Maja walczy z wieloma wyzwaniami. Dajmy jej siłę!

Maja walczy z wieloma wyzwaniami…

Cześć! Jestem Maja i mam zespół Downa. Przyszłam na świat jako wcześniak i pierwsze tygodnie spędziłam w inkubatorze. Mam wadę serca, która została zoperowana. Czeka mnie operacja mostka, ponieważ jest niezrośnięty. W bonusie dostałam stopy końsko-szpotawe, które były operowane i muszą być rehabilitowane. Mam wadę wzroku i chorobę Hashimoto. Największym problemem jest w dalszym ciągu brak mowy czynnej, dlatego stymulacja mózgu i ciągła pomoc logopedyczna jest konieczna. Wierzę, że mogę na Was liczyć i dzięki Waszej pomocy będę zdobywać świat!

0zł/15000zł

0.00%

Potrzebne jeszcze: 15000 zł    Dane płatności

    Twoje dane osobowe będą użyte do przetworzenia twojej wpłaty,
    obsługi twojej wizyty na naszej stronie oraz dla innych celów,
    o których mówi nasza polityka prywatności.

Dane płatności

Podsumowanie

Anonimowa wpłata 0,00 zł
Suma płatności 0,00 zł
Płacę

Twoje zamówienie

Wpłata
Ilość
Suma
Suma płatności 0,00 
Całkowita suma płatności 0,00 
  • Płać z Przelewy24

Twoje dane osobowe będą użyte do przetworzenia twojego zamówienia, obsługi twojej wizyty na naszej stronie oraz dla innych celów, o których mówi nasza polityka prywatności.

Cel zbiórki - Mikropolaryzacja, koszty leków i suplementów diety
Organizator - Sursum Corda
Maja Ogorzałek - ur. 2019 r.
Zespół Downa, wada serca
Nowy Sącz,
woj. małopolskie
Zakończenie zbiórki 28 lutego 2025KRS 00000 20 382 Cel szczegółowy:
5096 Maja Ogorzałek
Wsparło: 8Promuj zbiórkę na swojej stronie

Wizytówki

Pobierz i wydrukuj

Plakat

Pobierz i wydrukuj

Zakładka do książek

Pobierz i wydrukuj

Baner na stronę

Pobierz i udostępnij

Obrazek na Facebook

Pobierz i udostępnij

O mnie

O nas 2

Maja przyszła na świat jako wcześniak, dlatego miała bardzo małe płuca, wiotką krtań i trudności z oddychaniem. Dziewczynka ma zespół Downa i wrodzoną wadę serca(wspólny kanał przedsionkowo-komorowy), która była operowana w 19 miesiącu życia. Niestety po operacji serca mostek nie zrósł się i Maja musi przejść plastykę mostka, co wiąże się z kolejnym pobytem w szpitalu, narkozą, rozłąką i bólem, ale do jej prawidłowego funkcjonowania, operacja jest konieczna. Dziewczynka wymaga ciągłej rehabilitacji związanej z wiotkością mięśni całego ciała, a także rehabilitacji nóżek, ponieważ ma wadę stóp końsko-szpotawych.

To kolejny rok, kiedy prosimy Was o pomoc w postaci m.in. 1,5%. Dziękujemy wszystkim, którzy wspierali nas do tej pory. Wierzymy, że nie jest wam obojętny los Mai, i że możemy na was liczyć – mówi Pani Maria, mama dziewczynki. Dzięki waszej pomocy Maja może korzystać z różnego rodzaju terapii i leczenia u specjalistów – dodają Rodzice.

Maja ma wspaniałe starsze rodzeństwo: siostrę i dwóch braci i oczywiście ekstra dziadków, którzy bardzo ją kochają. Walczy o każdy dzień i tak jest właściwie od dnia jej narodzin. Niestety leczenie jest bardzo kosztowne, a rodzice Mai bardzo się martwią, czy będą w stanie zapewnić wszystko, czego ich córka potrzebuje. Rehabilitacja i ciągłe wizyty u lekarzy kosztują bardzo dużo, dlatego cała rodzina Mai uśmiecha się do wszystkich ludzi o dobrych sercach, prosząc o wsparcie, które pozwoli jej dalej walczyć, robić te małe i te większe postępy, a przede wszystkim spowodować, że będzie częściej się uśmiechać.

Dziewczynka ponadto zmaga się z chorobą Hashimoto i ze względu na wadę wzroku nosi okulary. Maja uczestniczy też w zajęciach z neurologopedami, ponieważ mając prawie 5 lat nie mówi, są to pojedyncze słowa: mama, tata, baba, papa. Naszym marzeniem jest, aby zaczęła budować samodzielnie zdania i mogła skomunikować się w sposób werbalny z otaczającym ją światem. Chcąc jej pomóc, Maja przeszła w ostatnim czasie pierwszą terapię mikropolaryzacji. Jest to metoda stymulacji mózgu przezczaszkowym prądem stałym tDCS. Żeby było widać efekty potrzeba jeszcze kilka takich terapii. Maja ze względu na swoją chorobę wymaga stałych kontroli w różnych poradniach: kardiologicznej, audiologicznej, laryngologicznej, ortopedycznej, okulistycznej, endokrynologicznej, rehabilitacyjnej i hematologicznej.

We wrześniu 2022 roku Maja rozpoczęła przygodę z przedszkolem w grupie integracyjnej. Mamy nadzieję, że bycie z rówieśnikami wpłynie pozytywnie na jej rozwój ruchowy i emocjonalny.

Wierzymy ,że dzięki Waszej pomocy Maja małymi krokami będzie zdobywać świat.

Zbiórka archiwalna
Maja Ogorzałek, ID 5096
Cel zbiórki: Leczenie i rehabilitacja

Termin zbiórki: 31.12.2023 r.
Wynik zbiórki: 16722 zł / 22000 zł

Wspieraj nas

O nas 2
Zbiórka (ok) 3
Zebrana kwota