Maja przyszła na świat za wcześnie. Teraz walczy o sprawność 3

Maja przyszła na świat za wcześnie. Teraz walczy o sprawność

Cześć! Jestem Maja i mam zespołu Downa. Przyszłam na świat jako wcześniak, dlatego miałam wiele problemów z oddychaniem, a teraz bardzo często choruję na zapalenie krtani. Mam wadę serca, która została zoperowana, ale muszę być pod stałą kontrolą kardiologa ponieważ mam niedomykalność zastawek w sercu. W bonusie dostałam stopy końsko-szpotawe, które też były operowane i muszą być ciągle rehabilitowane. Mam wadę wzroku i chorobę Hashimoto. Największym problemem jest w tej chwili brak mowy. Dlatego ciągła pomoc logopedyczna jest konieczna. Wierzę, że mogę na Was liczyć i dzięki Waszej pomocy będę zdobywać świat.

16722zł/22000zł

76.01%

Potrzebne jeszcze: 5278 zł    Dane płatności

    Twoje dane osobowe będą użyte do przetworzenia twojej wpłaty,
    obsługi twojej wizyty na naszej stronie oraz dla innych celów,
    o których mówi nasza polityka prywatności.

Dane płatności

Podsumowanie

Anonimowa wpłata 0,00 zł
Suma płatności 0,00 zł
Płacę

Twoje zamówienie

Wpłata
Ilość
Suma
Suma płatności 0,00 
Całkowita suma płatności 0,00 
  • Zapłać poprzez System płatności online Blue Media: płatność kartą płatniczą, przelewem bankowym on-line lub szybkim przelewem bankowym.

Twoje dane osobowe będą użyte do przetworzenia twojego zamówienia, obsługi twojej wizyty na naszej stronie oraz dla innych celów, o których mówi nasza polityka prywatności.

Cel zbiórki - Leczenie i rehabilitacja
Organizator - Sursum Corda
Maja Ogorzałek - ur. 2019 r.
Zespół Downa, wada serca
Nowy Sącz,
woj. małopolskie
Zakończenie zbiórki 31 grudnia 2023KRS 00000 20 382 Cel szczegółowy:
5096 Maja Ogorzałek
Wsparło: 8Promuj zbiórkę na swojej stronie

Wizytówki

Pobierz i wydrukuj

Plakat

Pobierz i wydrukuj

Zakładka do książek

Pobierz i wydrukuj

Baner na stronę

Pobierz i udostępnij

Obrazek na Facebook

Pobierz i udostępnij

O mnie

O nas 2

To kolejny rok, kiedy prosimy Was o pomoc w postaci m.in. 1,5%. Dziękujemy wszystkim, którzy wspierali nas do tej pory. Wierzymy, że nie jest wam obojętny los Mai, i że możemy na was liczyć. Dzięki waszej pomocy Maja może korzystać z terapii, turnusów i leczenia u specjalistów.

Maja przyszła na świat jako wcześniak, dlatego miała bardzo małe płuca, wiotką krtań i trudności z oddychaniem. Dziewczynka ma zespół Downa i jest po operacji serduszka. Lekarze zdiagnozowali u niej wspólny kanał przedsionkowo-komorowy i niedomykalność zastawek. Wymaga ciągłej rehabilitacji związanej z wiotkością mięśni całego ciała, a także rehabilitacji nóżek, ponieważ ma wadę stóp końsko-szpotawych.

Maja ma wspaniałe starsze rodzeństwo: siostrę i dwóch braci. I oczywiście ekstra dziadków, którzy bardzo ją kochają. Maja walczy o każdy dzień i tak jest właściwie od dnia Jej narodzin. Już wtedy była karmiona przez sondę, miała podpięty tlen, a lekarze musieli przetoczyć jej krew. Niestety leczenie jest bardzo kosztowne, a rodzice Mai bardzo się martwią czy będą w stanie zapewnić wszystko, czego ich córka potrzebuje. Rehabilitacja, specjalistyczne turnusy i ciągłe wizyty u lekarzy kosztują bardzo dużo. Dlatego cała rodzina Mai uśmiecha się do wszystkich ludzi o dobrych sercach, prosząc o wsparcie, które pozwoli Mai dalej walczyć, robić te małe i te większe postępy, a przede wszystkim spowodować, że będzie częściej się uśmiechać.

Maja jest po operacji serca, która polegała na korekcji przejściowego kanału przedsionkowo-komorowego. Kilkugodzinna operacja odbyła się w Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Krakowie-Prokocimiu.

Dziewczynka ponadto zmaga się z chorobą Hashimoto i ze względu na wadę wzroku nosi okulary. Maja uczestniczy też w zajęciach z neurologopedami, ponieważ mając prawie 4 lata nie mówi, są to pojedyncze słowa: mama, tata, baba, papa. Naszym marzeniem jest aby zaczęła budować samodzielnie zdania i mogła skomunikować się w sposób werbalny z otaczającym ją światem. Maja ze względu na swoją chorobę wymaga stałych kontroli w różnych poradniach: kardiologicznej, audiologicznej, laryngologicznej, ortopedycznej, okulistycznej, endokrynologicznej, rehabilitacyjnej i hematologicznej.

Od września 2022 roku rozpoczęła przygodę z przedszkolem w grupie integracyjnej. Mamy nadzieję, że bycie z rówieśnikami wpłynie pozytywnie na jej rozwój ruchowy i emocjonalny.

Wierzymy, że dzięki Waszej pomocy Maja małymi krokami będzie zdobywać świat.

Wspieraj nas

O nas 2
Zbiórka (ok) 3
Zebrana kwota