Maja przyszła na świat za wcześnie. Teraz walczy o sprawność 1

Maja przyszła na świat za wcześnie. Teraz walczy o sprawność

Cześć! Jestem Maja. Przyszłam na świat troszkę za wcześnie, dlatego mam malutkie płuca, wiotką krtań i trudno mi się oddycha. Po urodzeniu musiałam długo zostać w szpitalu i leżałam w takim specjalnym inkubatorze. Mam zespół Downa i problemy z serduszkiem, a pan doktor mówi, że mam niedomykalność wspólnej zastawki przedsionkowo-komorowej. Potrzebuję ciągłej rehabilitacji, związanej z wiotkością mięśni całego ciała, a także rehabilitacji nóżek, bo mam wadę stóp końsko-szpotawych. Jestem bardzo szczęśliwa, bo w tym roku postawiłam swoje pierwsze kroki. Ale nadal bardzo potrzebuję Twojego wsparcia.

Pomożesz?

16632zł/22000zł

75.60%

Potrzebne jeszcze: 5368 zł    Dane płatności

    Twoje dane osobowe będą użyte do przetworzenia twojej wpłaty,
    obsługi twojej wizyty na naszej stronie oraz dla innych celów,
    o których mówi nasza polityka prywatności.

Dane płatności

Podsumowanie

Anonimowa wpłata 0,00 zł
Suma płatności 0,00 zł
Płacę

Twoje zamówienie

Wpłata
Ilość
Suma
Suma płatności 0,00 
Całkowita suma płatności 0,00 
  • Zapłać poprzez System płatności online Blue Media: płatność kartą płatniczą, przelewem bankowym on-line lub szybkim przelewem bankowym.

Twoje dane osobowe będą użyte do przetworzenia twojego zamówienia, obsługi twojej wizyty na naszej stronie oraz dla innych celów, o których mówi nasza polityka prywatności.

Cel zbiórki - Leczenie i rehabilitacja
Organizator - Sursum Corda
Maja Ogorzałek - ur. 2019 r.
Zespół Downa, wada serca
Nowy Sącz,
woj. małopolskie
Zakończenie zbiórki 31 grudnia 2021KRS 00000 20 382 Cel szczegółowy:
5096 Maja Ogorzałek
Wsparło: 5Promuj zbiórkę na swojej stronie

Wizytówki

Pobierz i wydrukuj

Plakat

Pobierz i wydrukuj

Zakładka do książek

Pobierz i wydrukuj

Baner na stronę

Pobierz i udostępnij

Obrazek na Facebook

Pobierz i udostępnij

O mnie

O nas 2

Maja przyszła na świat jako wcześniak, dlatego miała bardzo małe płuca, wiotką krtań i trudności z oddychaniem. Dziewczynka ma zespół Downa i jest po operacji serduszka. Lekarze zdiagnozowali u niej wspólny kanał przedsionkowo-komorowy i niedomykalność zastawek. Wymaga ciągłej rehabilitacji związanej z wiotkością mięśni całego ciała, a także rehabilitacji nóżek, ponieważ ma wadę stóp końsko-szpotawych. Maja w tym roku postawiła pierwsze kroki, ale jej chód jest jeszcze nieskoordynowany.

To prawda, że trochę dużo tych zdrowotnych problemów jak na jedno dziecko, ale Maja jest dzielna i nie poddaje się. Razem ze swoimi rodzicami mocno wierzy, że kiedyś będzie lepiej. Mama często jej powtarza, że jest piękna. Maja ma także wspaniałe starsze rodzeństwo: siostrę i dwóch braci. I oczywiście ekstra dziadków, którzy bardzo ją kochają.

Maja walczy o każdy dzień i tak jest właściwie od dnia Jej narodzin. Już wtedy była karmiona przez sondę, miała podpięty tlen, a lekarze musieli przetoczyć jej krew. Niestety leczenie jest bardzo kosztowne, a rodzice Mai bardzo się martwią czy będą w stanie zapewnić wszystko, czego ich córka potrzebuje. Rehabilitacja, specjalistyczne turnusy i ciągłe wizyty u lekarzy kosztują bardzo dużo. Dlatego cała rodzina Mai uśmiecha się do wszystkich ludzi o dobrych sercach, prosząc o wsparcie, które pozwoli Mai dalej walczyć, robić te małe i te większe postępy, a przede wszystkim spowodować, że będzie częściej się uśmiechać.

Maja jest po operacji serca, która polegała na korekcji przejściowego kanału przedsionkowo-komorowego. Kilkugodzinna operacja odbyła się w Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Krakowie-Prokocimiu. Był to bardzo niepewny czas dla bliskich Mai, którzy bardzo się martwili. Po kilku dniach okazało się, że wokół małego serduszka nagrodziło się dużo wody, która stwarzała zagrożenie. To oznaczało kolejną wizytę w szpitalu. Tym razem został wykonany drenaż serca, polegający na odsączeniu wody, która mogła nawet stwarzać zagrożenie jej życia.

Rok 2021 upłynął na codziennych rehabilitacjach z fizjoterapeutami i neurologopedami. Maja ze względu na swoją chorobę wymaga stałych kontroli w różnych poradniach: kardiologicznej, audiologicznej, laryngologicznej, ortopedycznej, okulistycznej, rehabilitacyjnej i hematologicznej. Mając 3 latka Maja praktycznie nie mówi, są to tylko pojedyncze słowa: mama, tata, baba, papa.

Naszym celem jest dołożenie wszelkich starań w jej rozwój fizyczny i intelektualny. Mamy nadzieję, że dzięki Waszej pomocy uda nam się osiągnąć zamierzone cele.

Wspieraj nas

O nas 2
Zbiórka 1

Zebrana kwota