Każdy dzień rehabilitacji jest na wagę złota 2

Wesprzyj każdy krok ku zdrowiu Kacperka

Cześć, jestem Kacperek. Urodziłem się z wrodzoną wadą nóżki  stopą końsko-szpotawą. Wraz ze wzrostem pojawiły się kolejne komplikacje: asymetria ułożeniowa, osłabienie napięcia mięśniowego, skolioza dwułukowa rotacyjna. Od 2 tygodnia swojego życia dzielnie ćwiczyłem. Niestety, sama rehabilitacja nie wystarczyła. Przez 3 miesiące miałem gipsowaną nóżkę oraz miałem wykonany zabieg podcięcie Ścięgna Achillesa. Mama zakłada mi specjalne buty Mitchella z szyną, których bardzo nie lubię. Wiem, że muszę je nosić, aby moja nóżka była zdrowa. Wizyty lekarskie i buciki są bardzo kosztowne, dlatego chciałem Was prosić o pomoc. Będę ogromnie wdzięczny!

0zł/20000zł

0.00%

Potrzebne jeszcze: 20000 zł    Dane płatności

    Twoje dane osobowe będą użyte do przetworzenia twojej wpłaty,
    obsługi twojej wizyty na naszej stronie oraz dla innych celów,
    o których mówi nasza polityka prywatności.

Dane płatności

Podsumowanie

Anonimowa wpłata 0,00 zł
Suma płatności 0,00 zł
Płacę

Twoje zamówienie

Wpłata
Ilość
Suma
Suma płatności 0,00 
Całkowita suma płatności 0,00 
  • Płać z Przelewy24

Twoje dane osobowe będą użyte do przetworzenia twojego zamówienia, obsługi twojej wizyty na naszej stronie oraz dla innych celów, o których mówi nasza polityka prywatności.

Cel zbiórki - Rehabilitacja
Organizator - Sursum Corda
Kacper Szmit - ur. 2022 r.
Stopa końsko-szpotawa, skolioza, asymetria ułożeniowa
Nowy Sącz,
woj. małopolskie

PILNE

Zakończenie zbiórki 3 marca 2025KRS 00000 20 382 Cel szczegółowy:
18854 Kacper Szmit
Wsparło: 8Promuj zbiórkę na swojej stronie

Wizytówki

Pobierz i wydrukuj

Plakat

Pobierz i wydrukuj

Zakładka do książek

Pobierz i wydrukuj

Baner na stronę

Pobierz i udostępnij

Obrazek na Facebook

Pobierz i udostępnij

O mnie

O nas 2

Kacperek urodził się 22.08.2022r. Nic nie wskazywało, że będzie zmagał się z wrodzoną wadą nóżki-stopą końsko-szpotawą. Wraz ze wzrostem dziecka pojawiła się asymetria ułożeniowa, osłabienie napięcia mięśniowego oraz skolioza dwułukowa rotacyjna.

Chłopczyk wytrwale ćwiczył, 3-4 razy na dobę po 50 minut. Rehabilitowany był metodą Vojty, terapią trójpłaszczyznową, manualną stóp. Dodatkowo stosowane były masaże stóp i nauka lokomocji.

Z biegiem czasu zaczęliśmy zauważać postępy. Kacperek zaczął siadać, obracać się. Niestety, z nóżką nie było tak dobrze. Zaczęliśmy jeździć do Warszawy do ortopedy, tam lekarz zalecił gipsowanie nóżki oraz podcięcie ścięgna, aby chłopczyk mógł w końcu zacząć stawiać swoje pierwsze kroczki – mówi Pani Patrycja, mama chłopca.

 

Każdy dzień rehabilitacji jest na wagę złota 3

Kacperek co tydzień musiał być w Warszawie na zmianie gipsu. Przez 3 miesiące miał nóżkę w gipsie oraz miał przeprowadzony zabieg podcięcia ścięgna Achillesa. Po ostatnim gipsie zaczął nosić specjalne buty Mitchella z szyną po 22h na dobę. Pierwsze tygodnie z butami były bardzo ciężkie, nie chciał w nich spać, czasem płakał.  Obecnie ma ubierane buty na 18h/24h. Zaczął w końcu stawiać pierwsze kroczki, w 18 miesiącu swojego życia. Niestety, aby nóżka była w pełni zdrowa, musi nosić buty wraz z szyną do 5 roku życia, być stałe kontrolowany przez ortopedów oraz fizjoterapeutów ze względu na pojawienie się znowu problemów symetrycznych na ciele oraz obniżenia napięcia mięśniowego brzucha.

Mamy nadzieję, że nasz synek dzielnie to zniesie i w końcu będzie mógł się cieszyć w pełni beztroskim i radosnym dzieciństwem – dodaje mama.

Wizyty ortopedyczne, fizjoterapeutyczne oraz sam koszt dojazdów do Warszawy jest dość spory. Do tego dochodzi zakup butów Mitchella wraz z szyną, które wymienia się co chwilę wraz z wzrostem nóżek. Dlatego chcielibyśmy Państwa poprosić o pomoc. Będziemy bardzo wdzięczni! Zrobimy wszystko, aby nasz synek mógł być w pełni sprawny! Dziękujemy!

Zbiórka archiwalna
Kacper Szmit, ID 18854
Cel zbiórki: Rehabilitacja

Termin zbiórki: 31.12.2023 r.
Wynik zbiórki: 530 zł / 30000 zł

Wspieraj nas

O nas 2
Zbiórka (ok) 3
Zebrana kwota