Marysia urodziła się z zespołem Downa 4

Marysia urodziła się z zespołem Downa

Hej,  to ja Marysia. Urodziłam się z Zespołem Downa i wrodzoną wadą serca. Zmagam się z opóźnionym rozwojem psychoruchowym, jednak ze wszystkich sił staram się pokonywać wszystkie trudności. Nie poddaję się. Mam 7 lat i chodzę już do zerówki. Największy problem mam zmową, bo  wykryto u mnie obustronny niedosłuch. To już kolejny rok kiedy potrzebuję Waszego wsparcia. Dzięki Wam mogę korzystać z terapii, turnusów i leczenia. Dzięki Wam uczę się mówić na nowo, bo mam aparaty słuchowe. Mimo trudnych doświadczeń uśmiech nie schodzi mi z twarzy, jestem śmieszką i  jak mówią moi bliscy: po prostu zarażam uśmiechem. Pokaż, że nie jestem Ci obojętna. Twój 1,5% jest dla mnie szansą na lepsze życie.

11724zł/18600zł

63.03%

Potrzebne jeszcze: 6876 zł    Dane płatności

    Twoje dane osobowe będą użyte do przetworzenia twojej wpłaty,
    obsługi twojej wizyty na naszej stronie oraz dla innych celów,
    o których mówi nasza polityka prywatności.

Dane płatności

Podsumowanie

Anonimowa wpłata 0,00 zł
Suma płatności 0,00 zł
Płacę

Twoje zamówienie

Wpłata
Ilość
Suma
Suma płatności 0,00 
Całkowita suma płatności 0,00 
  • Zapłać poprzez System płatności online Blue Media: płatność kartą płatniczą, przelewem bankowym on-line lub szybkim przelewem bankowym.

Twoje dane osobowe będą użyte do przetworzenia twojego zamówienia, obsługi twojej wizyty na naszej stronie oraz dla innych celów, o których mówi nasza polityka prywatności.

Cel zbiórki - Leczenie i rehabilitacja
Organizator - Sursum Corda
Maria Ruchała - ur. 2016 r.
Zespół Downa
Stadła,
woj. małopolskie

PILNE

Zakończenie zbiórki 31 grudnia 2023KRS 00000 20 382 Cel szczegółowy:
5110 Maria Ruchała
Wsparło: 119Promuj zbiórkę na swojej stronie

Wizytówki

Pobierz i wydrukuj

Plakat

Pobierz i wydrukuj

Zakładka do książek

Pobierz i wydrukuj

Baner na stronę

Pobierz i udostępnij

Obrazek na Facebook

Pobierz i udostępnij

O mnie

O nas 2

Marysia Ruchała, dziś już prawie 7 latka…urodziła się z zespołem Downa i poważną wadą serca. Na swoje pierwsze urodziny przeszła operację i otrzymała najpiękniejszy prezent – naprawione serduszko.

Marysia ma obustronny niedosłuch, przez co z otoczeniem komunikuje się za pomocą gestów i kilku podstawowych słów. Od czerwca 2022r. nosi aparaty słuchowe niestety zalegające płyny w uszach sprawiły nawracające wysięki z uszu, dlatego pilna jest reoperacje migdałów (pierwsza operację migdałów Mania przeszła mając 3 lata) i drenaż uszu.

Kolejna narkoza, kolejny pobyt w szpitalu, ale wszystko po to by nasza córka była samodzielna i zaczęła mówić bo wtedy będzie mogła funkcjonować w społeczeństwie. Po zakończonym leczeniu Marysia przejdzie kolejne badania słuchu i kolejny raz zostaną dopasowane aparaty słuchowe – mówi Pani Anna, mama Marysi.

Brak odporności komórkowej powoduje, że często rozwijają się u niej infekcje gardła, uszu, zatok, oskrzeli i płuc. Cierpi na niedoczynność tarczycy, a także ma problemy z koślawością stóp.

Jej codzienność, to ciągłe wizyty o lekarzy. Jest pod stałą opieką kardiologa, immunologa, okulisty, laryngologa, audiologa, endokrynologa, poradni szczepień podwyższonego ryzyka, rehabilitanta, logopedy, neurologopedy, surdologopedy, psychologa i ortopedy. Dzisiaj Marysia ma prawie 7 lat i tak samo dzisiaj potrzebuje Waszego wsparcia.

Przekaż 1,5% podatku.

 

 

 

Wspieraj nas

O nas 2
Zbiórka (ok) 3
Zebrana kwota