Marcin choruje na dziecięce porażenie mózgowy

Marcin choruje na dziecięce porażenie mózgowe

Hej! Jestem Marcin. Już blisko 30 lat trwa mój pojedynek z niepełnosprawnością. Choruję na dziecięce porażenie mózgowe. Bardzo słabo widzę i oglądam świat z poziomu wózka inwalidzkiego. Gdyby nie rodzice, byłoby ze mną całkiem źle, ale dzięki ich pomocy mogę dzielnie mierzyć się z chorobą. Pomijając porażenie, jestem taki jak wszyscy inni młodzi ludzie: mam pasję, którą jest kibicowanie ulubionym drużynom hokejowym i śledzenie zawodów narciarskich. Moim marzeniem jest zakup sprzętu rehabilitacyjnego, abym mógł ćwiczyć w domu i osiągać coraz większą samodzielność.

2726,67zł/53500zł

5.10%

Potrzebne jeszcze: 50774 zł    Dane płatności

    Twoje dane osobowe będą użyte do przetworzenia twojej wpłaty,
    obsługi twojej wizyty na naszej stronie oraz dla innych celów,
    o których mówi nasza polityka prywatności.

Dane płatności

Podsumowanie

Anonimowa wpłata 0,00 zł
Suma płatności 0,00 zł
Płacę

Twoje zamówienie

Wpłata
Ilość
Suma
Suma płatności 0,00 
Całkowita suma płatności 0,00 
  • Płać z Przelewy24

Twoje dane osobowe będą użyte do przetworzenia twojego zamówienia, obsługi twojej wizyty na naszej stronie oraz dla innych celów, o których mówi nasza polityka prywatności.

Cel zbiórki - Leczenie i rehabilitacja, sprzęt
Organizator - Sursum Corda
Marcin Dudek - ur. 1993 r.
Dziecięce porażenie mózgowe
Krynica-Zdrój,
woj. małopolskie
Zakończenie zbiórki 31 grudnia 2023KRS 00000 20 382 Cel szczegółowy:
5101 Marcin Dudek
Wsparło: 0Promuj zbiórkę na swojej stronie

Wizytówki

Pobierz i wydrukuj

Plakat

Pobierz i wydrukuj

Zakładka do książek

Pobierz i wydrukuj

Baner na stronę

Pobierz i udostępnij

Obrazek na Facebook

Pobierz i udostępnij

O mnie

O nas 2

Marcin urodził się w szóstym miesiącu ciąży. Ważył tylko 980 gramów. Ma już za sobą ponad dwie dekady wypełnione zmaganiami z niepełnosprawnością. Chłopak od urodzenia choruje na dziecięce porażenie mózgowe. Bardzo słabo widzi (stwierdzono u niego ślepotę lewego oka i niedowidzenie w oku prawym). Cierpi również z powodu wzmożonego napięcia mięśniowego nóg i rąk.

Może poruszać się tylko na elektrycznym wózku inwalidzkim, który niedawno kosztem wielu wyrzeczeń udało się zakupić. Wszystkie codzienne czynności związane z higieną osobistą, ubieraniem, spożywaniem posiłków wykonuje tylko z pomocą rodziców.

Jest chłopakiem pogodnym i serdecznym. Ma też swoje pasje – interesuje się sportem, w szczególności dyscyplinami zimowymi, takimi jak hokej i narciarstwo.

Najpilniejszą potrzebą rodziny jest zakup podnośnika sufitowego, który ułatwi kąpiel Marcina, a także wyposażenie w sprzęt rehabilitacyjny i opłacenie samej rehabilitacji. Tylko dzięki systematycznym ćwiczeniom stan Marcina może poprawiać się.

Wspieraj nas

O nas 2
Zbiórka (ok) 3
Zebrana kwota