Kacper Szmit

Każdy dzień rehabilitacji jest na wagę złota

Cześć, jestem Kacperek. Urodziłem się z wrodzoną wadą nóżki – stopą końsko-szpotawą. Od pierwszych dni mojego życia wytrwale ćwiczę, aby kiedyś postawić pierwszy krok. Wraz ze wzrostem pojawiły się kolejne komplikacje – asymetria ułożeniowa, osłabienie napięcia mięśniowego, skolioza dwułukowa rotacyjna. Nic z tego nie rozumiem, jestem jeszcze taki malutki, ale walczę! Bardzo się złoszczę, gdy mamusia zabiera mnie na rehabilitację, bo przecież nikt  mnie nie rozumie… Podczas moich długich i częstych ćwiczeń w domku często płaczemy z mamą, jednak nie poddaję się. Wierzę, że stanę na własnych nóżkach i będę mógł biegać, jak szalony. Wizyty lekarskie oraz rehabilitacje są bardzo kosztowne, dlatego chciałem Was poprosić o pomoc. Będę ogromnie wdzięczny!

530zł/30000zł

1.77%

Potrzebne jeszcze: 29470 zł    Dane płatności

    Twoje dane osobowe będą użyte do przetworzenia twojej wpłaty,
    obsługi twojej wizyty na naszej stronie oraz dla innych celów,
    o których mówi nasza polityka prywatności.

Dane płatności

Podsumowanie

Anonimowa wpłata 0,00 zł
Suma płatności 0,00 zł
Płacę

Twoje zamówienie

Wpłata
Ilość
Suma
Suma płatności 0,00 
Całkowita suma płatności 0,00 
  • Zapłać poprzez System płatności online Blue Media: płatność kartą płatniczą, przelewem bankowym on-line lub szybkim przelewem bankowym.

Twoje dane osobowe będą użyte do przetworzenia twojego zamówienia, obsługi twojej wizyty na naszej stronie oraz dla innych celów, o których mówi nasza polityka prywatności.

Cel zbiórki - Rehabilitacja
Organizator - Sursum Corda
Kacper Szmit - ur. 2022 r.
Stopa końsko-szpotawa, skolioza, asymetria ułożeniowa
Nowy Sącz,
woj. małopolskie

PILNE

Zakończenie zbiórki 31 grudnia 2023KRS 00000 20 382 Cel szczegółowy:
18854 Kacper Szmit
Wsparło: 8Promuj zbiórkę na swojej stronie

Wizytówki

Pobierz i wydrukuj

Plakat

Pobierz i wydrukuj

Zakładka do książek

Pobierz i wydrukuj

Baner na stronę

Pobierz i udostępnij

Obrazek na Facebook

Pobierz i udostępnij

O mnie

O nas 2

Kacperek urodził się 22 sierpnia 2022 roku. Nic nie wskazywało, że będzie się zmagał  z wrodzoną wadą nóżki –  stopą końsko-szpotawą.  To deformacja polegająca na utrwalonym zgięciu podeszwowym stopy i przywiedzeniu przodostopia. Wraz ze wzrostem dziecka pojawiła się asymetria ułożeniowa, osłabienie napięcia mięśniowego oraz skolioza dwułukowa rotacyjna.

Chłopczyk wytrwale ćwiczy,  3-4 razy na dobę po 50 minut. Rehabilitowany jest metodą vojty, terapią trójpłaszczyznową, terapią manualną stóp. Dodatkowo stosowane są masaże i nauka lokomocji. Przewidywany czas leczenia to kilka lat…

Nie poddajemy się. Kacperek mimo ciągłych ćwiczeń oraz bólu jest bardzo uśmiechniętym i kochanym dzieckiem – mówi Pani Patrycja, mama chłopca. Robimy co w naszej mocy, aby w przyszłości nasze kochane dzieciątko mogło samodzielnie się poruszać. Kacperek wymaga długotrwałej, systematycznej rehabilitacji.  Oczywiście, leczenie synka wiąże się z częstymi wizytami u ortopedy, do którego musimy dojeżdżać 10 godzin. Ze względu na specyfikę choroby musimy być pod opieką specjalisty, gdyż w przyszłości nie jest wykluczona operacja nóżki, podcięcie ścięgna Achillesa, które obecnie jest mocno przykurczone – dodaje mama Kacperka.

Niestety, do tej pory wszystkie wizyty u lekarzy specjalistów czy  fizjoterapeutów rodzicie pokrywali z własnych środków. Wizyty te teoretycznie są refundowane przez NFZ, ale terminy są bardzo, ale to bardzo odległe. Kacperek nie może czekać miesiącami na wizytę, gdyż każdy dzień ćwiczeń jest na wagę złota. Wizyty u specjalistów to jedno. Dość sporym wydatkiem są również koszty związane ze sprzętem fizjoterapeutycznym oraz bandażami do terapii manualnej nóżek. W przyszłości będzie konieczne zakupienie sprzętu ortopedycznego  i ortezy.

Za każdą pomoc będziemy bardzo wdzięczni. Zrobimy wszystko, aby nasz syn był samodzielny, a co najważniejsze mógł chodzić – podkreśla Pani Patrycja.

Wspieraj nas

O nas 2
Zbiórka (ok) 3
Zebrana kwota