Móc samodzielnie usiąść, postawić pierwsze kroki, a w przyszłości, kto wie…

Móc samodzielnie usiąść, postawić pierwsze kroki, a w przyszłości, kto wie…

Jestem Natalia. Kiedy miałam 5 miesięcy pojawiły się pierwsze napady. W szpitalu okazało się, że mam zespół Westa (padaczka zgięciowa). Niestety napady były tak silne, że spowodowały u mnie opóźnienie rozwoju psychoruchowego. Dlatego od razu po wyjściu ze szpitala zaczęłam walczyć razem z moją rodziną o to, abym mogła jak najszybciej wrócić do zdrowia i dogonić moich rówieśników. Po leczeniu w Górnośląskim Centrum Zdrowia Dziecka jest znacznie lepiej, ale potrzebuję więcej godzin rehabilitacji, której niestety moja rodzina nie jest w stanie pokryć w całości. Pomożesz?

5284zł/22000zł

24.02%

Potrzebne jeszcze: 16716 zł    Dane płatności

    Twoje dane osobowe będą użyte do przetworzenia twojej wpłaty,
    obsługi twojej wizyty na naszej stronie oraz dla innych celów,
    o których mówi nasza polityka prywatności.

Dane płatności

Podsumowanie

Anonimowa wpłata 0,00 zł
Suma płatności 0,00 zł
Płacę

Twoje zamówienie

Wpłata
Ilość
Suma
Suma płatności 0,00 
Całkowita suma płatności 0,00 
  • Zapłać poprzez System płatności online Blue Media: płatność kartą płatniczą, przelewem bankowym on-line lub szybkim przelewem bankowym.

Twoje dane osobowe będą użyte do przetworzenia twojego zamówienia, obsługi twojej wizyty na naszej stronie oraz dla innych celów, o których mówi nasza polityka prywatności.

Cel zbiórki - Leczenie i rehabilitacja
Organizator - Sursum Corda
Natalia Pruchniewicz - ur. 2017 r.
Zespół Westa
Gorlice,
woj. małopolskie
Zakończenie zbiórki 31 grudnia 2023KRS 00000 20 382 Cel szczegółowy:
5119 Natalia Pruchniewicz
Wsparło: 4Promuj zbiórkę na swojej stronie

Wizytówki

Pobierz i wydrukuj

Plakat

Pobierz i wydrukuj

Zakładka do książek

Pobierz i wydrukuj

Baner na stronę

Pobierz i udostępnij

Obrazek na Facebook

Pobierz i udostępnij

O mnie

O nas 2

Kiedy Natalia miała 5 miesięcy pojawiły się pierwsze napady. Trafiła do szpitala, gdzie zdiagnozowano u niej Zespół Westa (padaczka zgięciowa). Napady były na tyle silne, że spowodowały opóźnienie rozwoju psychoruchowego.

Po wyjściu ze szpitala rozpoczęłą się walka, aby Natalia mogła jak najszybciej wrócić do formy i dogonić rówieśników. Rozpoczęła rehabilitację. Natalia bardzo dzielnie ćwiczyła i robiła postępy, ale napady nadal się utrzymywały, a nawet zaczęły się nasilać. To spowodowało, że Natalia nie mogła w pełni odzyskać sprawności. Dzięki zaangażowaniu personelu Górnośląskiego Centrum Zdrowia Dziecka, gdzie Natalia spędziła 6 tygodni i została poddana sterydoterapii, wróciła do domu bez napadów i zaczęła się lepiej rozwijać.

Natalia od początku swej choroby jest intensywnie rehabilitowana, ma zajęcia z logopedą, pedagogiem, a także integrację sensoryczną. Natalia jest pod opieką specjalistów: neurologów, ortopedy i osteopaty oraz uczestniczy w turnusach rehabilitacyjnych. Wprowadzamy też komunikację zastępczą ACC (porozumiewania się za pomocą gestów, obrazków). Dzięki ciężkiej i intensywnej pracy dziewczynka siedzi, raczkuje a podtrzymywana chodzi. Natalia jest bardzo wesołym i uśmiechniętym dzieckiem. Jest bardzo komunikatywna i otwarta na innych, ciekawa otaczającego Ją świata. W 2020 r. rozpoczęła edukację przedszkolną. Bardzo lubi bawić się ze swoim starszym bratem Miłoszem, który jest jej bardzo oddany i się nią opiekuje. Lubi słuchać piosenek i oglądać książeczki.

Teraz najważniejszym jest, aby pomóc Natalce, zwłaszcza w rehabilitacji, która jest niezbędna do normalnego funkcjonowania w przyszłości. NFZ nie zapewnia dostatecznej liczby godzin, dlatego bardzo ważna stała się rehabilitacja prywatna.

Pomóżmy Natalce zebrać fundusze na rehabilitację i sprawmy, by w przyszłości mogła funkcjonować tak, jak jej zdrowi rówieśnicy.

Wspieraj nas

O nas 2
Zbiórka (ok) 3
Zebrana kwota