków ratujących jego życie spowodowały trwałe i nieodwracalne uszkodzenie słuchu (obustronna głuchota). Ponadto Kacper miał niedobór wagi i wzrostu, dlatego przez 3 lata był leczony w Warszawie hormonem wzrostu.

Od czasu zdiagnozowania wszystkich chorób Kacprem opiekuje się nim mama, przez co musiała zrezygnować z pracy. Od 2015 roku był co drugi dzień dializowany. W tym okresie przeszedł dwie kolejne operacje (usunięcie obydwu nerek) przygotowujące do przeszczepu. Miesiąc przed swoimi 21. urodzinami dostał szanse na nowe, lepsze życie. 6 czerwca 2018 roku w Szpitalu Klinicznym Dzieciątka Jezus w Warszawie lekarze przeprowadzili skomplikowaną operację przeszczepienia nerki z nadpęcherzowym odprowadzeniem moczu metodą Brickera.

Na początku 2019 roku kiedy wszystko miało się już układać zdiagnozowano  nowotwór układu chłonnego. Kacper przeżył ostrą zatorowość i zawał płuca. To oznaczało kolejne tygodnie spędzone w szpitalu, wycięcie węzłów chłonnych oraz chemioterapię.

Chemioterapia spowodowała w następstwie w 2021r. upośledzenie pracy szpiku kostnego  ( leukopenia i agranulocytoza w przebiegu infekcji wirusowej EBV,HBV ). Kacper cierpi również na cukrzyce po transplantacyjną leczoną insuliną.

Pomimo ciężkiej choroby wiążącej się z wieloma ograniczeniami w codziennym funkcjonowaniu Kacper jest osobą bardzo pogodną, pełną energii i optymizmu oraz mimo tego, że jest głuchoniemy – bardzo otwartą na ludzi. Jak każdy zwykły chłopak Kacper ma swoje pasje i marzenia. Uwielbia komiksy i komputery. Od wielu lat interesuje się również starymi samochodami, zbiera ich modele, czasami, jeśli zdrowie mu na to pozwala, jeździ na zloty samochodowe.

Życie po przeszczepie wiąże się z ogromnymi kosztami związanymi z częstymi wizytami w Krakowie, stale przyjmowanymi drogimi lekami oraz środkami do pielęgnacji stomii.
W związku z tym prosimy o wsparcie finansowe, ponieważ coraz większe koszty leczenia przerastają znacznie budżet rodziny Kacpra. Za każdą pomoc dziękujemy!

Wspieraj nas

O nas 2
Zbiórka (ok) 3
Zebrana kwota