Marysia urodziła się z zespołem Downa

Marysia urodziła się z zespołem Downa

Hej, to ja Marysia. Urodziłam się z Zespołem Downa i wrodzoną wadą serca. To już kolejny rok, kiedy potrzebuję Waszego wsparcia. Ostatnio byłam na badaniu słuchu (assr). Diagnoza nie jest dobra. Nie słyszę, mam obustronny niedosłuch. Pilnie potrzebuję aparatów słuchowych, aby Was usłyszeć. Koszt aparatów to około 12.000zł. Niestety, NFZ w całości nie refunduje zakupu. Chodzę do przedszkola i uczę się samodzielności, a moja grupa uczy się akceptacji. Przełamując bariery uświadamiam , że odmienność to nie powód do wstydu czy lęku. Proszę, pokażcie, że nie jestem Wam obojętna!

Pomożesz?

11304zł/18600zł

60.77%

Potrzebne jeszcze: 7296 zł    Dane płatności

    Twoje dane osobowe będą użyte do przetworzenia twojej wpłaty,
    obsługi twojej wizyty na naszej stronie oraz dla innych celów,
    o których mówi nasza polityka prywatności.

Dane płatności

Podsumowanie

Anonimowa wpłata 0,00 zł
Suma płatności 0,00 zł
Płacę

Twoje zamówienie

Wpłata
Ilość
Suma
Suma płatności 0,00 
Całkowita suma płatności 0,00 
  • Zapłać poprzez System płatności online Blue Media: płatność kartą płatniczą, przelewem bankowym on-line lub szybkim przelewem bankowym.

Twoje dane osobowe będą użyte do przetworzenia twojego zamówienia, obsługi twojej wizyty na naszej stronie oraz dla innych celów, o których mówi nasza polityka prywatności.

Cel zbiórki - Leczenie i rehabilitacja
Organizator - Sursum Corda
Maria Ruchała - ur. 2016 r.
Zespół Downa
Stadła,
woj. małopolskie

PILNE

Zakończenie zbiórki 31 grudnia 2022KRS 00000 20 382 Cel szczegółowy:
5110 Maria Ruchała
Wsparło: 114Promuj zbiórkę na swojej stronie

Wizytówki

Pobierz i wydrukuj

Plakat

Pobierz i wydrukuj

Zakładka do książek

Pobierz i wydrukuj

Baner na stronę

Pobierz i udostępnij

Obrazek na Facebook

Pobierz i udostępnij

O mnie

O nas 2

To już kolejny rok, kiedy potrzebujemy Waszego wsparcia. Pokażcie, że nie jesteśmy Wam obojętni. To dzięki Waszej pomocy Marysia może korzystać z terapii, turnusów i leczenia u najlepszych specjalistów, aby rozwijać się najlepiej jak potrafi – mówi Pani Anna, mama Marysi.

Największy problem jest z mową. Marysia mówi tylko pojedyncze słowa. Z roku na rok widzimy postępy, a ciężka praca przynosi efekty. Od września zaczęła przygodę z przedszkolem integracyjnym. Świetnie się tam odnalazła i została zaakceptowana przez wszystkich. To była dobra decyzja.

W kwietniu Marysia była na badaniu słuchu (assr). Diagnoza nie jest zbyt dobra… Okazało się, że nasza córeczka cierpi na obustronny niedosłuch. Dlatego też Marysia nie mówi. Pilnie potrzebne są aparaty słuchowe. Niestety, NFZ w całości nie refunduje aparatów, a koszt zakupu wynosi około 12.000 złotych – dodaje mama Marysi.

Marysia urodziła się 23 sierpnia 2016 r. Choruje na zespół Downa, zdiagnozowano u niej także wadę serca. Po ośmiu dniach po porodzie została przewieziona do Prokocimia, gdzie miała się odbyć pierwsza operacja – założenie opaski na tętnicy płucnej. Gdy 4 września została ochrzczona i namaszczona, stał się mały cud… Stan małej wojowniczki znacznie się poprawił. Tętnica płucna samoistnie się zwęziła i Marysia mogła zostać zabrana do domu, do braciszka i siostrzyczki, którzy czekali na nią z utęsknieniem. Trudny start w dzieciństwo dobry Bóg wynagrodził wspaniałą, kochającą rodziną.

 

Wspieraj nas

O nas 2
Zbiórka 1

Zebrana kwota