Mały wojownik! Przyszedł na świat ważąc zaledwie 1 kilogram 1

Mały wojownik! Przyszedł na świat ważąc zaledwie 1 kilogram

Cześć, jestem Szymon. Urodziłem się jako skrajny wcześniak czego następstwem były wylewy krwotoczne do mózgu i móżdżku, jak również retinopatia. Obecnie zmagam się z wiotkim porażeniem czterokończynowym i niedowidzeniem. Ze względu na słabe napięcie mięśniowe i przykurcze wymagam rehabilitacji ogólnorozwojowej, żebym mógł sam usiąść, a także terapii neurologopedycznej i tyflopedagoga. By móc robić postępy potrzebuję systematycznej rehabilitacji. Ze względu na terminy i dostępność lekarzy konsultacje muszą być realizowane prywatnie. Moja walka o lepszą przyszłość będzie trwać wiele lat. Mocno wierzę, że z Państwa pomocą będzie nam łatwiej.

805zł/7000zł

11.50%

Potrzebne jeszcze: 6195 zł    Dane płatności

    Twoje dane osobowe będą użyte do przetworzenia twojej wpłaty,
    obsługi twojej wizyty na naszej stronie oraz dla innych celów,
    o których mówi nasza polityka prywatności.

Dane płatności

Podsumowanie

Anonimowa wpłata 0,00 zł
Suma płatności 0,00 zł
Płacę

Twoje zamówienie

Wpłata
Ilość
Suma
Suma płatności 0,00 
Całkowita suma płatności 0,00 
  • Zapłać poprzez System płatności online Blue Media: płatność kartą płatniczą, przelewem bankowym on-line lub szybkim przelewem bankowym.

Twoje dane osobowe będą użyte do przetworzenia twojego zamówienia, obsługi twojej wizyty na naszej stronie oraz dla innych celów, o których mówi nasza polityka prywatności.

Cel zbiórki - 6-miesięczna rehabilitacja
Organizator - Sursum Corda
Szymon Podgórski - ur. 2019 r.
Wcześniactwo
Roztoka Ryterska,
woj. małopolskie
Zakończenie zbiórki 31 grudnia 2023KRS 00000 20 382 Cel szczegółowy:
5154 Szymon Podgórski
Wsparło: 16Promuj zbiórkę na swojej stronie

Wizytówki

Pobierz i wydrukuj

Plakat

Pobierz i wydrukuj

Zakładka do książek

Pobierz i wydrukuj

Baner na stronę

Pobierz i udostępnij

Obrazek na Facebook

Pobierz i udostępnij

O mnie

O nas 2

Szymonek (mały wojownik) urodził się w Krakowie jako skrajny wcześniak w 27 tyg. ciąży z wagą 1.030 kg. Jego stan był bardzo ciężki spowodowany bezwodziem. Przeszedł krwotok dokomorowy III stopnia i wylew do móżdżku. Przebywał pod respiratorem przez 28 dni, a potem potrzebował jeszcze wsparcia oddechowego nCPAP przez kolejne 31 dni. W 61 dobie stwierdzono retinopatię wcześniaczą, a Szymonek został przetransportowany do GCZD w Katowicach, gdzie spędził z mamą 31 dni, a następnie 4 dni w Poznaniu. Ze względu na problem ze wzrokiem nosi okulary.

Po ciężkiej walce o życie po 110 dniach Szymonek został wypisany do domu. Obecnie Szymon zmaga się z wiotkim porażeniem czterokończynowym i niedowidzeniem. Ze względu na słabe napięcie mięśniowe i przykurcze wymaga rehabilitacji ogólnorozwojowej, żeby mógł sam usiąść, a także terapii neurologopedycznej i tyflopedagoga. By móc robić postępy potrzebuje systematycznej rehabilitacji. Ze względu na terminy i dostępność lekarzy konsultacje muszą być realizowane prywatnie.

– Każdy choćby mały postęp rehabilitacyjny to dla nas wielka radość i szczęście. Szymonek zadziwia swoja wolą walki. Jest radosnym chłopcem, który każdego dnia walczy o swoje zdrowie i sprawność. Koszty leczenia, rehabilitacji i terapii są bardzo duże. Niestety nasza walka nie skończy się za rok czy dwa, a będzie trwać jeszcze wiele lat. Mocno wierzymy, że się uda. Każdy Państwa gest w postaci darowizny czy też 1,5% podatku może realnie wpłynąć na poprawę zdrowia naszego dziecka. Za co ogromnie dziękujemy – rodzice Szymona.

 

 

Zbiórka archiwalna
Szymon Podgórski, ID 5154
Cel zbiórki: Leczenie

Termin zbiórki: 31.12.2022
Wynik zbiórki: 21491 zł / 21200 zł

Wspieraj nas

O nas 2
Zbiórka (ok) 3
Zebrana kwota