Odkryj emocje związane z grą na Automaty do gier na pieniądze. Przetestuj swoje szczęście i ciesz się każdą wygraną!
> Aktualności > Ogromne wsparcie dla Krystiana Cabały

Aktualności

Ogromne wsparcie dla Krystiana Cabały

07 września 2022

Ogromne wsparcie dla Krystiana Cabały

W ramach akcji charytatywnej „Przystanek na pomoc Krystianowi” zebrano 1962,11 złotych na leczenie podopiecznego Stowarzyszenia Sursum Corda oraz serwisu chcepomagac.org. Wydarzenie odbyło się w dniach 30 sierpnia - 2 września br., w punkcie sprzedaży biletów miesięcznych "Marpol" w Nowym Sączu.

Tak wielkie wsparcie okazali darczyńcy, którzy przy okazji kupna biletów miesięcznych wzięli udział w zbiórce środków na leczenie Krystiana Cabały. Pomysłodawca akcji - Firma Marpol zadbała o podniebienia darczyńców. Każdy kto przekazał datek na rzecz podopiecznego Stowarzyszenia Sursum Corda został obdarowany słodkim podziękowaniem, w postaci ciasteczka DOBRA. Zebrana kwota pozwoli na pokrycie bieżących wydatków związanych z leczeniem Krystiana.

- Jesteśmy pod wielkim wrażeniem inicjatywy, zaangażowania oraz chęci pomocy potrzebującym, którą okazali właściciele i pracownicy firmy Marpol. To wspaniałe, że firmy z naszego regionu wspierają osoby chore i cierpiące, jak również są inicjatorami akcji charytatywnych - mówi Marcin Kałużny, Prezes Stowarzyszenia Sursum Corda. Pięknie dziękujemy firmie Marpol za dobrą współpracę – dodaje Marcin Kałużny, który podziękowania kieruje także do darczyńców oraz wolontariuszy.

W akcję zaangażowali się również absolwenci Szkoły Podstawowej Nr 7 w Nowym Sączu,  uczniowie Zespołu Szkół im. Władysława Orkana w Marcinkowicach oraz Zespołu Szkół Nr 3 im. B. Barbackiego w Nowym Sączu. Nieokazane jest wsparcie młodych osób, które poświęcają swój wolny czas, pomagając osobom potrzebującym.

Przypomnijmy - Krystian Cabała zmaga się z wrodzoną wadą serca – Zespołem Fallota. Już jako niemowlę przeszedł pierwszą bardzo ciężką operację serca. W wieku 16 lat znów pojawiły się komplikacje i chłopak musiał przejść kolejną operację. serca. Dodatkowo Krystian choruje na niedomykalność zastawki trójdzielnej I i II stopnia oraz niedomykalność zastawki biologicznej w pozycji płucnej. Jest pod stałą opieką lekarzy. Przed Krystianem bardzo długa droga do zdrowia.

Każdy może okazać dobro dla Krystiana, przekazując dobrowolne darowizny w serwisie Chcepomagac.org - WIĘCEJ INFORMACJI.