nikola-wegrzyn-5123

Nikola ma tylko jedną komorę w serduszku

Cześć mam na imię Nikola. Choruję na ciężką i nieuleczalną wadę serca, która została wykryta dopiero po moim urodzeniu. Mając 6 tygodni odstawiono mi leki, odroczono planowaną operację i wypisano do domu. Teraz jestem po pierwszej operacji serduszka i dwóch cewnikowaniach. Przede mną jeszcze jedna operacja i kolejna walka o życie, ale na razie moje serduszko jest słabe, aby ją wykonać. Przyjmuję leki, które wspierają prace mojego serduszka i są bardzo ważne. Zbieramy pieniążki na moje dalsze leczenie. Pomożesz mi?

6163,78zł/1700zł

362.53%

Potrzebne jeszcze: 0 zł    Dane płatności

    Twoje dane osobowe będą użyte do przetworzenia twojej wpłaty,
    obsługi twojej wizyty na naszej stronie oraz dla innych celów,
    o których mówi nasza polityka prywatności.

Dane płatności

Podsumowanie

Anonimowa wpłata 0,00 zł
Suma płatności 0,00 zł
Płacę

Twoje zamówienie

Wpłata
Ilość
Suma
Suma płatności 0,00 
Całkowita suma płatności 0,00 
  • Płać z Przelewy24

Twoje dane osobowe będą użyte do przetworzenia twojego zamówienia, obsługi twojej wizyty na naszej stronie oraz dla innych celów, o których mówi nasza polityka prywatności.

Cel zbiórki - Leczenie
Organizator - Sursum Corda
Nikola Węgrzyn - ur. 2017 r.
Wada serca
Kobylec,
woj. małopolskie

ZAKOŃCZONE

Zakończenie zbiórki 31 grudnia 2023KRS 00000 20 382 Cel szczegółowy:
5123 Nikola Węgrzyn
Wsparło: 0Promuj zbiórkę na swojej stronie

Wizytówki

Pobierz i wydrukuj

Plakat

Pobierz i wydrukuj

Zakładka do książek

Pobierz i wydrukuj

Baner na stronę

Pobierz i udostępnij

Obrazek na Facebook

Pobierz i udostępnij

O mnie

O nas 2

Nikola urodziła się z wadą serca (D-malpozycja wielkich tętnic, dwuujściowa prawa komora, atrezja zastawki mitralnej, hypoplazja lewej komory, podzastawkowe i zastawkowe zwężenie tętnicy płucnej, niedorozwój pnia tętnicy płucnej, proksymalne zwężenie prawej gałęzi tętnicy płucnej, prawostronny łuk aorty, prawostronny przetrwały przewód tętniczy, ubytek przegrody międzyprzedsionkowej, ubytki przegrody międzykomorowej, żyły płucne uchodzą do prawego przedsionka, lewostronna żyła główna dolna i żyły wątrobowe uchodzą do lewostronnego przedsionka, lewokardia, zespół heterotaksji), która została wykryta dopiero po porodzie. Po konsultacji kardiologicznej została przetransportowana do Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie-Prokocimiu, gdzie lekarze dokładnie diagnozowali jej wadę i zaplanowali leczenie. Mając 6 tygodni lekarze zdecydowali odstawić leki i odroczyli planowaną operację zespolenia systemowo-płucnego. Zapadła decyzja o wypisaniu do domu.

W domu Nikola poznała swoją starszą siostrę i spędzała czas z rodziną. Niestety pobyt w domu trwał krótko, ponieważ mając 3,5 miesiąca trafiła do szpitala z napadami anoksemicznymi. Po kilku napadach na oddziale kardiologii trafiła na intensywną terapię, gdzie czekała do operacji. Był to trudny czas, jednak Nikola pokazała swoją siłę i wolę walki. Mimo tego co przeszła i co ją czeka, dziewczynka rozwija się wspaniale, jest pozytywnym i zawsze uśmiechniętym dzieckiem. Uwielbia zabawę ze starszą siostrą, układanie puzzli i kolorowanie.

– Przed naszą córka jeszcze długa droga i niejedna walka do wygrania ale z całego serca wierzymy, że będzie dobrze. Nikola jest wielką wojowniczką, która dzielnie stawia czoła przeciwnościom losu. Za wszelką okazałą pomoc i wsparcie bardzo dziękujemy. Pamiętajmy, że dobro powraca.

Wspieraj nas

O nas 2
Zbiórka (ok) 3
Zebrana kwota